Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muay Thai atostogos Tailande II

Turgus ant vandens
Asmeninio archyvo nuotr. / Turgus ant vandens
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Savaitgalį Vilniuje įvyko Lietuvos Muay Thai (tailandietiško bokso, – aut. past.) čempionatas, kuriame dalyvavau. Sportininkai jam ruošėsi kas kaip, o aš pasisemti jėgų ir patirties nuvykau ten, kur šio sporto ištakos – į karštą ir margą Tailandą.

Apsistojau Patajoje. Šis miestas laikomas vienu geriausių Azijos kurortų. Jis įsikūręs 147 km į pietryčius nuo Bankoko, prie Tai (Thai) įlankos. Žvalgymuisi po apylinkes skyriau tik dalį laiko, mat vienas iš pagrindinių kelionės tikslų visgi buvo sportuoti. Apžvalginės ekskursijos po Patają metu buvo visko – paglostėm ryklius ir gyvates, apžiūrėjom brangakmenius ir gausybę Budos statulų.

Muay Thai dvasia

Nelabai toli nuo viešbučio radau dvi Muay Thai treniruočių sales. Viena jų – „Sitjaipetch“ – labai „spartietiškų“ sąlygų treniruočių salė. Net ne angaras, o greičiau garažas su ringu, labai nešvaru, viskas nutrinta, visiška betvarkė. Buvau ten dieną, kai treniruotė nevyko, bet pamaniau, kad jos čia ir nebevyksta. Šalia esančiame kioske mergaitė paaiškino kad atvažiuočiau po 17 val. – tada čia sportuoja. Bet aš 17 val. nuvažiavau į visai šalia, per puskilometrį esantį „Scorpion Gym“. Čia viskas švaru ir prižiūrėta, administratorė olandė, 2 normalūs ringai ir geros pirštinės, švarūs matai ir sveikos kriaušės. Čia pat sportavo vaikinukas iš Prancūzijos, kitas iš Filipinų ir trečias toks nekalbus. Kaip tokiame karštyje sportuoti – man buvo visai neaišku, nes pavėsyje kokie 35 laipsniai karščio.

Vieną dieną po treniruotės nuvažiavome į Bankoką. Sėdęs į autobusą Tailando sostinėje atsiradau per porą valandų. Nuvykau apžiūrėti „Lumpinee“ – legendinio Muay Thai stadiono. Už 2000 batų (apie 150 Lt) su bendrakeleiviais nusipirkom bilietus į zoną prie pat ringo. Žodžiais sunku apsakyti, kas darosi „Lumpinee“. Kad mums, lietuviams, būtų lengviau suprasti, pabandykite įsivaizduoti: emocijų kiekis kaip Kauno „Žalgiriui“ žaidžiant superfinalą su Vilniaus „Lietuvos rytu“, padauginus iš trijų ir suspaudus Kauno sporto halę 3 kartus (arba „Siemens Areną“ – 5). Ką jau kalbėti apie puikų kovotojų pasirengimą ir kovos techniką.

Asmeninio archyvo nuotr./Kelionė į džiungles...
Asmeninio archyvo nuotr./Kelionė į džiungles...

Turistinės išvykos

Kadangi labai patiko treniruotis, jau nebemiriau nuo karščio sportuojant – nusprendžiau niekur daug po Tailandą nekeliauti, o daugiau laiko skirti treniruotėms. Įsigijau tik kelionę porai dienų į Tailando vakarus, kad galėčiau užsidėti „varnelę“ – lietuviai sakė, kad prie upės Kwai verta nuvažiuoti ir pakeliui yra daug gražių vietų.

Pasižiūrėjome į Budos statulas, aplankėme įvairių fabrikėlių, buvo ypač smagu, kai mus iš plausto „paleido“ plūduriuoti upėje palei srovę, vilkint gelbėjimosi liemenėmis. Plauki sau, srovė neša, apie amžinus dalykus yra laiko pagalvot.

Vieną dieną po treniruotės nuvažiavau į Patajos centrą. Reikėjo pagaliau pripirkti lauktuvių draugams pagal savo nuožiūrą ir pagal „užsakymus“. Pakabuką su Buda, specialaus boksuojantis reikalingo „Muay Cream“ (šito gero reikėjo ir sau prisipirkt), kitiems velniams marškinėlių, džiovintų kalmarų, jūros dumblių ir kitokių smulkmenų. Dar norėjau išplaukti pažvejoti, bet laivai išplaukia 9 ryto, o man tuo metu vyko treniruotės.

Troškimas pasilikti

Apskritai norėjau likti Tailande. Čia visi šypsosi – ir turtingas, ir vargšas. Vieni laimingi dabar, o kiti tiki, jog, atkentėję šiame gyvenime, kitame bus laimingi. Vienintelis Tailando trūkumas – moterys. Man patinka europietės. Vietinės man negražios. Kaip 13-metės mūsų mergaitės. Vadinasi, žmonos reikia ieškoti Lietuvoje ir atsivežti.

Į kelionės pabaigą klubo, kuriame sportuoju, savininkės Rosalie pasiklausiau, kur ji darėsi tatuiruotes. Ji parodė gerus, higieniškus Patajos salonus, išsirinkau tatuiruotę. Sumokėjau 5000 batų (truputį daugiau nei 100 eurų). Pas mus tokia kainuotų 1000 Lt, o ir tokio autentiško „Thai“ stiliaus, manau, neišgautų.

Prieš išvykdamas atsisveikinau su visais treniruočių partneriais, svarsčiau, kad būtų gerai, jei prasidėtų neramumai ir nereikėtų išskristi. Kadangi mano naujoji tatuiruotė vaizduoja vietinį mitologinį herojų, barmenai prie baro, masažo salono darbuotojos, treneris ir net pats tatuiruočių meistras rodė didžiausią pagarbą. Išvykstant oro uoste pasitiko visiška netvarka – bilietus išrašinėjo ranka, likus 5 minutėms iki skrydžio dar nebuvo pradėję laipinti keleivių. Bet nesijaudinau, neskubėjau grįžti.

Muay Thai istorija

1630 m. pirmą kartą Siamo karalystės metraščiuose buvo paminėtas Muay Thai vardas. Muay Thai – tai viena iš seniausių kovinių sporto šakų. Ji turi konkrečią kovinę techniką, todėl yra sudaroma galimybė dviem kovotojams varžytis pagal konkrečias taisykles. Didelę įtaką Muay Thai technikai turėjo Muay Boran kovinė sistema, pagal ją iki šių dienų treniruojami Tailando armijos specialiosios paskirties daliniai. Kiekvienas šios sistemos veiksmas yra skirtas sužeisti arba nužudyti priešą. Sušvelninus Muay Boran veiksmus, juos padarius ne tokius pavojingus priešininkui, sukūrus varžybų taisykles, atsirado kovinė sporto šaka Muay Thai. Galutinai Muay Thai taisyklės buvo patvirtintos 1930 m. – įvestos svorio kategorijos ir bokso pirštinės, tada kova persikėlė į bokso ringą.
Muaythai.lt informacija

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje