Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 balandžio 20d. 15:00

Prahos kavinės, kurias privalu aplankyti

„Café Savoy“ Prahoje
Indrės Bungardaitės/15min nuotr. / „Café Savoy“ Prahoje
​​​​​​​Tarpukario laikotarpiu Prahos kavinėse susitikdavo daug žinomų asmenybių. Čia ateidavo žurnalistai, rašytojai, teatro kūrėjai, architektai, menininkai ir verslininkai. Iki šios dienos daug iš šių kavinių dar veikia, ir tai magiškos vietos, kur susijungia istorija, čekų kultūra bei unikali architektūra.

Labiausiai žinomoms Prahos kavinėms priklauso Café Louvre. Ji veikia nuo 1902 m. ir buvo mėgstamiausia teisės studentų susitikimo vieta – Makso Brodo bei Franco Kafkos.

„Café Louvre“ nuotr./„Café Louvre“
„Café Louvre“ nuotr./„Café Louvre“

Reguliarus svečias antradienio vakarais buvo Albertas Einsteinas, o savo staliuką irgi čia turėjo Franzas Werfelis. Po Pirmojo pasaulinio karo čia susitikdavo menininkai, intelektualai ir politikai, o 1925 m. kavinėje buvo įkurtas Čekoslovakijos PEN klubas. Jo pirmasis pirmininkas buvo Karelas Čapekas.

Slavia“ kavinę rasite ant Vltavos kranto, priešais Nacionalinį teatrą.

„CzechTourism“ nuotr./Slavia
„CzechTourism“ nuotr./Slavia

Vieta veikia nuo XIX a. pabaigos, ir čia rinkdavosi literatūros, muzikos, kultūros bei meno asmenybės, pvz. Bedržichas Smetana, Antoninas Dvoržakas, Karelas Čapekas, Václav Špála, Jan Zrzavý bei Jaroslav Seifert.

Tarpukario laikotarpiu kavinės interjerai buvo dekoruoti art déco stiliumi. Čia taip pat mėgdavo būti ir Čekijos tapytojas Viktoras Oliva. Jo garsus paveikslas „Absento girtuoklis“ tapo „Slavios“ simboliu.

„CzechTourism“ nuotr./Slavia
„CzechTourism“ nuotr./Slavia

Verta aplankyti Café Imperial su nuostabiu interjeru art déco stiliumi arba Café Savoy su gražiu dizainu ir neorenesanso lubomis, taip pat Obecní dům, Prahos Art nouveau perlą.

„CzechTourism“ nuotr./Obecní Dům
„CzechTourism“ nuotr./Obecní Dům

Unikali taip pat yra Grand Café Orient kubizmo „Juodosios Dievo motinos“ name, kurio architektas buvo Josef Gočár. Čia galima aplankyti ne tik kavinę, bet dar Dekoratyvinio meno muziejų.

„CzechTourism“ nuotr./Grand Cafe Orient
„CzechTourism“ nuotr./Grand Cafe Orient

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje