Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 2d. 13:41

100-mečio Velykas Rumšiškėse sužlugdė oras

Velykos Lietuvos liaudies buities muziejuje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Velykos Lietuvos liaudies buities muziejuje

Antrąją šv. Velykų dieną Lietuvos liaudies buities muziejus kvietė lankytojus sutikti pas juos. Dėl prasto oro renginiu susidomėjo vos keletas žmonių.

„Valstybės šimtmečio proga pravartu prisiminti, kad Velykos – pirmoji kalendorinė šventė, sugrįžusi į viešą mūsų gyvenimą kartu su atkurta Lietuvos nepriklausomybe. Greit po 1990 m. Kovo 11-osios – balandžio 15 d., antrąją šventų Velykų dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje buvo suorganizuotas renginys, skirtas Atgimimo šventės papročiams. Antroji diena pasirinkta neatsitiktinai: tą dieną tradicija skatina keliauti bei viešėti, o štai pirmąją – skirti maldai bei šeimai. Neabejotinai tai buvo ir pirmas viešas Velykų renginys visoje Lietuvoje“, – pasakojo Vida Olechnovičienė, Lietuvos liaudies buities muziejaus Edukacijų ir renginių skyriaus vyresnioji muziejininkė.

Tradiciškai šv. Velykų šventė surengta muziejuje. Jos metu lankytojams buvo siūloma gausybė pramogų. Šventės dalyviai lankytojų laukė su dainomis, žaidimais, vaišėmis ir dovanomis. Tačiau prakiuręs dangus, žvarbus vėjas ir žema temperatūra žmones atgrasė nuo dalyvavimo šventėje.

Miestelio prieigose mažųjų šventės dalyvių laukusi Velykų močiutė prasitarė, kad pro ją praėjo vos keletas žmonių.

„Ne veltui sakoma, kad tokiu oru net šeimininkas šuns į lauką neveja“, – suprasdama, kodėl nėra žmonių, sakė muziejaus darbuotoja.

Dėl kritulių gausos neįvyko ir mugė. Bažnyčios varpai, kvietę į šv. Mišias, nesulaukė tikinčiųjų, o folkloriniams kolektyvams teko linksminti vieniems kitus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

01:50
00:43
01:56

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje