Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 19d. 07:56

Skulptūrų parkas Suomijoje – bene keisčiausias Europoje

Parikalos skulptūrų parkas
123rf.com nuotr. / Parikalos skulptūrų parkas

Norite pamatyti vieną keisčiausių parkų Europoje, o gal ir pasaulyje? Tuomet laikas ruoštis į Parikalą, rytų Suomijoje, netoli sienos su Rusija.

Gal sunku patikėti, bet šį parką sukūrė vienas žmogus – Veijo Rönkkönenas. Maždaug pusę amžiaus jis kūrė žmonių skulptūras ir statė maždaug pusės hektaro savo sklype. Po savo mirties 2010 m. jis paliko apie 500 šių keistų betoninių žmonių.

Daugelis skulptūrų – sustingdyti ką nors darantys žmonės. Apie 200 jų sustingę įvairiose jogos pozose. Kūrėjas yra sakęs, kad tai – paminklai buvusiam jo kūnui.

Skulptūrų tikrai negalima pavadinti kaip du vandens lašai panašiomis į žmones. Greičiau šie „žmonės“ atrodo kiek nežemiškai ar net šiurpiai – įdubusios akys, perdžiūvę kūnai, paklaikusios veido išraiškos. Gal ne itin malonu žinoti ir tai, kad kai kurioms skulptūroms įtaisyti tiki žmonių dantys.

Menininkas V.Rönkkönenas buvo laikomas atsiskyrėliu ir gal net keistuoliu. Jis nedideliame mieste dirbo eiliniu darbuotoju popieriaus fabrike, bet buvo galo išsilavinęs, dievino knygas.

Nors jis niekada nebaidė turistų iš savo parko, jam turizmo verslas ir visi su juo susiję dalykai buvo neįdomu. Skulptūrų kūrėjas daug kartų atsisakė eksponuoti savo darbus ne savo namuose.

Po jo mirties parkas buvo visiškai atvertas lankytojams – per metus čia skulptūrų apžiūrėti atvykta apie 25 tūkst. žmonių.

Temos: 2 Suomija Kelionės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje