Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 30d. 16:16

„Scandinavian Airlines“ atšaukia skrydžius, tačiau privalo jumis pasirūpinti

SAS lėktuvai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / SAS lėktuvai

Skandinavijos oro linijų bendrovės SAS pilotų profsąjunga paskelbė streiką ir jis gali tęstis iki savaitės pabaigos. Vežėjas patvirtino, kad visi SAS skrydžiai rytoj, gegužės 1-ąją, atšaukti. Pilotų streikas vyksta Norvegijoje, Švedijoje bei Danijoje – tikėtina, kad tai neigiamai paveiks maždaug 170 tūkst. keliaujančiųjų planus.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad SAS klientai turėtų žinoti, kad tokiomis aplinkybėmis juos gina oro keleivių teisių Reglamentas, numatantis nemokamus maistą ir gėrimus, nakvynę viešbutyje, pervežimą iš ir į oro uostą bei piniginę kompensaciją.

Oro linijų bendrovei paskelbus streiką ir atšaukus skrydžius, keleivių teises gina Europos Parlamento priimta Direktyva (EC) 261/2004. Įstatymas numato, kad tokiu atveju vežėjas privalo apmokėti klientų maistą, gėrimus, kompensuoti du skambučius ir suteikti galimybę pasinaudoti elektroniniu paštu.

Jei skrydžio tenka laukti vieną ar daugiau naktų, bendrovė kompensuoja nakvynes viešbutyje ir suteikia nemokamą pervežimą iš ir į oro uostą.

Mato Miežonio / 15min nuotr./Oro uoste
Mato Miežonio / 15min nuotr./Oro uoste

Vežėjas gali atsisakyti išlaidų padengimo, todėl būtina saugoti visus pirkimų čekius. Direktyva įpareigoja vežėją kompensuoti „racionalią" sumą maitinimui, taip pat grąžinti nakvynei viešbutyje išleistus pinigus.

Direktyva taip pat numato, kad oro linijų darbuotojų streikas gali būti priežastis klientams gauti iki 600 eurų piniginę kompensaciją už moralinę žalą.

Ar jūsų skrydis su SAS atšauktas, galite sužinoti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje