Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 05 21, 08:00

Pasivaikščiokime Malagos turguje: kas parduodama ir kokios kainos?

Jei pasitaiko proga, lankydamas naują miestą ar šalį visada užsuku į vietinį turgų. Vaikščiodamas tarp prekystalių bandau suprasti, ką valgo, kuo rengiasi, puošiasi ir ką mėgsta vietiniai, kuo viliojami atvykėliai arba kas nuo jų slepiama. Turgus yra miesto vizitinė kortelė, spalvotas reprezentacinis atvirukas, milžiniškas gyvas organizmas, kuris akimirksniui reaguoja į naujas madas ir tendencijas, ekonomikos nuosmukius ir atsigavimą. Turgus niekada nediktuoja savo taisyklių ar madų, o prie jų prisitaiko pats, todėl pirkėjas čia visada teisus.
Malagos turgus
Malagos turgus / Laimos Druknerytės/Virgenextra.lt nuotr.

Ispanijos pietuose esantis Andalūzijos regionas – ypatingas. Apie jo kultūrą, virtuvę, tradicijas, papročius ir ypač tyrą alyvuogių aliejų puslapyje Virgenextra.lt pasakoja Laima Druknerytė ir Mindaugas Stongvilas. Kasdieninių įkvėpimų iš Andalūzijos taip pat ieškokite šio puslapio Facebook ir Instagram paskyrose.

Šį kartą vaikštinėjame po Malagos turgų. Romos laikais prekeiviai įsikurdavo centrinėje Malagos miesto aikštėje. Šio miesto uostas buvo gana svarbus visam regionui, todėl aktyvi prekyba vyko beveik visoje krantinėje ir gretimose gatvėse. Būdavo net tokių dienų, kai Malaga virsdavo vienu dideliu turgumi.

Amžiams bėgant jūra „traukėsi“ toliau nuo miesto, nes buvo statomos vis naujos krantinės, molai, sandėliai ir laivų dirbtuvės. Modernėjant miestui teko pertvarkyti gatves, nutiesti šaligatvius, taigi reikėjo perorganizuoti ir gana chaotišką prekybą. Ispanijoje gana įprasta daryti „nepopuliarias“ pertvarkas pasinaudojus karais ar revoliucijomis, taigi taip įvyko ir šį kartą.

Po 1868 metų revoliucijos, kuri buvo vadinama „šlovingoji“, naujoji valdžia nusprendė centralizuoti maisto produktų tiekimą, perkeliant prekybą į tam skirtą pastatą. Centrinis Malagos turgus baigtas statyti buvusios maurų laivų statyklos vietoje 1879 metais.

Statybos metu į pastatą perkelta iš maurų laikų statyklos likusi marmurinė arka, todėl turgus pradėtas vadinti Mercado de Atarazanas (Statyklos turgus). Pastatas suręstas iš metalo ir stiklo konstrukcijų ir padalintas į tris navas, kuriose prekiaujama žuvimi, mėsa, daržovėmis ir vaisiais. Įdomu, kad turgaus stilistiką įkvėpė Paryžiaus Mercado de les Halles. Beje ir Vilniuje yra tokio stiliaus pastatas, kuriame įsikūręs „Halės“ turgus.

Laimos Druknerytės/Virgenextra.lt nuotr./Malagos turgus
Laimos Druknerytės/Virgenextra.lt nuotr./Malagos turgus

Turguje parduodami tik maisto produktai – žuvis, mėsa, vaisiai ir daržovės. Anksčiau čia gausiai lankydavosi turistai, todėl buvo daugiau nedidelių restoranėlių bei delikatesų krautuvėlių.

Šiuo metu visa prekyba orientuota į miesto gyventojus. Visuose skyriuose gausu prekių, o salėse – pirkėjų, todėl kviečiame apžiūrėti parduodamas prekes ir susipažinti su jų kainomis. Jas galite pamatyti nuotraukų galerijoje aukščiau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

VirgenExtra.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje