Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 1d. 14:44

R.Lingienė įvardijo svarbiausius patarimus keliaujantiems ir naujoves dėl saviizoliacijos

Vilniaus oro uostas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus oro uostas

Lietuvai atvėrus sienas, keliaujantiems mažėja ribojimų. Leista į šalį atvykti ir ne Lietuvos piliečiams iš 27 valstybių, daliai jų nereikės saviizoliuotis. O net ir tiems, kuriems 14-os dienų izoliacija bus privaloma, ji bus švelnesnė. Jie galės izoliuotis kartu su artimaisiais, taip pat – išeiti pasivaikščioti nenutolstant nuo namų daugiau nei 1 km spinduliu.

Primename, kad pirmadienį paskelbtos 27 valstybės, iš kurių Lietuva nuo birželio 1-osios priima turistus, o atvykus iš 24-ių iš jų net nereikės saviizoliuotis.

Kaip atrenkamos šalys

Pirmadienį spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dar kartą paaiškino, kuo vadovaujantis buvo priimtas toks sprendimas. Juos lems du rodikliai, kuriuos taikyti sutarta kartu su tarpusavio sienas atsivėrusiomis Latvija ir Estija.

Pirmasis, kuris jau buvo taikomas ir anksčiau, – jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų neviršija 25. „Šis rodiklis reiškia, kad iš tų šalių galima atvykti, iš ten gali būti atnaujinami skrydžiai“, – sakė A.Veryga.

Tačiau iš tokių šalių atvykusiems ir toliau bus privaloma 14 dienų saviizoliacija. Kad jos nereikėtų, šalis turi atitikti antrąjį, naują, kriterijų – kad susirgimų skaičius neviršytų 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

„Dar paprasčiau kalbant: jeigu turim 25 rodiklį – iš ten galima atvykti, parvykti, iš ten gali būti organizuojami skrydžiai. O jeigu rodiklis yra žemesnis nei 15, tai ne tik galima parvykti, bet ir nebereikia izoliuotis arba saviizoliuotis“, – aiškino ministras.

A.Veryga atkreipė dėmesį, kad kiekvieną penktadienį šalių sąrašas kartu su Latvija ir Estija bus derinamas ir aptartas iš naujo. Jis bus skelbiamas pirmadieniais ir galios tik vieną savaitę.

Patarimai keliaujantiems

Visgi keliautojams tikrai išlieka kitas reikalavimas – atvykus į Lietuvą užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą. NVSC Vilniaus padalinio vadovė Rolanda Lingienė primygtinai patarė ją pildyti elektroniniu būdu.

Anot R.Lingienės, ir toliau atvykstantys į šalį žmonės galės prieš patikrą pasiimti ar pasikeisti kaukę, bus vykdoma jų patikra dėl simptomų – matuojama temperatūra, vykdoma apklausa dėl simptomų. Bus tikrinama elektroninės registracijos forma, jeigu tokios nėra – ji pildoma vietoje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rolanda Lingienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rolanda Lingienė

Laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 infekcijos atvykusiems nebėra daromi.

R.Lingienė išvardijo patarimus, kaip pasiruošti vykstant į Lietuvą. Visų pirma – geriausia būtų iš anksto užpildyti minėta anketą internetu.

„Taip pat – labai svarbu planuojant kelionę į Lietuvą įsivertinti, ar atvykus bus būtina saviizoliacija. Ši informacija bus keičiama kiekvieną pirmadienį“, – pabrėžė R.Lingienė.

Be to reikėtų įsivertinti, ar turite patalpas saviizoliacijai, jeigu ji jums bus reikalinga. Jeigu tokių patalpų neturite, iš anksto rekomenduojama kreiptis į tos savivaldybės, kurią vykstate, administraciją, kad ši jas jums suteiktų.

Švelninami saviizoliacijos reikalavimai

R.Lingienė pranešė, kad šiek tiek švelninami saviizoliacijos reikalavimai tiems, kuriems visgi reikės jos laikytis.

„Izoliacija jiems bus lengvesnė, jie galės išeiti iš savo izoliavimosi vietos ir pasivaikščioti, pavyzdžiui, – nueiti ne daugiau nei 1 km, bet jiems draudžiama eiti į masinio susibūrimo vietas – į prekybos centrus, restoranus, kavines ir pan. vietas“, – pranešė R.Lingienė.

Dar viena naujovė – išskirtinais atvejais galima saviizoliuotis ir su savo artimaisiais, nors jie ir nekeliavo. „Tiktai jiems sutikus priimti šiuos asmenis, kurie grįžo iš užsienio. Tam numatyti specialūs apribojimai, bet ta galimybė yra“, – teigė R.Lingienė.

NVSC Vilniaus padalinio vadovė visgi pabrėžė, kad koronaviruso užkrato rizika vis tiek išlieka, nors ribojimai ir švelninami. Patariama ir toliau laikytis visų asmens higienos, kosėjimo, čiaudėjimo reikalavimų, išlaikyti atstumus tarp asmenų ir pan.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
08:10
00:18

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje