Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 17d. 06:17 , Atnaujinta: 2021 vasario 17d. 12:37

Aktualu keliaujantiems: pradedama vykdyti atvažiuojančiųjų iš Lenkijos kontrolė

Lenkijos-Lietuvos pasienis
„Scanpix“/AP nuotr. / Lenkijos-Lietuvos pasienis

Nuo trečiadienio ryto, siekiant sumažinti koronaviruso mutacijų plitimo grėsmę, pradedama vykdyti sausumos kelių kontrolė Lenkijos kryptimi. Tokį sprendimą pirmadienį priėmė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK). Kontrolė pradedama 8 val. ryto, informavo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Bus tikrinama, ar vykstantieji iš Lenkijos pusės yra užpildę keliautojo informaciją ir turi testą – taip, kaip šiuo metu tikrinama oro uostuose“, – po VESK posėdžio pranešė A.Bilotaitė.

Pasienyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojams užtikrinti vykstančiųjų kontrolę padės Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai, iki šiol jau dalyvavę vykdant patikrą oro bei Klaipėdos valstybiniame jūrų uostuose.

„Tikslas – patikrinti visus atvykstančius ar grįžtančius asmenis, ar jie užsiregistravę NVSC, ar turi tai patvirtinančius kodus, ar pateikti reikalingi duomenys. Jei asmuo neturės užpildęs internetinėje svetainėje, bandysime vietoje su NVSC pagalba užpildyti, o kurie bus piktybiniai, taikysime Administraciniame nusižengimų kodekse numatytas atsakomybės rūšis“, – VESK posėdžio sakė VSAT vado pavaduotojas Antanas Montvydas.

Nuo praėjusios savaitės tokios patikros jau atliekamos oro ir jūrų uostuose.

Visi keliautojai, atvykstantys iš užsienio, privalo turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą bei izoliuotis 10 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją septintą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Jie taip pat turi būti užpildę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketas.

Atvykstantiems, išskyrus numatytas išimtis, privalu izoliuotis. Tam tikras užduotis ar specialybes turintys asmenys, tarp jų – sveikatos priežiūros specialistai, jūrininkai, tarptautiniuose turnyruose dalyvaujantys sportininkai, diplomatai – gali nesiizoliuoti, bet privalo turėti neigiamą testo rezultatą.

Reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas tarptautinius komercinius vežimus vykdantiems asmenims, vykstantiems tranzitu per Lietuvą, turintiems pažymą, jog persirgo COVID-19 ar buvo pilnai paskiepyti nuo infekcijos.

Visas taisykles atvykstantiems į Lietuvą rasite čia: Keliautojams trumpėja izoliacijos laikas; mažėja šalių, iš kurių atvykus reikia laikytis griežtesnių sąlygų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje