Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filipinus talžančio taifūno Hagupit aukų skaičius išaugo iki 27

Taifūnas Hagupit pasiekė Filipinus
„Scanpix“/AP nuotr. / Taifūnas Hagupit pasiekė Filipinus
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį taifūnas Hagupit pasiekė Filipinų sostinę Manilą. Nors per keletą dienų Hagupit išsikvėpė ir dabar priskiriamas tropinių audrų kategorijai, aukų išvengti nepavyko. Raudonasis Kryžius pranešė, kad, per taifūną žuvo mažiausiai 27 žmonės. Dauguma nuskendo per potvynį Borongane, pagrindiniame Rytų Samaro salos mieste.

Kaip skelbia ABS-CBNNews.com, šiam regionui teko smarkiausias taifūno Hagupit smūgis.

„Aukų skaičius pirmadienį buvo 27 žmonės. Dauguma jų nuskendo Borongano mieste“, - sakė Filipinų Raudonojo Kryžiaus organizacijos vadovas Richardas Gordonas. Jis taip pat pranešė, kad, negalutiniais duomenimis, šiame mieste ir apylinkėse 2500 namų yra visiškai sunaikinti arba stipriai apgadinti. Iš viso Borongano mieste gyvena 64 tūkst. žmonių. 

Nepaisant šių netekčių, šiemet stichija pridarė mažiau žalos nei baimintasi. Taklobano miestas, kurį pernai nusiaubė supertaifūnas Haiyan, šiemet beveik nenukentėjo. Šalies valdžia iš praėjusių metų tragedijos, regis, pasimokė. Šiemet taifūnui buvo ruošiamasi atsakingiau ir iš anksto. Laukiant taifūno savo namus iš pažeidžiamiausių zonų paliko tūkstančiai žmonių – laikiną prieglobstį jie rado evakuacijos centruose, kurie buvo įrengti mokyklose, bažnyčiose ir kituose visuomeninės paskirties pastatuose. Dabar pavojus daug kur atšaukiamas. Albay provincijos, kurioje buvo evakuota daugiau nei pusė jos gyventojų, valdžios atstovai patarė žmonėms grįžti į namus. Evakuacijos centruose jie praleido maždaug tris paras. Žmonės džiaugiasi, kad taifūnas šiemet nepareikalavo daug aukų, tačiau baiminasi dėl savo ateities – dauguma nerimauja dėl sunaikintų ryžių laukų, kurie – vienintelis jų pajamų šaltinis. Žinoma, nemažai daliai teks iš naujo kurti ir namus – dauguma pastatų išliko, tačiau buvo užlieti vandens, todėl bent kol kas yra negyvenami.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje