Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 birželio 15d. 08:10

Traukiniais keliausime pigiau: 8 stulbinantys maršrutai Europoje

Ledyno ekspresas, Šveicarija
123rf.com nuotr. / Ledyno ekspresas, Šveicarija
Nuo birželio prie Europos traukinių sistemos „Interrail“ jungiasi ir „Lietuvos geležinkeliai“.„InterRail“ pasus turintys keleiviai gali keliauti po Europos šalis traukiniais žymiai mažesnėmis kainomis nei perkant atskirus bilietus. O kur gražiausios Europos vietos, kurias galima pamatyti pro traukinio langą?

„Thrillist“ rašo, kad niekas taip neištobulino keliavimo traukiniu meno kaip Europa – šis žemynas tobulas tiems, kurie nori sėdėti prie traukinio lango ir mėgautis pasakiška gamta. Štai 8 kelionės traukiniu, kurias verta bent kartą gyvenime išbandyti.

„The Jacobite“, Škotija

Nuo Fort Viljamo iki Maleigo
Atstumas: 66 km
Bilieto kaina: nuo 30 svarų

123rf.com nuotr./Glenfinano viadukas
123rf.com nuotr./Glenfinano viadukas

Garinis traukinys „The Jacobite“ yra filmų žvaigždė – tikriausiai atpažinsite jį kaip Hogvartso ekspresą iš Hario Poterio. Šiuo keliu važiuosite pro žadą atimančią laukinę Škotijos gamtą – pamatysite aukščiausią Britanijos kalną Ben Nevisą, paslaptimis apsuptą Loch Neso ežerą, XIV a. pilis ir tipiškus škotiškus kaimelius.

Bergeno linija, Norvegija

Nuo Oslo iki Bergeno
Atstumas: ‎371 km
Bilieto kaina: nuo 100 eur

123rf.com nuotr./Bergenas
123rf.com nuotr./Bergenas

Neabejotinai – ši geležinkelio vėžė yra viena gražiausių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Be to, ir pati aukščiausia Šiaurės Europoje. Vykdami iš Oslo pamatysite Hardangervida plokščiakalnį, salas, fjordus, tarpeklius. Antroje septynių valandų trukmės kelionės dalyje akis žavės ežerai, miškai ir mažučiai raudoni norvegų nameliai tarsi iš atvirukų.

Iš Berlyno į Budapeštą

Nuo Berlyno per Prahą, Bratislavą iki Budapešto
Atstumas: 688 km
Bilieto kaina: nuo 29 eur

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saksonijos Šveicarijoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saksonijos Šveicarijoje

Berlyno centrinė traukinių stotis yra kiekvieno keliautojo svajonė – iš ten kiekvieną valandą vyksta traukiniai į visas Europos puses. Viena įspūdingiausių kelionių iš Vokietijos sostinės yra 11 valandų trunkantis važiavimas per barokinį Drezdeną, Prahą, Bratistlavą iki Budapešto. Pakeliui galima grožėtis Dunojaus upe, XIII a. rūmais ir galingais smiltainio kalnais.

Ledyno ekspresas, Šveicarija

Nuo Sankt Morico iki Cerma
Atstumas: 291 km
Bilieto kaina: nuo 149 eur

123rf.com nuotr./Ledyno ekspresas, Šveicarija
123rf.com nuotr./Ledyno ekspresas, Šveicarija

Vienas įstabiausių maršrutų yra ir pats lėčiausias. Išniręs iš Materhorno kalno šešėlio traukinys lėtai lėtai juda Alpių peizažais iki prabangaus Sankt Morico kurorto. Iš viso pravažiuoja 91 tunelį ir 291 tiltą, įskaitant ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Landwasser.

„Linha do Douro“, Portugalija

Nuo Porto iki Posinjoso
Atstumas: 160 km
Bilieto kaina: nuo 13,30 eur

123rf.com nuotr./Doro upės slėnis
123rf.com nuotr./Doro upės slėnis

Vargiai kas gali lygintis su šiuo Portugalijos vyno regionu. XIX a. geležinkelio linija, Doro upės slėnis (dar viena UNESCO vieta), alyvmedžių ir vynuogynų terasos, skardžiai, o kur dar idiliški baltutėliai kaimeliai ir senovinės traukinių stotys.

Sarajevas-Mostaras, Bosnija ir Hercogovina

Nuo Sarajevo iki Mostaro
Atstumas: 129 km
Bilieto kaina: nuo 5 eur

123rf.com nuotr./Mostaras
123rf.com nuotr./Mostaras

Šio maršruto grožiui konkurencijos Rytų Europoje nėra. Traukinys keleivius veža pro ledynų ežerus, kaimus, viadukus, tiltus, galima gėrėtis mėlynu Neretvos upės vandeniu. O kelionės tikslas – neįsivaizduojamai žavus Mostaro miestelis su neoklasikine architektūra ir kelių amžių senumo tiltu, kuris – vėlgi – yra UNSECO sąraše. Be to, tokia kelionė kainuoja vos kelis eurus.

Rauma linija, Norvegija

Nuo Ondalsneso iki Dumboso
Atstumas: 114 km
Bilieto kaina: nuo 26 eur

123rf.com nuotr./Trollveggen kalnai
123rf.com nuotr./Trollveggen kalnai

Ši fantastiška traukinio vėžė pakyla ir iki 600 metrų virš jūros lygio aukštį, ir nusileidžia iki vos 4. Tokia kelionė – tikras rojus kalnų mylėtojams. Jų čia pamatysite begales. Be to – ir Raumos upę, Reinheimeno nacionalinį parką bei žymiąją „Trolių sieną“. Trollveggen yra aukščiausia Europoje akmeninė siena. Kirsite ir 32 tiltus, įskaitant Kylling tiltą, kuris iškilęs virš šniokščiančios upės.

Reino slėnio traukinys, Vokietija

123rf.com nuotr./Pfalzgrafenstein pilis
123rf.com nuotr./Pfalzgrafenstein pilis

Nuo Mainco iki Koblenco
Atstumas: 65 km
Bilieto kaina: nuo 20 eur

Ši kelionė – pati vokiškiausia iš visų Vokietijos kelionių. Įspūdingas pasinėrimas į Reino slėnį, kalnų tarpekliai, terasos ant šlaitų, XIV a. pilys. Negalėsite atplėšti akių nuo lango.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje