Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 1d. 18:00 , Atnaujinta: 2020 liepos 1d. 20:31

Palyginome: ar tikrai lėktuvu į pajūrį greičiausia? Rezultatas gali nustebinti

Nuo praėjusios savaitės Palangą galima pasiekti ir lėktuvu. Skrydžius organizuojanti bendrovė „Avia Solutions group“ teigia, kad pats skrydis nuo Vilniaus oro uosto iki Palangos oro uosto trunka apie 50 min. O kiek trunka visa kelionė – nuo namų iki J.Basanavičiaus gatvės? 15min nusprendė paskaičiuoti ir palyginti su kitais keliavimo būdais. Ar tikrai lėktuvu greičiausia? O kaip pigiausia?

15min žurnalistas turėjo galimybę skristi pirmuoju bendrovės reisu į Palangą ir pats paskaičiuoti, kiek laiko užtruks nuvykti nuo namų Vilniaus Baltupių mikrorajone iki Jono Basanavičiaus gatvės pradžios.

Į Vilniaus oro uostą buvo važiuota taksi, o nusileidus Palangos oro uoste į centrą vykta autobusu.

Visa kelionė, paties nuostabai, užtruko net apie keturias valandas, o finansine išraiška – kainuotų 57 eurus.

Tiesa, atvykti į Palangos centrą, matyt, galima ir greičiau. Tai priklauso nuo to, ar turite kelioninį bagažą, ar nevėluos pats skrydis – dėl to tarpmiestinio autobuso gali reikėti laukti bent 20 minučių.

Žurnalistas į Vilnių grįžo kitos dienos rytą – traukiniu. Iš Palangos iki Klaipėdos geležinkelio stoties vyko pasinaudojęs automobilių dalijimosi platformos paslaugomis, o iš Vilniaus geležinkelio stoties namo – taksi. Iš viso kelionė truko apie penkias valandas ir trisdešimt minučių, o kainavo 32 eurus į vieną pusę.

Tiesa, galima keliauti ir kitokiu būdu. Savaitgaliais reisuoja traukinys Vilnius-Kretinga, kur už 21 eurą būsite ne tik pristatyti į Žemaitiją, tačiau ir specialiu autobusu nuvežti į Palangą. Kelionė nuo Vilniaus geležinkelio stoties iki Palangos autobusų stoties trunka apie keturias valandas. Prie šio laiko reikėtų pridėti kelionę iš namų į stotį ir Palangoje į jūsų norimą tašką.

Nors kelionė traukiniu yra pigesnė, tačiau ir lėtesnė. O kaip su lėktuvu pakonkuruotų automobilis ir autobusas?

Teoriniais „Google maps“ paskaičiavimais kelionė į Palangą iš Baltupių mikrorajono gali trukti apie tris valandas ir trisdešimt minučių. Jeigu darytume prielaidą, kad automobilis sudegina 6 litrus degalų 100 kilometrų, tokia kelionė kainuotų apie 20 eurų į vieną pusę.

O kelionė autobusu galėtų kainuoti priklausomai nuo pasirinkto vežėjo ir laiko. Bilietų kainos svyruoja nuo 21 iki 26,50 eurų. Tiesa, reikėtų įvertinti nuvykimo iki Vilniaus autobusų stoties ir nuo Palangos autobusų stoties iki centro išlaidas. Jeigu keliaujama taksi ir autobusu, apytiksliai tai galėtų kainuoti papildomai apie 7 eurus.

Tiesa, tai nėra pats greičiausias keliavimo būdas. Remiantis autobusų bilietus parduodančių įmonių informacija, kelionė Vilnius–Palanga gali trukti nuo keturių valandų ir penkiolikos minučių iki keturių valandų ir keturiasdešimt minučių.

Kaip atrodo kelionė lėktuvu bei išsamesnį transporto priemonių palyginimą žiūrėkite 15min reportaže:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

25:14
00:40
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje