Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 19d. 13:15

Mįslingas turistų mirtis Dominikoje tiria ir FTB

Dominikos respublika
123rf.com nuotr. / Dominikos respublika

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) dirba kartu su Dominikos respublikos pareigūnais ieškodami atsakymų mįslingose bylose. Šioje populiarioje Karibų saloje per metus neaiškiomis aplinkybėmis mirė mažiausiai devyni amerikiečiai turistai.

Trys žmonės gegužės mėnesį mirė tame pačiame kurortiniame komplekse „Bahia Principe Hotels & Resorts“ La Romanoje, paskelbė JAV Valstybės departamentas. Žiniasklaida skelbia apie dar šešis amerikiečius, kurie šioje saloje mirė per pastaruosius metus.

JAV pareigūnų žiniomis, vietos policija nerado jokių sąsajų tarp mirčių. Tyrimą atidžiai stebi JAV valstybės departamentas ir JAV ambasada šalyje.

Amerikiečių mirtis tiria vietos policija, o Dominikos vyriausybė į pagalbą pasikvietė ir FTB. Amerikiečių prašoma pagalbos toksikologiniuose tyrimuose, kurie gali užtrukti iki 30 dienų.

Paslaptingos mirtys

Paskutinė auka mirčių, kurias tiria FTB, yra 55 metų vyras iš Naujojo Džersio Josephas Allenas. Artimųjų teigimu, vyras ne kartą yra lankęsis šioje saloje. Birželio 12 dieną jis artimiesiems pasiskundė esąs pervargęs ir grįžo į savo kambarį anksčiau.

Kitą rytą vyras neatsakė į skambučius, beldimą. Kai kambarį atrakino valytoja, negyvas J.Allenas gulėjo ant grindų. Tą dieną į Dominiką atskrido jo sūnus tam, kad praleistų Tėvo dieną kartu. Vos nusileidusiam jam buvo praneštos tragiškos žinios.

Visos kitos aukos taip pat rastos negyvos viešbučiuose. JAV žiniasklaida skelbia, kad kai kurių jų artimieji pasakojo prisimenantys, kad prieš mirtį amerikiečiai gaivinosi gėrimais iš kambariuose esančių mini barų.

Gegužės 30 mirusios senyvos poros plaučiuose tyrėjai rado skysčių, jiems abiem buvo pasireiškęs vidinis kraujavimas. Kitos aukos mirė nuo širdies smūgių, kvėpavimo sutrikimų. Dėl dalies vis dar laukiama autopsijos rezultatų.

Dar dešimtys kitų turistų pastaraisiais metais yra skundęsi sveikatos sutrikimais po apsilankymo Dominikos viešbučiuose. Daugelis jų įtarė apsinuodijimą maistu arba vandeniu. Viena pora net yra padavusi į teismą „Grand Bahia Principe“ viešbutį teigdama, kad jie buvo apnuodyti chemikalais, kurie paprastai randami pesticiduose.

Grėsmė turizmui ir visai ekonomikai

Baltais smėlėtais paplūdimiais ir „viskas įskaičiuota“ kurortais pasigirti galinti Dominikos Respublika per metus sulaukia apie 6,6 mln. turistų, o maždaug pusė jų atvyksta iš JAV ir Kanados. Turizmas yra pati svarbiausia salos industrija, kuri per pastaruosius kelerius metus padarė didelį kokybinį šuolį, rašo wsj.com.

„Pagal vidurkių dėsnį, kai yra toks didelis turistų skaičius, neišvengiamai bus mirčių, – sako Eduardo Gamarra, Floridos tarptautinio universiteto politikos mokslų profesorius, kuris yra dirbęs konsultantu Dominikos Respublikoje. – Tačiau aš manau, kad dominikiečiai nori rimtai spręsti šį klausimą. Jie gyvena iš turizmo, ir jeigu turistai liausis važiavę, ekonomika (kuri yra viena iš greičiausiai augančių Lotynų Amerikoje) nusiris pragaran.“

Dominikos turizmo ministras teigia, kad mirtys niekaip tarpusavyje nesusijusios, o jo šalis – saugi turistams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje