Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 12, 10:35

Turinas – šių metų „Eurovizijos“ sostinė: koks jis?

Daugelio pamėgtas ir kas metus stebimas „Eurovizijos“ dainų konkursas šiemet vyksta Turino mieste, Italijoje.
Turinas, Italija
Turinas, Italija / 123RF.com nuotr.

Jei jums pasisekė įsigyti renginio bilietus arba tiesiog norite nuvykti į Turiną, štai keletas pasiūlymų, ką veikti šiame mieste, rašoma „Euronews“.

Koks tai miestas?

Alpių apsuptyje įsikūręs miestas yra šiek tiek prancūziškas, o istoriškai čia buvo įsikūrusi Italijos karališkoji rezidencija. Turinas garsėja automobiliais (čia veikia „Fiat“ gamykla), kava „Lavazza“ ir netoliese gaminama „Nutella“.

Dėl savo geografinės padėties Turinas gali būti labai šiltas ir pavasario metu. Aplink esantys kalnai tarsi apsaugo nuo vėjo, todėl vasarą mieste galima pasijusti tarsi didelėje „keptuvėje“. Čia reikėtų nepamiršti pasiimti lengvų patogių drabužių ir užsukti į „Toret“ – nemokamus viešuosius vandens fontanėlius, išsibarsčiusius po visą miestą.

123RF.com nuotr. / Turinas, Italija
123RF.com nuotr. / Turinas, Italija

Vanduo į juos atkeliauja tiesiai iš Alpių, o fontanai yra jaučio galvos formos – gyvūno, kurio vardu pavadintas Turinas.

Ką veikti Turine?

  • Apsilankymas nacionaliniame kino muziejuje Mole Antonelliana. Šis architektūros paminklas yra beveik Turino logotipas. Pastatas mieste matosi ir iš tolo. Čia yra panoraminis liftas, kuriuo pakilsite į terasą, o jei esate drąsūs, galite laiptais užlipti į viršų.
123RF.com nuotr. / Turinas, Italija
123RF.com nuotr. / Turinas, Italija
  • Pasivaikščiojimas po Parco del Valentino. Tai didelis parkas miesto centre, kuriame įsikūręs gana gražus universiteto Architektūros fakultetas. Parke taip pat yra pasislėpęs mini viduramžių miestas „Borgo“. Tai puiki vieta paiškylauti ir atsipalaiduoti, pasivažinėti dviračiu ar riedučiais.
  • Pasižvalgymas nuo bažnyčios Monte dei Cappuccini. Čia verta pakilti į viršų, kur atsiveria bene gražiausias miesto vaizdas. Nuo apžvalgos aikštelės matosi, kaip Turiną supa Alpės, besidriekiančios ištisus kilometrus. Tai gera galimybė padaryti puikių nuotraukų.

Pasivažinėjimas dviračiais upės pakrante

123RF.com nuotr. / Turinas, Italija
123RF.com nuotr. / Turinas, Italija

Palei Po upę driekiasi puikus dviračių maršrutas. Jei pradėsite nuo bažnyčios Chiesa della Gran Madre di Dio ir važiuosite į rytus link Isolone di Bertolla, galiausiai atvažiuosite į Parco del Meisin, kur yra nedidelis nuošalus paplūdimys.

Visame mieste yra daugybė dviračių nuomos punktų. Galima naudotis ir „ToBike“ dviračių dalijimosi paslaugos programėle, kuri siūlo dienos arba savaitgalio bilietus.

Galima aplankyti daugybę muziejų

123RF.com nuotr. / Turinas, Italija
123RF.com nuotr. / Turinas, Italija

Jei oras jums nepalankus, galite rinktis šiuos alternatyvius muziejus: Kino muziejų, Automobilių muziejų (puikiai tinka „Fiat“ fanams), „Lavazza“ kavos muziejų ir Egipto muziejų.

Egipto muziejus Turine dažnai laikomas svarbiausia pasaulyje Egipto eksponatų kolekcija už Egipto ribų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje