Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 27d. 08:00

10 gražiausių Lietuvos pažintinių takų rudens savaitgaliams

Kadagių slėnis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kadagių slėnis

Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena. Ta proga kone kiekvienas miestas ir miestelis savaitgaliui rengia išskirtines ekskursijas ir renginius. Bet sinoptikai žada, kad savaitgalį, nors šiluma ir nelepins, Saulė savo spindulius tikrai dovanos, todėl tai – puiki proga išsiruošti į žygį gamtoje. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos ir 15min rekomenduoja 10 gražiausių Lietuvos pažintinių takų, kuriuose galima pasigėrėti jau aukso spalva besidažančia rudens gamta.

1. Mitologinis takas Sirvėtos regioniniame parke

 Sirvėtos regioninio parko direkcijos nuotr./Šventos pažintinis mitologinis takas
Sirvėtos regioninio parko direkcijos nuotr./Šventos pažintinis mitologinis takas

Šis takas prasideda Sirvėtos regioniniame parke, Šventos kaimelyje. Jame rasite 17 akmeninių skulptūrų, kuriose žinomi Lietuvos skulptoriai įkūnijo senąsias baltų dievybes bei mitines būtybes. Takas nesudėtingas ir neilgas – 1,3 km.

Daugiau skaitykite čia.

2. Arlaviškių draustinio arba Kadagių slėnio pažintinis takas Kauno marių regioniniame parke

Šis takas 2016 m. metais buvo tituluotas gražiausiu Lietuvoje taku. Arlaviškių pažintinis takas – unikali Kauno marių regioninio parko vieta, kur atsiveria slėnis, pilnas kadagių, tarp kurių auga rečiausi augalai. Vaikštant 1,3 km pažintiniu pėsčiųjų taku galima gėrėtis nuostabiais gamtos vaizdais ir panoramomis.

Daugiau skaitykite čia.

3. Salako pažintinis takas Gražutės regioniniame parke

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr./Salako pažintinis takas – Gražutės reg. parkas
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr./Salako pažintinis takas – Gražutės reg. parkas

Salako pažintinis takas – tai istorinį Salako miestelį ir jo apylinkes reprezentuojantis beveik 5 km ilgio žiedinis maršrutas. Luodžio ežero pakrantė, apžvalgos bokštelis, nuo kurio matosi nuostabi panorama, vandens ir miško paukščiai, Salako totorių ir senosios miestelio kapinės, išpuoselėtas Salako miestelio centras, aukščiausia akmeninė Švč.Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, paskutiniojo ledynmečio liudytojas Salako ozas – kiek daug čia visko.

Daugiau skaitykite čia.

4. Šauklių riedulyno pažintinis takas Salantų regioniniame parke

Salantų regioninio parko nuotr./Šauklių riedulyno pažintinis takas
Salantų regioninio parko nuotr./Šauklių riedulyno pažintinis takas

Jis kviečia susipažinti su vienu didžiausių riedulynų Lietuvoje – Šauklių riedulynu, išsiskiriančiu neįprastu mūsų kraštui, unikaliu, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu. 79 ha plote, manoma, slūgso apie 300 tūkst. kv. m riedulių. Jame įrengtas 2 km ilgio pažintinis pėsčiųjų gamtos takas su apžvalgos bokšteliu. Be to, įrengtas ir 600 m ilgio medinės dangos pėsčiųjų takas.

Daugiau skaitykite čia.

5. Mūšos tyrelio pažintinis takas Žagarės regioniniame parke

Į Lietuvos rekordų knygą įtrauktas Mūšos tyrelio pažintinis takas – ilgiausias pelkėje lentų takas, kurio ilgis 3605,87 m. Šis išskirtinis Šiaurės Lietuvos gamtinis kompleksas susideda iš aukštapelkės, tarpinio tipo pelkės, žemapelkės, durpynų ir šlapių miškų.

Daugiau skaitykite čia.

6. Akmenų rūžos pažintinis takas Tytuvėnų regioniniame parke

Šis takas unikalus ne tik gamtine, bet ir menine prasme. Garsūs Lietuvos skulptoriai iš akmenų sukūrė originalias skulptūras ir instaliacijas. Akmenų rūžos pažintinio tako ilgis – apie 1,3 km. Lankytojai pamatys ledynmečiui traukiantis suformuotą akmenų ir molio bei smėlio pylimą, įspūdingus riedulius paviršiuje. Vietiniai žmonės seniai žinojo, kad draustinio miškuose guli akmenų ruožai, nuo seno rūžomis vadinami.

Daugiau skaitykite čia.

7. Čepkelių mokomasis takas Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate

Tako ilgis – 1,5 km. Eidami šiuo taku lankytojai pamato Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažįsta su pelkės ir miško augmenija. Suteikta galimybė nors akies krašteliu žvilgtelėti į vieną vertingiausių mūsų krašto objektų – Čepkelių raistą. Čia iš apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios pelkės plotai, o medinis takas nuveda į apžvalgos aikštelę.

Dėmesio: čia lankomasi tik su Direkcijos leidimu, būtina išankstinė registracija.

Daugiau skaitykite čia.

8. Nevėžio upės slėnio (senvagių) takas Krekenavos regioniniame parke

PamatykLietuvoje.lt nuotr./Nevėžio upės slėnio (senvagių) takas Krekenavos regioniniame parke
PamatykLietuvoje.lt nuotr./Nevėžio upės slėnio (senvagių) takas Krekenavos regioniniame parke

Jis vingiuoja tarp senvagių, Gringalių miško pakraščiu ir per pavasario potvynį užliejamas pievas. Pažintiniame take įrengtas medinis 6 metrų aukščio apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria panorama į Nevėžio slėnį. Žingsniuojant taku, galima stebėti senvages, susipažinti su Nevėžio senslėnio gamtine įvairove. Tako ilgis – 1,6 km.

Daugiau skaitykite čia.

9. Jurkiškio upelio pažintinis takas Asvejos regioniniame parke

Upelis – vienas įdomiausių ir įspūdingiausių Asvejos regioninio parko gamtos objektų. Upelio ilgis tik 1,2 km, tačiau per šį trumpą atstumą jis „nukrenta“ apie 12 metrų. Savo sraunumu ir vingiuotumu jis primena kalnų upokšnį, o šlaitų aukštis siekia 18 metrų. Jo dugnas nusėtas rieduliais. Vagoje guli valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – 5 metrų apimties Jurkiškio akmuo, turintis dar ir „Puntuko vaiko“ vardą. Kad lankytojams atsivertų visas kanjoninio slėnio grožis, prie Jurkiškio upelio įrengtas 1,5 km pažintinis takas.

Daugiau skaitykite čia.

10. Žiegždrių geologinis takas Kauno marių regioniniame parke

1,6 km ilgio Žiegždrių geologinis takas prasideda ties senuoju Kalniškių kaimu. Jis veda pro varvinių molių nuošliaužą, Žiegždrių atodangą, aštuonkamienę bei pačią storiausią kairiajame Kauno marių krante liepą, nuošliaužos performuotą šlaitą, šaltinį, sufozinius cirkus bei Kalniškių konglomeratų atodangą.

Daugiau skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje