Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 18d. 15:24

Tinkamiausias metas įsidarbinti turizmo sferoje – ankstyvas pavasaris

Daugelis įsivaizduoja, kad kelionių konsultantas nuolat keliauja. Taip nėra
123rf.com nuotr. / Daugelis įsivaizduoja, kad kelionių konsultantas nuolat keliauja. Taip nėra

Kelionių konsultanto profesija vilioja daugelį. Tai darbas, kuriame netrūksta kelionių, nors nemažą laiko dalį tenka praleisti planuojant keliones kitiems – klientams. Tačiau įsidarbinti turizmo įmonėse nėra lengva – pretendentų daugiau nei laisvų vietų.

„Įsidarbinti turizmo industrijoje nori labai daug jaunimo, tačiau pernelyg dažnai susiduriame su problema, kuomet iš begalės pretendentų nerandame nė vieno tinkamo“, – sakė kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“ projektų vadovė Rasa Levickaitė.

Pasak jos, jaunimui stinga ne tik išmanymo, kaip tinkamai parengti gyvenimo aprašymą, bet ir pačia profesija domimasi per menkai – kas antras kandidatas į kelionių konsultanto vietą tik per darbo pokalbį išsiaiškina, jog jo pareigos nėra keliauti.

Tad kaip savo svajones paversti tikrove ir gauti svajonių darbą kelionių sektoriuje? Specialistai pataria.

1. Ieškoti darbo pradėkite pavasarį

Tinkamiausias laikas įsidarbinti turizmo sektoriuje arba susirasti įmonę praktikai atlikti – ankstyvas pavasaris, kada iki vasaros sezono pradžios lieka keli mėnesiai. Vasarą turizmo įmonėse – pats darbymetis, tad iki to laiko kiekvienas darbdavys trokšta turėti jau apmokytą ir dirbti visu pajėgumu pasiruošusį specialistą.

2. Domėkitės geidžiama profesija

Ką tik studijas baigę ar tebestudijuojantys jaunuoliai dažnai baiminasi, jog negali pasigirti praktiniais įgūdžiais, tačiau, „Baltic Tours“ atstovės teigimu, tai nėra kliūtis gauti trokštamą darbą.

„Didžiausią įspūdį padarys bendras turizmo rinkos supratimas, kalbų mokėjimas, korektiškas bendravimas bei kompiuterinis raštingumas, – sakė R. Levickaitė. – Taip pat labai svarbu iš anksto susipažinti su įmonės, kurioje norima įsidarbinti, teikiamomis paslaugomis“.

Personalo atrankų įmonės „Amston“ vadovaujanti partnerė Karina Kašalynienė pastebi, jog priimant naują darbuotoją vis svarbesnę vietą užima asmeninės žmogaus savybės bei vertybės.

„Žinoma, per pokalbį darbdavys nori įsitikinti, kad kandidatas turi darbui atlikti reikalingų kompetencijų, o skirtingoms pareigybėms eiti reikia vis kitokių dominuojančių asmeninių savybių. Vis dėlto visuomet itin vertinami bruožai yra nuoširdumas, žingeidumas ir atsakomybės jausmas“, – teigė pašnekovė.

3. Pasiruoškite tinkamai prisistatyti

Pasirengimas darbo pokalbiui prasideda nuo gyvenimo aprašymo – CV. „Daugelis galvoja, kad yra rašomas vienas CV visiems gyvenimo atvejams, tačiau taip nėra, – sakė ir turizmo įmonėms darbuotojų atrankas organizavusi K.Kašalynienė. – Tikimybę, jog būsite pakviestas į darbo pokalbį, žymiai padidina toks CV, kuris atsispindi darbdaviui aktualias patirtis ir savybes.

Todėl kaskart siunčiant gyvenimo aprašymą rekomenduojama jį pakoreguoti išryškinant tas savo savybes, kurių reikia pageidaujamai pozicijai užimti bei kurios atitinka konkrečios įmonės veiklą bei vertybes“.

Ruošiantis pokalbiui būtų idealu atsakyti sau į klausimą, kokių konkrečiam darbui reikalingų sąvybių turite patys ir prisiminti pavyzdžių, kaip realiose situacijose šios jūsų savybės atsiskleidė.

Labai svarbu suprantamai paaiškinti darbdaviui, kodėl norite dirbti pasirinktoje pozicijoje.

„Neminėkite, kad turizmo agentūroje trokštate dirbti dėl to, kad mėgstate keliauti. Tai dažniausiai pasitaikantis, banaliausias ir nieko apie potencialų darbuotoją nepasakantis paaiškinimas“, – patarė „Baltic Tours“ atstovė.

Tuo tarpu žmogiškųjų išteklių specialistė pabrėžė individualumo svarbą ir sąžiningumą pačiam sau: „Internete galima rasti daugybę klausimų, kuriuos galite išgirsti per darbo pokalbį.

Siūlau nepersistengti ir nesimokyti atsakymų mintinai, o daugiau laiko skirti pagalvojimui apie save: koks aš esu, ko trokštu ir kodėl einu darbintis būtent į šią konkrečią įmonę?  

Ruošiantis darbo pokalbiui svarbu „neperdegti“ ir nesistengti atrodyti tuo, kuo iš tiesų nesi. Juk darbe praleidžiame labai daug laiko, todėl ar tikrai norėsime diena iš dienos užsiimti nemiela veikla?“

4. Nesigirkite ankstesnėje darbovietėje sukauptais kontaktais

Keičiantiems darbovietę „Skrendu.lt“ lėktuvų bilietų ir viešbučių rezervacinės sistemos vadovas Sigitas Fabijonavičius pataria elgtis itin etiškai. „Išeidami iš ankstesnės įmonės, nemėginkite kartu išsivesti joje sukaupto klientų sąrašo.

Solidžiose bendrovėse puikiai suprantama, kad, jei ateidami atsinešėte buvusios darbovietės klientų kontaktus, tai dar daugiau jų išsinešite išeidami. Juolab, kad darbuotojai visuomet būna informuojami, jog į klientų duomenų bazes yra nuolat talpinami fiktyvūs adresatai, per kurių elektroninius paštus yra tikrinama, ar įmonei priklausanti informacija nėra platinama neteisėtais būdais“, – sakė S.Fabijonavičius.

Anot jo, klientus ir jų pasirinkimą reikėtų gerbti, jie nėra darbuotojo nuosavybė ar dingstis manipuliuoti. Juk galiausiai labai tikėtina, kad naujojoje įmonėje darbas vyks kitaip ir nebūtinai tai patiks iš kitur perviliotiems klientams. 

5. Gyvenimo aprašymo nereikėtų pagražinti

Neretai rašydamas CV ir prisistatydamas darbuotojas pasitelkia žiupsnelį „balto melo“: na, ne puikios tos anglų kalbų žinios, bet gal kaip nors? Vis dėlto personalo atrankas organizuojantys specialistai įspėja, jog melas niekuomet nebus vertinama savybė nei per darbo pokalbį, nei jau įsidarbinus.

„Melas labai lengvai demaskuojamas keliais papildomais klausimais arba rekomendacijų tikrinimo etapu. Pavyzdžiui, būna, kad kandidatas sako, kad jam labai patinka keliauti, bet negali įvardinti jam labiausiai patikusios šalies.

Arba sako, kad mėgsta skaityti, bet negali pasakyti, kokią knygą šiuo metu skaito“, – sakė K.Kašalynienė. Ir nors šios melo situacijos – tarsi nekaltos, vaikiškos, tačiau jos parodo žmogaus polinkį meluoti apskritai.

6. Laisvalaikį planuokite pagal darbo specifiką

Turizmo sektorių labai veikia sezoniškumas. Kelionių agentūroms vasara – pats darbymetis, tad ruošdamiesi dirbti šioje srityje iš anksto planuokite, jog atostogų galėsite išeiti tik žiemą.

„Sezono metu palikta darbovietė, kada rasti ir apmokyti darbuotoją itin sunku, gali skaudžiai pakenkti jūsų kaip kelionių konsultanto reputacijai. Juk pasaulis mažas, labai dažnai skirtingų kelionių agentūrų, kelionių organizacijų vadovai draugiškai bendrauja tarpusavyje, tad jei planuojate dirbti kelionių sektoriuje, savo reputacija reikia rūpintis ypatingai“, – teigė S. abijonavičius.

Kelionių agentūroms vasara – pats darbymetis, tad ruošdamiesi dirbti šioje srityje iš anksto planuokite, jog atostogų galėsite išeiti tik žiemą. 

Taip pat patartina turėti omenyje, kad turizmas – ypač didelio paslaugumo klientui reikalaujanti sritis.

Kiekvienas būsimas kelionių konsultantas turėtų tai suprasti ir pasiryžti padėti klientui net ir vėlų vakarą, savaitgaliais ir per atostogas.

Anot S.Fabijonavičiaus, būtų idealu, jei šie gebėjimai matytųsi jau pirmo susitikimo su darbdaviu metu: „Būkite draugiškas, pozityvus, paslaugus, nuoširdus ir tai smarkiai padidins tikimybę, jog kelionių konsultanto darbas atiteks būtent jums“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Gyvenimas

Nėščiųjų akis fotografuojanti Vaida: pagimdžiusios moters žvilgsnyje atsiveria gelmė

Aktualu

Kauno rajone nukritus lėktuvui nukentėjo juo skridę lietuvis ir anglas

Interviu Kultūra

Fotografė Gabrielė Vingraitė: apie kitokias erdves ir iš vienatvės gimusį projektą

15min iš Argentinos Aktualu

Užrašai iš Lietuvos Argentinoje (III): Maironio poeziją mėgstančios močiutės Anos nostalgija Lietuvai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Gazas

Beprotiška, chaotiška „Formulė 1“ Vokietijoje: S.Vettelis paslydo ant lietaus lašo, L.Hamiltonas sukūrė stebuklą

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai iš Skuodo: „Šį grožį sukūrė mokiniai ir mokytojai“

Verslas

Naujasis britų „Brexit“ sekretorius grasina neapmokėti pasitraukimo iš ES sąskaitos

Pasaulis kišenėje

Nešventos Šventosios paslaptys: švedų išdavystė, kontrabanda ir „šis bei tas“

24sek

G.Popovičius apie permainas „Spurs“ komandoje: „Negalėčiau būti labiau patenkintas“

Sportas

Sporto psichologija ir ne tik: patarimai, padėsiantys siekti pergalių ir tikslų

Vardai

Karolina Meschino vėl džiaugiasi meile: nauja jos simpatija – reperis Remigijus

Verslas

„Garantuotas“ verslas nuo nulio: nuostoliai – naivuoliams, o sukčiams – komisiniai

Maistas

Prancūzijos virėjų mokytojas: gerbkime produktą ir būkime paprasti

Vardai

Išskirtinis Jono Valančiūno stilius: Palangos lenktynėms pasipuošė kailinėmis šlepetėmis už 940 eurų

Aktualu

Vilniuje eilės darželiuose dar laukia beveik 2 tūkst. vaikų

Gyvenimas

Unikalų aksesuarą sukūrusi R.Piekurienė: „Vyrai tvirtina, kad dabar dėl grožio jiems nereikia kentėti“

Verslas

Siūlymui didinti vaiko priežiūros išmokas – kritika

Naujienos

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Gyvenimas

Nėščiųjų akis fotografuojanti Vaida: pagimdžiusios moters žvilgsnyje atsiveria gelmė

Aktualu

Kauno rajone nukritus lėktuvui nukentėjo juo skridę lietuvis ir anglas

Interviu Kultūra

Fotografė Gabrielė Vingraitė: apie kitokias erdves ir iš vienatvės gimusį projektą

15min iš Argentinos Aktualu

Užrašai iš Lietuvos Argentinoje (III): Maironio poeziją mėgstančios močiutės Anos nostalgija Lietuvai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Gazas

Beprotiška, chaotiška „Formulė 1“ Vokietijoje: S.Vettelis paslydo ant lietaus lašo, L.Hamiltonas sukūrė stebuklą

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai iš Skuodo: „Šį grožį sukūrė mokiniai ir mokytojai“

Verslas

Naujasis britų „Brexit“ sekretorius grasina neapmokėti pasitraukimo iš ES sąskaitos

Pasaulis kišenėje

Nešventos Šventosios paslaptys: švedų išdavystė, kontrabanda ir „šis bei tas“

24sek

G.Popovičius apie permainas „Spurs“ komandoje: „Negalėčiau būti labiau patenkintas“

Sportas

Sporto psichologija ir ne tik: patarimai, padėsiantys siekti pergalių ir tikslų

Vardai

Karolina Meschino vėl džiaugiasi meile: nauja jos simpatija – reperis Remigijus

Verslas

„Garantuotas“ verslas nuo nulio: nuostoliai – naivuoliams, o sukčiams – komisiniai

Maistas

Prancūzijos virėjų mokytojas: gerbkime produktą ir būkime paprasti

Vardai

Išskirtinis Jono Valančiūno stilius: Palangos lenktynėms pasipuošė kailinėmis šlepetėmis už 940 eurų

Aktualu

Vilniuje eilės darželiuose dar laukia beveik 2 tūkst. vaikų

Gyvenimas

Unikalų aksesuarą sukūrusi R.Piekurienė: „Vyrai tvirtina, kad dabar dėl grožio jiems nereikia kentėti“

Verslas

Siūlymui didinti vaiko priežiūros išmokas – kritika

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje