Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

400 kilometrų vienadienė dviračių kelionė po penkerių metų tapo Lietuvos rekordu

400 km kelionė dviračiais
Organizatorių nuotr. / 400 km kelionė dviračiais
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar prieš penkerius metus į „Velouosto“ mėgėjų klubą susibūrusiems dviratininkams iš Klaipėdos kilo idėja nuvažiuoti per dieną 300 kilometrų. Kiekvienais metais atstumas buvo didinamas 25-iais kilometrais, kol galų gale atėjo tas metas, kai turėjo paklusti keturi šimtai. Kaip ir kiekvienais metais „Velouosto“ kapitonas ir žygių siela Giedrius Garjonis pasiūlė nuostabų maršrutą vaizdingomis Žemaitijos apylinkėmis.

Birželio 13 d., 5 val. ryto dviratininkai Klaipėdoje pradėjo savo kelionę. Lietingą rytą pasuko jie Palangos, Darbėnų, Skuodo, Mažeikių link, kol galų gale pro Užventį, Varnius pasiekė Bilionis (Šilalės r.). Čia spidometrai rodė, jog dviratininkai numynė 244 kilometrus. Artėjant tarpinės stotelės link, nuotaikos buvo pakilios nes visi, prisimindami pernykštę kelionę, žinojo, kad bus sočiai pavaišinti bei galės minutėlę atsipūsti.

Laimos ir Vaclovo Voverių puikiai prižiūrimos sodybos švelni veja, leido sportininkams padrybsoti, pailsinant nugaras ir kojas. Pusvalandį atsipūtę, atsidėkoję už puikų sutikimą sodybos šeimininkams, vyrai vėl sėdo ant savo „žirgų“ ir patraukė Kaltinėnų link.

Lėkdami per Tūbines, Šilalę, Žemaičių Naumiestį, Šilutę, Sakučius, Priekulę vyrai artėjo Klaipėdos link, tačiau minties, kad galbūt reikia sustoti, baigti kelionę, niekam nebuvo. Tikslas buvo aiškus – per dieną įveikti 400 kilometrų, nepaisant oro sąlygų ar techninių gedimų.

Užfiksavo rekordą

Maždaug prieš mėnesį dviratininkams šovė mintis, kad šį žygį būtų galima užregistruoti kaip naują Lietuvos rekordą. Susisiekę su „Factum“ agentūros atstovais, gavę patvirtinimą, kad niekas dar to Lietuvoje nepadarė, nudžiugo galėdami būt įamžinti Lietuvos rekordų knygoje. 

Kelionės atkarpos buvo filmuojamos, fotografuojamos, buvo pildomas kelionės žurnalas, kuriame nuvažiuotą atstumą patvirtino degalinių, muziejų, seniūnijų bei įmonių darbuotojai.

Agentūra atsiuntė rekomendacijas ir patarimus, kaip turi būti registruojamas rekordas. Dviratininkai viską išpildė: kelionės atkarpos buvo filmuojamos, fotografuojamos, buvo pildomas kelionės žurnalas, kuriame nuvažiuotą atstumą patvirtino degalinių, muziejų, seniūnijų bei įmonių darbuotojai.

„Velouosto“ kapitonas, Giedrius Garjonis, nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie neeilinio dviratininkų žygio, ir kartu nori pasidžiaugti, kad tikslą įveikti pasiryžo: Algirdas Žukauskas, Martynas Šimkus, Valdas Vonsavičius, Ilja Petriuk, Gintaras Daukšys, Darius Levickis, Justinas Striška ir Vytautas Anužis. Mindaugas Skalandžiūnas, dėl susiklosčiusių aplinkybių, neturėjo galimybės įveikti viso atstumo, tačiau nepatingėjo prisijungti prie būsimų rekordininkų šeštą valandą ryto ties Palanga, ir nuvažiuoti kartu daugiau nei 130 kilometrų.

Kelionės vidutinis greitis – 29,5 km/h (kai tuo tarpu pirmosios kelionės vidutinis greitis nesiekė 26 km/h), maksimalus greitis – 52 km/h, bendras kelionės laikas – 18val.30min., dviračiai, nevertinant sustojimų, buvo minami 13val. 42min.

Sportininkai liepos 18-tą pagerbs mūsų tautos didvyrius Darių ir Girėną.

Klaipėdiečiai, įkvėpti Dariaus ir Girėno 1933 metų žygdarbio, dar pernai, sumanė juos pagerbti dviračių žygiu nuo Kauno Dariaus ir Girėno oro uosto iki Vytogalos (S.Girėno gimtinė Šilalės r.) bei Judrėnų (S.Dariaus gimtinė Klaipėdos r.). Sportininkai maloniai buvo nustebinti Vytogališkių bei Judrėniškių šiltu priėmimu, svetingumu bei pasakotomis istorijomis apie mūsų didvyrių gyvenimą ir jų pasiekimus. Sutinkant dviratininkus skambėjo liaudies dainos, stalai lūžo nuo vaišių gausos, o Judrėnuose dviratininkai buvo sutikti net su ąžuolo vainikais.

Liepos 18 dieną Kauno Dariaus ir Girėno oro uostas švęs 100-ečio jubiliejų. Galbūt tradiciniu žygiu tapsianti kelionė dviračiais, šiemet bus pradedama anksti ryte Judrėnuose, pravažiuojant Vytogalą ir finišuojant šventės metu Kaune. Bus įveikta apie 250 kilometrų. Visi yra kviečiami bent trumpą atkarpą pavažiuoti su sportininkais, pagerbiant jų žygdarbį, juk Darius buvo be galo didelis to meto sporto entuziastas!

„Factum“, Lietuvos rekordų ir pasiekimų agentūra, registruos „Tolimiausią vienadienę kelionę dviračiais“ kaip Lietuvos rekordą!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Dviratis
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje