Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 10d. 20:01

Lietuvių kelionė į Hurgadą: atostogų svajonė virto noru greičiau grįžti namo

Lietuvių viešnagė „Zahabia“ viešbutyje
Asm.archyvo nuotr. / Lietuvių viešnagė „Zahabia“ viešbutyje

„Kaip Lietuvoje laukėme kelionės, taip per tas atostogas laukėme, kada greičiau namo“, – taip apie savo kelionę į Hurgadą atsiliepia lietuvis Vilmantas Ivanauskas, kuris su tėvais nusprendė gruodį pailsėti populiariame kurorte Egipte.

„Įėjus į „Zahabia“ viešbutį jau nustėrome. Purvina, nevalyta, visur dulkės“, – pirmos atostogų dienos įspūdžius 15min pasakojo V.Ivanauskas. Nustėrusiems keliautojams buvo pasiūlyta už papildomą 20 eurų mokestį gauti geresnį kambarį. „Sutikome, nes galvojome – gal tai išgelbės nuo skurdumo. Tačiau užėjome į kambarį – vau! Skylėti užvalkalai, dušas purvinas, aplink – dulkės“, – vardijo keliautojas.

Pagalvoję, kad galbūt kitame žemyne tiesiog kiti tvarkos standartai, ir patys kiek apsitvarkę kambarį lietuviai išėjo pasinaudoti „viskas įskaičiuota“ paketu – užvalgyti.

Nepavydėtina virtuvė

Kas yra tas „viskas“, kas įskaičiuota? Pavyzdžiui, pusryčiams – skumbrė, ryžiai ir dvi daržovių lėkštės pasirinkti. Nors žadėtas švediškas stalas, žuvies pats pasiimti negali – ją padalija virėjas.

Per pietus štai jau dvejos salotos eina į pabaigą. Kaip problema sprendžiama? Sumaišant abejas – juk atrodys visko daugiau. „Tarkim, buvo lęšių salotos ir buvo agurkų salotos. Sumaišius jau duodamos lęšių-agurkų salotos“, – sakė V.Ivanauskas.

Pirmoji vakarienė – ne ką stebuklingesnė. „Dediesi maistą, ir už baro nusispjauna barmenas. Bravo. Labai malonu“, – apie aptarnavimo kokybę pasakojo atostogautojas.

Antrą dieną pusryčiams buvo patiekti kepti kiaušiniai ir baklažanų salotos. Baklažanai įtartinai nešvieži – panašu, kad likę nuo vakarykštės vakarienės. Desertui – taip pat tie patys eklerai ir želė, kaip vakare. Vanduo – už papildomą kainą, nors „viskas įskaičiuota“. Perpiet ir visi gėrimai buvo mokami – teko pirkti. O vakarienės metu jau net ir už papildomą kainą nebeturėjo nei „Sprite“, nei anyžinės degtinės. Tiesa, bent jau atsirado vaisių. „Pasirinkimas net vienas – apelsinai“, – prisiminė V.Ivanauskas.

„Trečia diena. Pusryčiams – nei vaisių, nei vandens, nei stiklinių prie sulčių. Kiti keliautojai iš Lietuvos cukrų kavoje išsimaišė su akinių kojele – šaukštelių nerasta irgi. Svarbu, kad moki išsisukti iš padėties“, – liūdnai juokavo atostogautojas.

Tiesa, pietums tą dieną atsirado naujų daržovių – virtų burokėlių su kokosų drožlėmis. O vakarienei pirmą kartą buvo pasiūlyta mėsos – vištienos blauzdelių. Nors vėlgi – ne švediškas stalas, turi vis paprašyti, kad įdėtų.

Ketvirtos dienos pusryčių meniu – keletas rūšių salotų ir sūris. „Vėl nėra vaisių. Na, tarkim, jie jų neturi. Tėvas prie sūrio paprašė duonos. Palaukus atnešė, padavė riekes – iš rankų į rankas. Ir vėl vau! Pusryčiams ir vandens norisi atsigerti. Reikia prašyti. Paprašai ir gauni. Dabar jau kažkodėl nemokamai“, – su 15min dalijosi įspūdžiais jis.

Asm.archyvo nuotr./Lietuvių viešnagė „Zahabia“ viešbutyje
Asm.archyvo nuotr./Lietuvių viešnagė „Zahabia“ viešbutyje

Priešpiet panorus alaus, jo taip ir negaunama – pirma reikia palaukti, tada baigėsi, tuomet siūloma eiti į paplūdimį už kokių 500 metrų. „Nors alaus buvo šaldytuve, tačiau sakė, kad šis – mokamas. Ir tai vadinasi „viskas įskaičiuota“, nors pilsto tą patį alų. Trina makaronus“, – piktinosi V.Ivanauskas.

Pietų patiekalų skonio lietuvis sakė nenorintis net prisiminti. „Kopūstai, vakarykščiai kokosiniai burokėliai ir makaronų sriuba. Desertui – želė ir kelių rūšių sausainiai. Ačiū, pavalgėm“, – pasakojo jis.

Kas vėl vakarienei? Tie patys kokosiniai burokėliai. Šįkart – bent jau prie neblogos lazanijos, buvo ir šiek tiek papildomos mėsos. Tiesa, paprašę jos daugiau atostogautojai gavo nebe mėsos, o tiesiog padažo iš marmitų. „Suvalgėm, kad nebūtų tušti skrandžiai. Daugiau nieko nebesinorėjo nuo tos pačios maisto rutinos“, – skundėsi V.Ivanauskas.

Lietuvis sakė su apmaudu matęs, kad maisto dalybos tikrai neatrodė teisingos. Užsieniečiams dalijami vos keli gabaliukai, o tame pačiame viešbutyje apsistoję egiptiečiai galėjo džiaugtis gausesnėmis porcijomis. „Mūsų sąskaita taupo, o saviems sukrauna. Maladec“, – pasakojo jis.

Šeštą dieną lietuviai ir nudžiugo, ir pasijuto nejaukiai, kai per pusryčius nebuvo jokio personalo – nei padavėjų, nei virtuvės darbuotojų. „Apsitarnavom, galėjom patys pagaliau pakilnoti marmitų dangčius ir įsidėti maisto. Buvo labai juokinga, nes jautėmės, lyg vogtume“, – prisiminė atostogautojas.

Nusivylimų viešbutis

Asm.archyvo nuotr./Lietuvių viešnagė „Zahabia“ viešbutyje
Asm.archyvo nuotr./Lietuvių viešnagė „Zahabia“ viešbutyje

Ne tik maistas šioje kelionėje nuvylė lietuvių šeimą. Pavyzdžiui, nors buvo žadėta lietuvė gidė, teko bendrauti su rusiškai kalbančiu. Buvo pažadėta nuvežti į parduotuves apsipirkti, bet tokia išvyka visai nenudžiugino.

„Tikėjomės, kad nuveš į kokį prekybos centrą ir leis pasivaikščioti. Deja. Prievolė – būti būtent trijose parduotuvėse, kuriose – kailiai, odinės striukės, aliejai, arbatos ir suvenyrai. Kainos – nuo 50 JAV dolerių. Ačiū“, – sakė lietuvis.

Ekskursija į dykumą paliko geresnį įspūdį – pirmą kartą lietuvis su tėvais pasivažinėjo po kopas, pajodinėjo kupranugariais. Bet štai vėl atėjo metas maistui. „Ekskursijoje pusryčiai buvo įskaičiuoti į kainą. Suskaičiavo, bet pusryčių negavome“, – skundėsi V.Ivanauskas.

Viešbutyje taip pat nesiūloma jokių pramogų, o įsikūręs jis ne miesto centre, tad patiems jų susirasti sudėtinga. Dažniausiai lietuvių šeima sakė tiesiog ėjusi anksti miegoti: „Trintis aplink nėra tikslo. Veiklos čia nulis sveikų.“

Net ir dieną baseinu jie sako negalėję pasidžiaugti. „Baseinas nešildomas. Lauke +26 laipsniai, bet vanduo jame – ledinis. Juolab kad baseinas nevalytas“, – piktinosi V.Ivanauskas.

Asm.archyvo nuotr./Lietuvių viešnagė „Zahabia“ viešbutyje
Asm.archyvo nuotr./Lietuvių viešnagė „Zahabia“ viešbutyje

Geriausi visos kelionės įspūdžiai – iš kelionės jachta prie rifų. „Davė skanius pietus. Atsigavome, kalbėjome, kad nenorime į savąjį „urvą“ grįžti. Visi ten buvo malonūs, mandagūs. Jautiesi žmogumi. Bet kelionė baigėsi, grįžom atgal į realybę“, – pasakojo V.Ivanauskas, paskutines dienas su šeima praleidęs tiesiog laukdamas, kada galės pagaliau grįžti atgal į Lietuvą.

„Jau nieko nebenorėjome – tik greičiau namo. Labai gaila, kad teko tai patirti. Sumokėjau 1222 eurus – už savaitę gyvenimo ir pasijutimo urviniu žmogumi. Niekam to nelinkiu, ir tokių kelionės siūlymų neturėtų išvis būti. Tariamas viešbutis nuo buvusio aprašymo skiriasi kaip diena ir naktis. Purvinas, personalas nežmogiškas... Viskas įskaičiuota – labiau „išskaičiuota“. Ne taip turėjo viskas būti“, – piktinosi lietuvis.

„Viskas įskaičiuota – labiau „išskaičiuota“. Ne taip turėjo viskas būti“, – piktinosi lietuvis.

Paklaustas, ar prieš kelionę buvo patikrinęs viešbutį (Booking.com sistemoje jis vertinamas vos 4,5 balo iš 10), V.Ivanauskas pripažino to nedaręs. „Niekada nieko panašaus nebuvo nutikę. Imi kelionės paketą ir džiaugiesi atostogomis. Daug keliauju, bet taip atsitiko pirmą kartą“, – tikino jis.

Situacija nagrinėjama

Keliautojai į Hurgadą vyko užsisakę „Tez Tour“ kelionę. Kelionių organizatoriaus atstovė 15min patvirtino, kad V.Ivanausko skundas yra gautas. „Situacija šiuo metu dar nagrinėjama. Su turistu susisieksime, kai bus priimtas sprendimas“, – atsakyme teigė „Tez Tour“ .

Kelionių organizatorius savo puslapyje „Zahabia Village & Beach Resorts“ pristato kaip viešbutį, kuris turi nedidelę teritoriją ir erdvius, kuklius numerius. „Rekomenduojamas ekonominės klasės poilsiui, jaunimui, poroms, nepretenzingiems klientams“, – rašoma komentare.

Šis viešbutis Egipte yra nekategorizuotas. Pagal subjektyvų „Tez Tour“ vertinimą jam skirtos 3+ žvaigždutės.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Nuo kosmoso iki kalėdinės pasakos: pažvelkite, kaip darbo aplinką puošia sostinės įmonės

Gyvenimas

Medžio drožėjas Raimundas Blažaitis savo kūrinius paskleidė po visą pasaulį

Kultūra

Žurnalo Kaunui kūrėjai lipo plytomis, uodė kvapus ir ieškojo miesto pėdsakų

Gyvenimas

Kalėdų džiaugsmas: kaip papuošti namus ir įnešti į juos šventinės nuotaikos?

Aktualu

Klimato kaitos konferencija Katovicuose: trys pagrindiniai rezultatai

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Maistas

Kepame meduolius ir imbierinius sausainius: 10 pačių įvairiausių receptų

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Kalėdinis „Eurovaistinės“ bėgimas 2018

24sek

Niujorke nuklydusios žvaigždės išpažintis – po pirmojo mačo vakarėlis su 60 žmonių

Gazas

Viena rečiausių „Porsche“ mašinų pasaulyje kvepia kava

Sportas

Garbingas pasaulio čempionato finišas – su dviem Lietuvos rekordais

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Aktualu

Dviguba pilietybė: skautas Aivaras lietuviškai kalba jau su čekišku akcentu (1)

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Gyvenimas

„Lanvin“ vyriausioji dizainerė E.Čekanavičiūtė – apie modelių išnaudojimą, greitąją madą ir paryžietes

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Maistas

Renatos Ničajienės „Sezoninių skanumynų istorijos“: kalėdinė dovana – šokoladas su spalvingais priedais

Vardai

Simas ir Oksana Jasaičiai: „Nesame storžieviai, matome, koks pasaulis yra aplink mus“

Sportas

Kaip atsarginiu „Žalgiryje“ laikytas gynėjas iš vilniečių atėmė du titulus

Naujienos

Verslas

Nuo kosmoso iki kalėdinės pasakos: pažvelkite, kaip darbo aplinką puošia sostinės įmonės

Gyvenimas

Medžio drožėjas Raimundas Blažaitis savo kūrinius paskleidė po visą pasaulį

Kultūra

Žurnalo Kaunui kūrėjai lipo plytomis, uodė kvapus ir ieškojo miesto pėdsakų

Gyvenimas

Kalėdų džiaugsmas: kaip papuošti namus ir įnešti į juos šventinės nuotaikos?

Aktualu

Klimato kaitos konferencija Katovicuose: trys pagrindiniai rezultatai

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Maistas

Kepame meduolius ir imbierinius sausainius: 10 pačių įvairiausių receptų

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Kalėdinis „Eurovaistinės“ bėgimas 2018

24sek

Niujorke nuklydusios žvaigždės išpažintis – po pirmojo mačo vakarėlis su 60 žmonių

Gazas

Viena rečiausių „Porsche“ mašinų pasaulyje kvepia kava

Sportas

Garbingas pasaulio čempionato finišas – su dviem Lietuvos rekordais

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Aktualu

Dviguba pilietybė: skautas Aivaras lietuviškai kalba jau su čekišku akcentu (1)

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Gyvenimas

„Lanvin“ vyriausioji dizainerė E.Čekanavičiūtė – apie modelių išnaudojimą, greitąją madą ir paryžietes

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Maistas

Renatos Ničajienės „Sezoninių skanumynų istorijos“: kalėdinė dovana – šokoladas su spalvingais priedais

Vardai

Simas ir Oksana Jasaičiai: „Nesame storžieviai, matome, koks pasaulis yra aplink mus“

Sportas

Kaip atsarginiu „Žalgiryje“ laikytas gynėjas iš vilniečių atėmė du titulus

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje