Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 29d. 19:15

Lietuviai nieko nebijo – iš Tuniso grįžo tik du, kiti tebeprašo kelionių

Saulės vonios su čadra
Liucijos Mazaliauskaitės nuotr. / Saulės vonios su čadra

Net po kruvinų teroristų atakų lietuviai nesibaimina atostogauti Tunise. Iš 208 šioje Šiaurės Afrikos valstybėje praėjusią savaitę poilsiavusių lietuvių nutraukti poilsį ir kuo greičiau sugrįžti namo panoro vos du Lietuvos piliečiai. Atostogas tebeplanuojančių lietuvių teroristų išpuoliai taip pat neatgrasė – nors kelionių agentūros į Tunisą vežti nebenori, lietuviai tokių kelionių reikalauja patys, skelbia TV3 „Žinios“.

Tuo metu, kai vyko žudynės, Tunise, Suso mieste, buvo 80 lietuvių turistų ir dauguma jų liko ilsėtis toliau.

Šiuo metu su žmona ir sūnumi Tunise esantis Rimvydas TV3 televizijai pasakojo, kad tuomet, kai prabangiame viešbutyje ginklu mosavo teroristas, lietuvis su šeima kaip tik važiavo pro šalį, tačiau apie išpuolį nenutuokė.

„Kaip tik tą rytą mes atskridome, tai kaip tik važiavome pro tą viešbutį. Žinokit, tikrai ne, nebent kas nors dar, neduok die, dar prasidėtų“, – klausiamas, ar nesinori atostogų nutraukti, teigė Rimvydas.

Ieško, kas nuvežtų
   
Šis lietuvis – ne vienintelis, kurio poilsio neišblaškys jokie teroro aktai. Tuo metu, kai britai ir airiai stengiasi kuo greičiau parsirasti tėvynėn, lietuviai tebeplanuoja išvykas į Tunisą, sako kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas – Makalius.

„Žmonės vis tiek pageidauja keliauti. Ir, jei labai nori, mes įspėjame apie susidariusią situaciją Tunise, Suso kurorte. Tačiau jeigu jie pageidauja, jie gali įsigyti tą kelionę. Net šiandien turėjome po savaitgalio užklausų, kur sakoma, kad mes žinome, kas įvyko, bet kiekvienais metais skrendame atostogų į Tunisą ir manome, kad antrą kartą ten nelaimė neįvyks“, – pasakojo R.Širvinskas.

Tuo tarpu kitos kelionių agentūros „Kelionių akademija“ atstovas Donatas Kireilis pažymi, kad Tunisas iki išpuolių turistų apsauga pernelyg nesirūpino. Anot jo, Tunisas neturėjo galimybių atremti atakų, nes policija ir apsaugininkai ten beveik neapginkluoti, iš jūros pusės šalis taip pat nebuvo tinkamai saugomasi.

Grįžo tik pora

Kelionių agentūra „Novaturas“ skaičiuoja, kad šiuo metu Tunise tebesiilsi 208 lietuviai, 80 iš jų vieši Suso mieste, kuriame ir vyko išpuolis. Dalis lietuvių namo grįš šį penktadienį, kiti – tik liepos 10 dieną.

Skubiai grįžti po teroro išpuolių, „Novaturo“ duomenimis, panoro tik du lietuviai, jie grįžo savaitgalį.  

Turizmo departamentas ragina lietuvius susilaikyti nuo kelionių ne tik į Tunisą, bet ir į kitas Afrikos valstybes. Britų vyriausybė pirmadienį išplatino žemėlapį, kuriame sužymėjo šalis, kuriose kyla didžiausia grėsmė turistams.

Anglija.today nuotr./Galimų terorizmo atakų žemėlapis
Anglija.today nuotr./Galimų terorizmo atakų žemėlapis

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje