Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 13d. 23:06

Šri Lanka stebisi lietuvių turistų skaičiaus augimu

Sigirija
123rf.com / Sigirija

Šri Lanka fiksuojama beprecedentį turistų iš Lietuvos skaičiaus augimą – kasmet jų čia padaugėja daugiau nei 30 proc., rašo Šri Lankos leidinys „Colombo Gazette“. Šalyje esantis Lietuvos garbės konsulatas teigia, kad tai puiki galimybė pagerinti šalių santykius.

Šri Lanka tampa vis populiaresne Lietuvos keliautojų turizmo kryptimi. Nors anksčiau lietuviai Šri Lankoje lankydavosi gana retai, rašo šalies žiniasklaida. Indijos vandenyno perlas pastaraisiais metais sulaukė smarkaus turistų skaičiaus augimo, ypač iš Europos.

Jei 2013 ir 2014 m. šalyje apsilankė atitinkamai 1405 ir 1858 lietuviai, tai 2016 m. – 2372 keliautojai iš Lietuvos.

Šrilankiečiai skaičiuoja, kad šiemet pirmą pusmetį Lietuvių turistų skaičius paaugo dar 31,2 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, ir pasiekė 1442. Tikimasi, kad dar daugiau lietuvių čia lankysis lapkritį ir gruodį dėl „ekstremalių žiemų Lietuvoje“.

„Augimas pastaraisiais dvejais metais tikrai yra labai reikšmingas, turint omenyje faktą, kad Lietuva yra maža valstybė su vos 2,8 milijonų populiacija“, – rašo „Colombo Gazette“.

Lietuviai šioje egzotiškoje valstybėje daugiausia ieško pramogų, nuotykių, domisi vandens sportu ir žygiais pėsčiomis. Daug turistų iš Lietuvos su kuprine ant pečių keliauja po salą ir žavisi jos grožiu.

„Šis reikšmingas pasikeitimas sutapo su laipsniškai augančiu šrilankiečių keliautojų skaičiumi Lietuvoje. Daug Šri Lankos gyventojų į Lietuvą keliauja dėl turizmo, medicinos, studijų, investicijų ir darbo. Unikali Lietuvos savybė, kuri pritraukia šrilankiečius – palyginti mažos kainos ir aukšti pragyvenimo standartai, prilygstantis kitoms Europos šalims. Lietuva yra tarp TOP valstybių Europoje, vertinant pagal prieinamą turizmą, kokybišką aukštąjį išsilavinimą, puikų investicijų klimatą ir aukštais informacinių ir ryšių technologijų, mokslo ir plėtros standartais“, – teigia Kanchana'as Kodituwakku'as, Lietuvos garbės konsulato komunikacijos direktorius Šri Lankoje.

Jis pažymėjo, kad Lietuva 2016 m turėjo sparčiausią viešojo Wi-Fi interneto prieigą pasaulyje.

Garbės konsulatas tikina, kad toliau skatins turizmą, kuris yra dviejų valstybių diplomatinių, socialinių, politinių ir kultūrinių santykių pamatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje