Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp 25 geriausių klubų Europoje – Kaune jau nebeveikianti „Fluxus ministerija“

„Fluxus ministerija“ Kaune veikė pusantrų metų. Šiuo metu likęs tik pastatą puošiantis piešinys.
„Fluxus ministerija“ nuotr. / „Fluxus ministerija“ Kaune veikė pusantrų metų. Šiuo metu likęs tik pastatą puošiantis piešinys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune veikusi „Fluxus ministerija“ sulaukė tarptautinio įvertinimo – jis pateko tarp 25 geriausių Europos klubų. Sąrašą, kuris pateikiamas „The Guardian“, sudarė tokių vietų ekspertai – didžėjai, renginių organizatoriai ir panašių profesijų atstovai.

Lietuvoje veikęs klubas jiems paliko labai gerą įspūdį. Projekto „Fluxus ministerija“ rezidentai juokauja, kad šis apdovanojimas yra „fluksiškas“ – jis paskirtas praėjus metams po klubo uždarymo. „Fluxus ministerija“ Kaune nebeveikia nuo 2013 metų lapkričio.

„Kartą mes darėme šou Lietuvoje, tokioje vietoje, kuri pavadinta „Fluxus ministerija“. Tai buvo sena batų gamykla, šiek tiek primenanti skvotą, tačiau jame tilpo maždaug 10 tūkstančių žmonių, buvo keistų instaliacijų ir projekcijų.

Didžiulėje erdvėje skamba įvairi muzika ir šėlsta žmonės. Viskas tęsėsi iki kitos dienos, maždaug 5 val. ryto. Viduje buvo daug beprotiškų instaliacijų ir skulptūrų, didžiulė laiptinė, kuria galėjai patekti į viršų – ten vyko poezijos skaitymai. Tokio grėsmės jausmo, kurį patyriau „Fluxus ministerijoje“, niekada nebuvau patyręs panašiuose vakarėliuose Didžiojoje Britanijoje, – rašo „The Guardian“. – Ši vieta atsirado iš noro sukurti kažką, kas įprasmintų Fluxus meno judėjimą – jo pradininkas Jurgis Mačiūnas buvo lietuvis. Ruošdamiesi pasirodymui pasikalbėjome su vienu iš scenos darbininkų. Jis pasakojo, kad Lietuvoje pilna panašių vietų, tačiau tik maža dalis iš jų yra panaudojamos. Norėčiau ten (į Kauno „Fluxus ministeriją“ – aut. past.) sugrįžti“.

Buvusiame batų fabrike „Lituanica“ veikusi „Fluxus ministerija“ pateko tarp tokių garsių Europos klubų kaip „Berghain Panorama Bar“ ir „OHM“ Berlyne, „Air“ Amsterdame, „Yoyo“, „Concrete“ ir „Badaboum“, Paryžiuje, „Elrow“ Barselonoje ir kitų, kurie Europos klubų lankytojams puikiai žinomi. Rasti visą sąrašą galima čia.

Tai, kad esame tarp 25 geriausių Europos klubų, yra įkvėpimas ir įvertinimas nesustoti ir planuoti ateities projektus. Tačiau pats įvertinimas yra fluksiškas – juk jį gavome praėjus daugiau nei metams po klubo uždarymo, – sakė vienas iš projekto „Fluxus ministerija“ organizatorių Edgaras Stanišauskas.

2012 metais gegužę įkurta „Fluxus ministerija“ Kaune šiuo metu neveikia. Paskutinį kartą lankytojai į „Fluxus ministeriją“ galėjo užsukti 2013 metų lapkričio 9-10 dienomis – tuomet, minėdami J.Mačiūno gimtadienį, projekto koordinatoriai ir paskelbė apie veiklos pabaigą.

„Tai visos komandos, visų rezidentų įvertinimas. Galime pasidžiaugti. Tai, kad esame tarp 25 geriausių Europos klubų, yra įkvėpimas ir įvertinimas nesustoti ir planuoti ateities projektus. Tačiau pats įvertinimas yra fluksiškas – juk jį gavome praėjus daugiau nei metams po klubo uždarymo“, – sakė vienas iš projekto „Fluxus ministerija“ organizatorių Edgaras Stanišauskas.

Pasak jo, nors toks įvertinimas rodo, kad „Fluxus ministerija“ ėjo tinkama kryptimi, tačiau atnaujinti jos veiklos Kaune bent kol kas nesiruošiama.

„Labai sudėtinga vieniems tai daryti. Daug kainuoja išlaikyti tokias patalpas. Patį pastatą gavome nemokamai (mokėdavome simbolišką nuomos mokestį – 1 Lt 21 ct.), tačiau ribotam laikotarpiui – 1,5 metų, o ilgesniam laikui nuoma jau kainuotų gerokai daugiau“, – pasakojo E.Stanišauskas.

Pašnekovo teigimu, „Fluxus ministerijos“ idėja buvo padaryti vieną performansą iš daug renginių. „Gali būti, kad pats vietos laikinumas, žinojimas, kad „Fluxus ministerija“ veiks tik tam tikrą laiką, davė tokį efektą – žmonės ėjo į klubą, nes žinojo – tokių renginių daugiau nebebus“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje