Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 31d. 11:51

Mildai Dargužaitei Jordanijoje buvo gėda dėl lietuvių elgesio

Milda Dargužaitė Jordanijoje rado lietuvių išraižytus užrašus ant uolų
15min/M.Dargužaitės nuotr. / Milda Dargužaitė Jordanijoje rado lietuvių išraižytus užrašus ant uolų

Buvusiai Vyriausybės kanclerei Mildai Dargužaitei teko gėdytis tautiečių poelgio Jordanijoje – čia jie įsiamžino ant uolų, kurių apžiūrėti kasmet į Jordaniją traukia minios žmonių.

Danijos investicijų bendrovei „Northern Horizon“ dabar vadovaujanti M.Dargužaitė šią savaitę lankėsi Jordanijoje. Viena iš privalomų aplankyti ten vietų – įstabioji Vadi Rumo dykuma, dar vadinama Mėnulio slėniu.

Čia atvykusiai M.Dargužaitei teko raudonuoti dėl kitų lietuvių elgesio – ant raudonų uolų jie išraižė savo inicialus, Šakių ir Lietuvos pavadinimus.

„Atvažiuoji į nacionalinį parką dykumoje, kur per šimtus tūkstančių metų susiformavo gamtos grožybės, ir pamatai savo tautiečių pėdsakus. Bent jau šalies pavadinimo nerašytų... #gėda #lackofculture #preservenature“, – įkeldama nuotraukas savo feisbuko paskyroje parašė M.Dargužaitė.

Mokslininkai mano, kad žmonės šioje akmenuotoje dykumoje gyveno jau prieš 12 tūkst. metų. Dabar keliautojai čia gali žavėtis, atrodytų, beribėmis erdvėmis, tyrinėti kanjonus ir uolas, ant kurių yra net 4 tūkst. m. senumo piešiniai. Na, ir šiuolaikinių turistų palikti ženklai.

Komentaruose po M.Dargužaitės nuotraukomis kiti žmonės dalijosi, kad ant uolų taip chuliganiškai pasižymi ne tik lietuviai, tačiau tai jų poelgio nepateisina.

Masinio turizmo vietos dažnai kenčia nuo pernelyg negalvojančių keliautojų. Pavyzdžiui, šiemet plačiai nuskambėjo atvejis Tailande, kai du turistai dažais apipurškė XIII a. raudonų plytų sieną. Turistai sakė tuo metu buvę neįtikėtinai girti – iš ryto net iš karto neprisiminė, ką darė naktį.

Jordanija šiemet itin išpopuliarėjo tarp turistų – avialinijos „Ryanair“ pradėjo tiesioginius skrydžius į jos sostinę Amamą iš Europos miestų. Tarp jų – ir Vilniaus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje