Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 30d. 15:19

Nepaisant antros COVID-19 bangos, Taline atidarytas Kalėdų miestelis

Talino Kalėdų mugė
Postimees Grupp/Scanpix Baltics nuotr. / Talino Kalėdų mugė

Tradicines kalėdines muges dėl Europą užliejusios antros COVID-19 bangos atšaukė dauguma žemyno miestų. Nei Vilniuje, nei Kaune šiemet Kalėdų miestelių taip pat nebus. Bet toks atidarytas Taline.

Dar prieš gerą mėnesį Vokietija atšaukė Kalėdų muges, kurios yra tapusios ir turistų traukos objektų, ir pačių vokiečių svarbia identiteto dalimi. Taip pat pasielgė ir įspūdingais šventiniais miesteliais garsėjanti Prancūzija, Belgija bei kitos šalys.

Talinas spalio mėnesį taip pat buvo paskelbęs, kad šiemet dėl koronaviruso pandemijos teks atsisakyti tradicinio Kalėdų miestelio, kuris metai po metų renkamas į jaukiausiųjų žemyne topus. Praėjusiais metais jis buvo įvardintas kaip pats gražiausias visoje Europoje.

Visgi vėliau Talinas persigalvojo – pranešė, kad tradicijos nebus atsisakoma, nors miestelis ir bus kiek kitoks.

Praėjusią savaitę Talino centre buvo galima pamanyti, kad pasaulyje nėra jokios pandemijos. Minios žmonių rinkosi pažiūrėti įžiebtos eglutės, vaišintis karštu vynu, užkandžiais, rinktis dovanas ir pramogauti ant karuselių ar ledo čiuožykloje.

Visgi organizatoriai tikina, kad buvo imtasi priemonių – prekybininkų nameliai išdėstyti toliau vienas nuo kito, jų yra mažiau, mugės laikas sutrumpintas. Nebėra ir įprastos scenos, kurioje vykdavo renginiai. Vietoj to jie bus rengiami visame senamiestyje – menininkai, artistai rengs pasirodymus tuščiose parduotuvių vitrinose, gatvėse, bažnyčiose.

Nuotraukų galerijoje galite pažvelgti, kaip Talino Kalėdų mugės atrodydavo anksčiau:

Iki šiol Estijoje nustatyti 12 052 koronavirusinės infekcijos atvejai ir mirė 112 užsikrėtusiųjų.

Estijos sergamumo rodiklis – 333.3 atvejo 100 tūkst. gyventojų per 14 d.

Palyginimui, Lietuvos – 950.8. Latvijos – 334.8.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje