Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gegužės 17d. 13:01

Poilsiauti galėsim važiuoti ir į Latviją: 10(+1) įdomių vietų kaimyninėje šalyje

Kelionės Latvijoje 15MAX
Kelionės Latvijoje
Situacijai dėl koronaviruso gerėjant, Lietuva, Latvija ir Estija sutarė tarpusavyje atverti savo sienas ir atsisakyti kelionių apribojimų. Tad kokios įdomios ir galbūt neatrastos vietos yra Latvijoje, kurias verta pamatyti?

Svaiginantys švyturiai

Jeigu į Latviją važiuojama vasarą, retas kuris tikriausiai rinksis ką nors toliau nuo jūros. Ilgi, platūs, tušti ir smėlėti šios šalies paplūdimiai yra privilioję ne vieną lietuvį čia net ir įsigyti būstą Baltijos jūros pakrantėje.

Tačiau verta idilišką Latvijos pakrantės juostą pamatyti iš aukštai. Ir latviams net nereikia čia pristatyti apžvalgos bokštų – jais puikiai virtę šimtamečiai švyturiai, iškilę aukštai virš ošiančių pušų.

Lankytojams atverti keturi Latvijos švyturiai, o du jų praėjusiais metais aplankė ir 15min. Užavos švyturys netoli Ventspilio labiausiai pribloškė iš jo atsiveriančia panorama – mat statinys nors ir neaukštas, bet iškilęs ant stataus skardžio.

Ovišų švyturys (taip pat netoli Ventsplilio) yra pats seniausias Latvijoje. Jis ne toks jaukus kaip Užavos, bet galinga jo konstrukcija ir viduje atsiveriančios didingos erdvės tikrai paliks įspūdį. Šalia yra ir įdomi ekspozicija apie navigacijos istoriją.

Alyvų sodas ir latviškasis Stounhendžas

Keliautoja Dovilė Šileikytė praėjusiais metais 15min skaitytojus išsamiai supažindino su netoli sienos su Lietuva esančia Duobele (latv. Dobele).

Ar žinojote, kad visai šalia Lietuvos yra didžiausias Europoje alyvų sodas, pavasarį svaiginantis spalvomis, kvapais ir įvairiais skoniais? Duobelėje (latv. Dobele), P.Upyčio sode, 4 ha plote yra daugiau nei 200 įvairių veislių alyvų, tarp jų ir retos veislės, pavyzdžiui, geltonosios alyvos. Alyvų sodo lankytojų paprastai kasmet laukia saldžios staigmenos – galima įsigyti uogienių ar ledų.

Šalia Duobelės yra dar viena lankytina vieta – Puokainių miškas. Sakoma, kad čia jaučiamos galingos energetinės srovės, vyksta stebuklingi išgijimai. Tikėti tuo ar ne – kiekvienas lankytojas tenusprendžia pats, galima tiesiog paklausyti gido pasakojimų, pasivaikščioti gamtoje, kur žmogaus įsikišimo labai mažai (atliekami tik patys būtiniausi darbai), pamatyti didžiuosius akmenis.

Originalus kurortas Baltijos pakrantėje – Karosta

Ieškant apokaliptinį vaizdą menančių vietovių keliauti į po Černobylio katastrofos vaiduokliu virtusį Pripetės miestą nereikia, praėjusiais metais rašė 15min žurnalistas Vilius Petkauskas. Už 75 kilometrų į šiaurę nuo Palangos galima išvysti dviejų imperijų griuvėsius menantį Karostos miestelį. Kadaise jis buvo atskiras miestelis, dabar virtęs Liepojos rajonu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:21:38
24:31
02:39

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje