Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 7d. 08:00

Nuvertėjęs rublis ir Graikijai gresiantis bankrotas lietuviams leidžia atostogauti pusvelčiui

Vasara
123rd.com nuotr. / Vasara

100 eurų už savaitės atostogas Turkijoje su skrydžiu pirmyn ir atgal. Tokias fantastiškas kainas dabar gali rasti keliones planuojantys lietuviai. Kelionių organizatoriai teigia, kad smarkiai sumažėję turistų iš Rusijos srautai ir Graikijos ekonominės bėdos lietuviams suteikia galimybę keliauti gerokai pigiau nei anksčiau.

Graikijoje dirbantys kelionių organizatoriai tikisi, kad dėl laikinų sunkumų turizmo verslas stipriai nenukentės. Viešbučiai daro viską, kad suvaldytų kainų kritimą ir išsaugotų aukštą paslaugų kokybę.

Pustuščiai viešbučiai

Graikijos turizmo verslui prastai jau ne pirmi metai. Vietinių turistų, kurie važiuoja atostogauti į salas, mažėja, todėl ten lietuviams važiuoti atostogauti labai apsimoka, – teigė R.Šrivinskas-Makalius.

Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius 15min.lt teigė, kad Graikija jau kelerius metus priversta mažinti savo viešbučių kainas: „Graikijos turizmo verslui prastai jau ne pirmi metai. Vietinių turistų, kurie važiuoja atostogauti į salas, mažėja, todėl ten lietuviams važiuoti atostogauti labai apsimoka. Prieš porą metų lankiausi Graikijos Koso saloje. Ten vykau birželio mėnesį ir turistų ten dar nebuvo. Tai mane labai stebino.

Pernai liepos mėnesį buvau Kretoje. Ten taip pat buvo daug viešbučių už mažą kainą. Kiek teko kalbėtis, visi sakė, kad paprastai tokiu metu viešbučius užpildo patys graikai, tačiau prastėjant ekonominei situacijai viešbučiai liko tušti.“

Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius Abu Dabyje
Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius Abu Dabyje

Pasak jo, pastaruoju metu Graikija turėjo dar didesnę problemą – konfliktą su pigių skrydžių bendrove „Ryanair“. Graikija pažadėjo iš savo biudžeto reklamuoti skrydžius, bet pažadų nevykdė. Dėl to „Ryanair“ visu mėnesiu anksčiau nutraukė skrydžius. Tada nukentėjo ir lietuviai, kurie rugsėjo mėnesį neišskrido į Koso ir Rodo salas. Dabar ginčas baigtas ir skrydžiai vyksta toliau.

Atostogos už 100 eurų

Iki šiol už 100 eurų galima įsigyti savaitės kelionę į Turkiją su skrydžiu pirmyn ir atgal bei  apgyvendinimu apartamentuose. Tai fantastiška kaina, – minėjo kelionių organizatorius.

„Tokios situacijos kartais tikrai leidžia pakeliauti pigiau. Turkijoje situacija panaši. Jau dabar matau, kad išankstiniai kelionių pasiūlymai į šią šalį yra tikrai pigesni, nei buvo praėjusiais metais. Iki šiol už 100 eurų galima įsigyti savaitės kelionę į Turkiją su skrydžiu pirmyn ir atgal bei apgyvendinimu apartamentuose. Tai fantastiška kaina. Žinoma, taip tiesiog siekiama kuo daugiau žmonių privilioti į Turkiją“, – teigė R.Širvinskas.

Paklaustas, ar už tokią žemą kainą galima tikėtis normalių poilsio sąlygų, pašnekovas siūlė aklai nepasitikėti kelionių organizatorių pažadais. „Mes gyvename interneto laikais, kai gali į paieškos sistemą įvesti viešbučio pavadinimą ir pasižiūrėti atsiliepimus.

Jurgitos Lapienytės nuotr./Vaizduotę kurstanti Turkija
Jurgitos Lapienytės nuotr./Vaizduotę kurstanti Turkija

Žinoma, už mažą kainą gali būti ir labai baisių viešbučių, ypač, jei iki tūkstančio litų pirksi kelionę su įskaičiuotu maitinimu, bet tikrai yra ir labai neblogų variantų. Dabar Lietuvos kelionių organizatoriai stengiasi išvengti prastų viešbučių vien tam, kad negadintų savo vardo“, – dėstė jis.

Keliautojų skaičius didėja

Per pastaruosius metus žmonių aktyvumas vis auga. Atsiranda vis daugiau žmonių, kurie nori atostogauti ir žiemą, ir vasarą.

R.Širvinskas priminė, kad jo įmonė „Makaliaus kelionės“ gruodžio mėnesį tapo kelionių organizatoriais. „Jaučiam didelę atsakomybę, kur siunčiam savo turistus. Viską labai atidžiai išnagrinėjame ir net patys važiuojame pasižiūrėti, kaip viskas atrodo realybėje. Juk net ir klaidinančius atsiliepimus internete galima sukurti.

Mano paminėtas 100 eurų pasiūlymas yra tikrai puikus su kokybiškais apartamentais, kuriuose man ir pačiam teko būti. Juose yra virtuvėlė, kurioje galima gamintis maistą. Tie žmonės, kurie anksčiau negalėjo sau leisti atostogų užsienyje, dabar tai sau tikrai gali leisti“, – pasakojo verslininkas.

123rf.com nuotr./Poilsis Antalijoje
123rf.com nuotr./Poilsis Antalijoje

Pasak jo, per pastaruosius metus žmonių aktyvumas vis auga. Atsiranda vis daugiau žmonių, kurie nori atostogauti ir žiemą, ir vasarą. „Taip pat atsiranda vis daugiau žmonių, kuriuos vadinu „kelionių pradinukais“. Jie niekada anksčiau nėra keliavę ir nori Lietuvos pajūrį už panašią kainą iškeisti į atostogas užsienyje. Tų žmonių tikrai daugėja“, – minėjo pašnekovas.

Reikia naudotis progomis

Neseniai, prasidėjus neramumams Prancūzijoje, žmonės atšaukinėjo skrydžius į Paryžių.

Kelionių organizatorius pastebėjo, kad labai daug ką lemia situacija užsienyje: „Neseniai, prasidėjus neramumams Prancūzijoje, žmonės atšaukinėjo skrydžius į Paryžių. Ta pati situacija buvo, kai neramumai kilo Egipte. Lėktuvai skrido tušti, nors kainos buvo itin žemos. Aš pats tuo metu į penkių žvaigždučių viešbutį Egipte keliavau už tūkstantį litų.

Dabar tokių kainų nebėra. Egipte situacija nurimo. Lėktuvai iki kovo mėnesio yra užpildyti ir žmonės moka visą kainą – iki tūkstančio eurų už atostogas.“

„Scanpix“ nuotr./Po išpuolio Nicoje renkami įkalčiai
„Scanpix“ nuotr./Po išpuolio Nicoje renkami įkalčiai

TAIP PAT SKAITYKITE: Kur keliauja turizmo ekspertai?

Jis pabrėžė, kad daugeliu krypčių žmonės keliones tikrai pigiau susiplanuotų savarankiškai. „Juo labiau kad dabar Lietuvoje tiek daug pasirinkimų. Pigių skrydžių bendrovės praplėtė savo skrydžių kryptis į Maljorką, Maltą, Kosą, Rodą, Siciliją, Sardiniją, Korfu, Kretą. Tik reikia rinktis. Kai kuriomis kryptimis vis dėlto pigiau keliauti su organizatoriais. Tai yra Turkija ir Egiptas“, – sakė R.Širvinskas.

Siūlo aklai nepasitikėti naujokais

Savarankiškai susiplanavus atostogas daugiau šansų neprarasti visko.

Verslininko teigimu, savarankiškai susiplanavus atostogas daugiau šansų neprarasti visko. Jei bankrutuoja oro linijos, galima prarasti pinigus už bilietą, tačiau yra alternatyva susiorganizuoti skrydį kitu būdu. Panaši situacija, jei kyla problemų su viešbučiais.

„Visada reikia atidžiai pasižiūrėti į kelionių organizatorius, kurie rinkoje veikia neseniai. Pradžioje labai sunku klientą įtikinti keliauti, užsitarnauti jo pasitikėjimą. Tokiais atvejais labai greitai atsiranda apyvartinių lėšų trūkumas.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 keisčiausių kelionių suvenyrų, tarp kurių pateko ir lietuviškas gintaras

Tokiomis agentūromis taip pat galima naudotis, bet gal pradžioje pasinaudokite paskutinės minutės pasiūlymu ir pažiūrėkite, ar patiks. Tokiu atveju rizika bus kur kas mažesnė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mokėjimo kortelės
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mokėjimo kortelės

Dviem didžiaisiais Lietuvos kelionių organizatoriais tikrai galima pasitikėti. Tai didžiulės bendrovės, kurios turi didelius finansinius rezervus ir tikrai rastų būdų, kaip išspręsti atsiradusius nesklandumus. Žinoma, patys keliones galite suplanuoti pigiau ir tai pabandę prie kelionių organizatorių grįžti nenorėsite“, – kalbėjo Makalius.

Stengiasi išlaikyti kokybę

Paklausos sumažėjimas kainų nenumuš. Priešingai, jos turi tendenciją tik kilti, – teigė D.Charitidis.

Bendrovės „Tez Tour“ Graikijoje direktorius Dimitris Charitidis 15min.lt teigė, kad ekonominiai sunkumai stipriai viešbučių kainų neturėtų pakeisti: „Graikija po rinkimų susidūrė su ekonominiais sunkumais, bet šalis išlieka euro zonoje, o verslui tai yra stabilumo garantas.

Kalbant apie turizmą ir konkrečiai apie viešbučių verslą, atkreipčiau dėmesį, kad paklausos sumažėjimas kainų nenumuš. Priešingai, jos turi tendenciją tik kilti.

Kitu atveju labai stipriai kentėtų paslaugų ir aptarnavimo kokybė, būtų suduotas rimtas smūgis Graikijos viešbučių reputacijai. Bendradarbiaudami su viešbučiais matome, kad dedamos didžiulės pastangos suvaldyti kainų kilimą ir jas išlaikyti esamo lygio.“

„Scanpix“/AP nuotr./Protestuotojai Atėnuose
„Scanpix“/AP nuotr./Protestuotojai Atėnuose

Pasak jo, turistams visada apsimoka lankytis sunkiau besiverčiančioje šalyje, nes ten jų perkamoji galia didėja.

Vasarį vietų nebėra, kovas beveik užpildytas

Vasario mėnesiui vietų nebeturime, kovui parduota 85 proc.,  balandžiui, gegužei, birželiui parduota daugiau kaip 50 proc. visų planuotų kelionių paketų, – teigė I.Aukštuolytė.

„Tez Tour“ Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė 15min.lt paaiškino, kad vienos konkrečios šalies rinkos susitraukimas operatyviai kompensuojamas kitų rinkų sąskaita. „Viešbučiai negali dirbti nuostolingai arba taupyti kokybės sąskaita“, – sakė jis.

I.Aukštuolytės teigimu, šių metų kelionių pardavimo tendencijos išlieka panašios kaip ir pernai: „Išankstiniai kelionių pardavimai vyksta sklandžiai. Tai įrodo statistika: vasario mėnesiui vietų nebeturime, kovui parduota 85 proc.,  balandžiui, gegužei, birželiui parduota daugiau kaip 50 proc. visų planuotų kelionių paketų. Atkreiptinas dėmesys, kad šiais metais „Tez Tour“ Lietuvoje skrydžių programa suplanuota didesnė nei praėjusiais metais.“

„Shuterstock“ nuotr./Arbūzas
„Shuterstock“ nuotr./Arbūzas

Lietuvių mėgstamos kryptys išlieka tos pačios – Turkija, Bulgarija, Ispanija, Graikijos salos, Egiptas. „Džiugu, kad praėjusio sezono „Tez Tour“ naujienos Kipras ir Sardinija šiais metais didina apsukas“, – minėjo I.Aukštuolytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kaip Kremliaus propaganda Ukrainos parlamento pirmininką pavertė A.Hitlerio gerbėju?

Verslas

Vilniaus oro uosto keleivių nuotykiai sekmadieniais: vieni pasiklydo, kitiems sugedo sistema

Aktualu

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele

Prie Brazausko buvo...

„Ginčas“ dėl D.Sabonio ir J.Valančiūno: kuris bus geresnis naujame NBA sezone?

Gyvenimas

Mes lygūs. Knygų dama Nora Žaliūkė – apie ją užbūrusius skaitinius ir laiškus, siunčiamus nepažįstamajai

Interviu Aktualu

Atviras smurtu prieš sūnų apkaltintos kaunietės interviu: „Mūsų šeima sugriauta“

Sportas

Čempionų lyga: „Juventus“ pergalė ir C.Ronaldo gestas išsišokusiam sirgaliui

Vardai

Po žinios apie M.Kuzminsko skyrybas prabilo E.Andreikaitės draugė: „Santuoka griuvo dėl neištikimybės“

24sek

Manto Kalniečio šou Europos taurėje – prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu

Sportas

Nelaimė Romoje – dešimtys futbolo sirgalių rimtai sužeisti įgriuvus eskalatoriui

Aktualu

Ką INF sutartis reiškia JAV ir Europai bei kodėl D.Trumpas paminėjo Kiniją?

Kultūra

Haruki Murakami: „Kurdamas leidžiuosi į keisčiausias ir paslaptingiausias vietas savyje“

Aktualu

Adatos bananuose ir mėsoje sėja baimę tarp pirkėjų

Gazas

„Tesla Model S“ pavogtas vos per kelias minutes naudojat išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį

Sportas

Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ per 2 minutes nokautavo AEK

Vardai

Santuokos krizė nesugriovė Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle draugystės: pora vėl pasirodė drauge

Gyvenimas

Traukinio mašinisto kasdienybė – nuo traukinį sustabdančių išmaniųjų apyrankių iki „pokštų“ ant bėgių

24sek

„Žalgirio“ rezervai: Šaro kritikos įtariamieji ir didžioji žaliai baltų problema

Kultūra

Fotografė D.Dagienė: laikas, kaip neapčiuopiamas matmuo, slysta man iš rankų

Naujienos

Aktualu

Kaip Kremliaus propaganda Ukrainos parlamento pirmininką pavertė A.Hitlerio gerbėju?

Verslas

Vilniaus oro uosto keleivių nuotykiai sekmadieniais: vieni pasiklydo, kitiems sugedo sistema

Aktualu

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele

Prie Brazausko buvo...

„Ginčas“ dėl D.Sabonio ir J.Valančiūno: kuris bus geresnis naujame NBA sezone?

Gyvenimas

Mes lygūs. Knygų dama Nora Žaliūkė – apie ją užbūrusius skaitinius ir laiškus, siunčiamus nepažįstamajai

Interviu Aktualu

Atviras smurtu prieš sūnų apkaltintos kaunietės interviu: „Mūsų šeima sugriauta“

Sportas

Čempionų lyga: „Juventus“ pergalė ir C.Ronaldo gestas išsišokusiam sirgaliui

Vardai

Po žinios apie M.Kuzminsko skyrybas prabilo E.Andreikaitės draugė: „Santuoka griuvo dėl neištikimybės“

24sek

Manto Kalniečio šou Europos taurėje – prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu

Sportas

Nelaimė Romoje – dešimtys futbolo sirgalių rimtai sužeisti įgriuvus eskalatoriui

Aktualu

Ką INF sutartis reiškia JAV ir Europai bei kodėl D.Trumpas paminėjo Kiniją?

Kultūra

Haruki Murakami: „Kurdamas leidžiuosi į keisčiausias ir paslaptingiausias vietas savyje“

Aktualu

Adatos bananuose ir mėsoje sėja baimę tarp pirkėjų

Gazas

„Tesla Model S“ pavogtas vos per kelias minutes naudojat išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį

Sportas

Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ per 2 minutes nokautavo AEK

Vardai

Santuokos krizė nesugriovė Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle draugystės: pora vėl pasirodė drauge

Gyvenimas

Traukinio mašinisto kasdienybė – nuo traukinį sustabdančių išmaniųjų apyrankių iki „pokštų“ ant bėgių

24sek

„Žalgirio“ rezervai: Šaro kritikos įtariamieji ir didžioji žaliai baltų problema

Kultūra

Fotografė D.Dagienė: laikas, kaip neapčiuopiamas matmuo, slysta man iš rankų

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje