Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 26d. 18:33

Pripažinimas visoje Europoje: Lietuvos paplūdimys pateko į prestižinį sąrašą

Kuršių nerija
Neringos savivaldybės nuotr. / Kuršių nerija

Lietuvos ir kaimyninių šalių paplūdimiams – ypatingas Europos dėmesys. Europos Komisijos turizmo skatinimo tinklalapis „European Best Destinations“ paskelbė saugiausių paplūdimių sąrašą, ir į pirmąjį jo dešimtuką pateko tiek Lietuva, tiek Latvija ir Lenkija. Pripažinimo sulaukė Nidos, Jūrmalos, Helo pliažai.

„European Best Destinations“ antradienį paskelbė sąrašą paplūdimių, kurie koronaviruso pandemijos kontekste yra patys saugiausi.

Saugiausi paplūdimiai išrinkti atsižvelgiant į įvairius kriterijus, tokius kaip mažas COVID-19 toje šalyje užsikrėtusių asmenų skaičius, paplūdimio dydis, potencialiai vienam lankytojui tenkantis kvadratinių metrų skaičius.

Renkant vietoves buvo kreipiamas dėmesys yra į privačių vilų, turistams skirtų apartamentų, mažų bei vidutinio dydžio viešbučių pasiūlą. Itin vertinti tie, kurie daug dėmesio skiria keliautojų saugumo užtikrinimui – dezinfekuoja kambarius, stengiasi užtikrinti atstumą tarp žmonių.

Į TOP sąrašą patekusios vietovės yra ir netoli ligoninių, kurios šios krizės metu nebuvo pernelyg apkrautos, vidutinis lovų skaičius jose tūkstančiui gyventojų yra didesnis nei Europos vidurkis.

Pirmoje vietoje atsidūrė Graikijos Prevezos paplūdimys, po jo seka pakrantė Portugalijoje. Tačiau pirmajame dešimtuke – ne vien gerais pliažais garsėjančios Pietų Europos paplūdimiai. Prestižinio sąrašo viršūnėje rasite ir Lenkijos Helo pusiasalį, Latvijos Jūrmalą bei Nidą.

TOP10 saugiausių paplūdimių Europoje:

  1. Preveza, Graikija
  2. Comporta, Portugalija
  3. Helo pusiasalis, Lenkija
  4. Porto Santo, Medeira, Portugalija
  5. Halikounas, Korfu, Graikija
  6. Ghajn Tuffieha, Malta
  7. Meia Praia, Portugalija
  8. Jūrmala, Latvija
  9. Nida, Lietuva
  10. Binz, Riugeno sala, Vokietija

Nidos paplūdimiui skirta 9-oji vieta sąraše. Giriamas jo nuošalumas, unikalus gamtos grožis, o puikaus smėlio ruožas vadinamas „rojaus vieta“, kur pušų aromatas maišosi su salsteliančiu jodo kvapu nuo jūros.

Portalo lankytojams rašoma, kad Kuršių nerija – ideali vieta atostogoms toli nuo minios, o būnant čia reikia užkopti ant Parnidžio kopos – antros pagal aukštį visoje Europoje, pasivažinėti dviračiais.

„European Best Destinations“ giria ir Lietuvos epidemiologinę situaciją, aiškina, kad čia užsikrėtusiųjų COVID-19 yra net 40 kartų mažiau nei labiausiai paveiktose Europos valstybėse. Be to, Lietuva pagal lovų ligoninėse skaičių tūkstančiui gyventojų nusileidžia tik Vokietijai ir Austrijai.

„European Best Destinations“ jau beveik dešimtmetį yra populiariausia interneto svetainė, skirta kelionėms Europoje. Nuo 2009 m. EBD skatina žmones keliauti Europoje ir pažinti jos gražiausias vietas bei kultūrą.

Svetainė renka verčiausius aplankyti miestus, gražiausius paplūdimius, geriausias Kalėdų muges. Ja anksčiau buvo karūnuota ir Vilniaus kalėdinis miestelis Katedros aikštėje.

Tokios populiarios svetainės suteiktas titulas miestams suteikia daug dėmesio. Apie juos rašo tarptautinė žiniasklaida, o turistų skaičius juose auga. Pavyzdžiui, 2017 m. pirmą vietą verčiausių aplankyti miestų sąraše laimėjusiame Porto turistų skaičius išaugo 17 proc., Bordo (2015 m.) – 13 proc., Zadare (2016 m.) – 25 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje