Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 15d. 10:11

5 Lietuvos miestai, kuriuos verta aplankyti 2016-aisiais

Žvilgsnis į Birštoną iš oro baliono
Birštono turizmo informacijos centro nuotr. / Žvilgsnis į Birštoną iš oro baliono

Tam, kad pakeliautum ir pasisemtum naujų įspūdžių, nereikia krūvos pinigų. Užtenka savaitgalio, geros nuotaikos ir puikios kompanijos – naujų įspūdžių galima rasti visai šalia. Pristatome penkis Lietuvos miestus, kuriuos šiemet verta aplankyti ne tik dėl juose vykstančių renginių, bet ir prisiminti, kokia įvairi yra Lietuva. Šie miestai prisistatys ir turizmo parodoje „Adventure 2016“.

1. Birštonas

Miestas, kurį gerai pažįsta norintys atgauti jėgas ar susigrąžinti sveikatą, – prie Nemuno vingio įsikūrusi gyvenvietė jau ne vieną šimtmetį garsėja savo mineralinio vandens gydyklomis, kurių čia ne viena. Birštono dydis ir puiki pėsčiųjų bei dviračių takų infrastruktūra leidžia pamiršti automobilį visos viešnagės metu.

Pastaraisiais metais Birštonas iš naujo atrandamas Lietuvos poilsiautojų ir užsienio svečių – ne veltui miestas pelnė sėkmingiausios 2015 metų turizmo traukos vietovės titulą.

Liepos 4–10 dienomis miestas išsivaduos iš kasdieninės ramybės – čia vyks Pasaulio karšto oro balionų čempionatas, į kurį susirinks dešimtys sportininkų iš viso pasaulio. Parodomosios varžybos vyks jau liepos 2–6 dienomis, tad norintys žvalgytis į dangų ne tik nakties metu, gali apsibrėžti šitas datas kalendoriuje.

Kur apsigyventi. Mieste yra penki trijų–keturių žvaigždučių viešbučiai, keleri svečių namai, apgyvendinimo paslaugas teikia ir gyventojai. Šiltuoju metų laiku veikia kempingas.

Maistas. Dalis viešbučių turi restoranus, mieste veikia kelios picerijos, galima paragauti ir lietuviškos, ir azijietiškos virtuvės patiekalų.

Atstumai. Iš Vilniaus automobiliu teks vykti apie pusantros valandos, iš Kauno – apie 50 min., iš Klaipėdos – beveik tris valandas.

Informacijai. Birštono turizmo informacijos centras: http://www.visitbirstonas.lt

2. Telšiai

2016-ieji bus Telšių metai – Žemaitijos sostinė taps ir visos šalies kultūros sostine. Šventė sutampa su 225 metų Magdeburgo teisių suteikimo sukaktimi.

Algimanto Markevičiaus/123rf.com nuotr./Telšiai žiemą
Algimanto Markevičiaus/123rf.com nuotr./Telšiai žiemą

Ta proga miestas atsinaujino – sutvarkyta Masčio ežero pakrantė, įrengtos poilsio zonos, miesto amfiteatras, Masčio ežero fontanas, senamiestis.

Žemaičiai ne tik atnaujino miestą, bet lankytojams ir vietos gyventojams paruošė renginių ciklą „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“.

Nuo balandžio miestiečiai ir svečiai įvairiose Telšių vietose galės lepintis renginiais, kuriuose pristatomas paveldas, scenos menai, kinas, vizualiniai menai, literatūra, turizmas, laisvalaikio kultūra, konferencijos ir forumai.

Iš viso numatyta daugiau kaip 70 renginių. Balandžio 15-ąją numatytas renginių atidarymas, birželio 11–13 d. Žemaitijos sostinės šventė „Žemaičių dienos Telšiuose“, liepos 23-iąją bus atidengtas Durbės mūšio paminklas.

Liepą vyks ir Lietuvos moksleivių dainų šventė, rugpjūtį – gyvos dainos festivalis „Aš toks vienas“, spalį – Didysis žemaičių turgus, o gruodį – baigiamasis renginys, miesto gimtadienio iškilmės.

Kur apsigyventi. Telšiai ne kurortinis miestas, tad apgyvendinimo įstaigų skaičius ribotas. Yra pora viešbučių, keleri svečių namai, aplink miestą įsikūrusios kaimo turizmo sodybos. Netoli Varnių miestelio, prie Lūksto ežero, yra įsikūrusi poilsiavietė, kurią gali rinktis aktyvaus laisvalaikio mėgėjai.

Maistas. Mieste ar aplink miestą rasite kelias dešimtis maitinimo įstaigų su įvairiomis virtuvėmis – nuo tradicinės lietuviškos iki kiniškos.

Atstumai. Vykstant iš Vilniaus automobiliu užtruksite apie tris valandas, iš Kauno – apie dvi, iš Klaipėdos – kiek ilgiau nei valandą.

Informacijai. Žemaitijos turizmo informacijos centras http://www.telsiaitic.lt/

3. Anykščiai

Organizatorių nuotr./Anykščiai
Organizatorių nuotr./Anykščių medžių lajų tako bokštas

Praėjusiais metais rugpjūtį Anykščiai sulaukė nematyto lankytojų srauto – šalia Puntuko akmens buvo atidarytas medžių lajų tako kompleksas, tad savaitgaliais miestas nesiskundė dėmesio trūkumu. Tad jei nenorite likti paskutinis, kuris ten buvo, tai galite padaryti šiemet.

Gera idėja parodė, kad žmonėms gali būti įdomūs ir medžiai – per valandos trukmės turą lankytojai supažindinami su Lietuvos miškų įvairove, gali pasigrožėti Šventosios vingio panorama.

Gera idėja parodė, kad žmonėms gali būti įdomūs ir medžiai – per valandos trukmės turą lankytojai supažindinami su Lietuvos miškų įvairove, gali pasigrožėti Šventosios vingio panorama.

Medžių lajų takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus. Takas baigiasi apžvalgos bokštu, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje.

Atrodo, Anykščiai rimtai nusprendė įsitvirtinti šalies kurortų žemėlapyje – dar 2014 m. atidarytas kompleksas „SPA Vilnius Anykščiai“ tapo traukos centru ieškantiems sveikatingumo paslaugų. Atidarytas keturių žvaigždučių viešbutis ir baseinų bei pirčių kompleksas.

VIDEO: Medžių lajų takas

Ieškančius renginių Anykščiai kvies nuo gegužės vidurio – tuomet atidaromas turizmo sezonas. Miestas jį sutiks su mėgėjų teatrų festivaliu ARTimi, vyks ir „Poezijos pavasario“ renginiai.

Miestas vasarą pasižymės įvykių gausa, iš kurių būtų galima išskirti bardų festivalį „Purpurinis vakaras“ (rugpjūčio 19-20 d.), spalį vyks dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi – 2016“ (spalio 15-25 d.)

Kur apsigyventi. Jei planuojate vykti su nakvyne, tai mieste veikia 4 žvaigždučių viešbutis „SPA Vilnius Anykščiai“, viešbutis „Nykščio namai“ (3 žvaigždutės), viešbutis „Puntukas“ (2 žvaigždutės). Galima apsistoti nuomojamuose apartamentuose arba rinktis iš gausaus kaimo sodybų sąrašo. Pačiame mieste yra ir kempingas „Po žvaigždėmis“.

Maistas. Anykščiuose ir apylinkėse yra keturi restoranai – kaip dešimties tūkstančių gyventojų miestui tai visai neblogai. „Nykščio namai“ siūlo kulinarinio paveldo patiekalus, „SPA Vilnius Anykščiai“ siūlo europietišką virtuvę. Be restoranų, Anykščiuose dar rasite apie dvi dešimtis maitinimo įstaigų.

Atstumai. Iš Vilniaus į Anykščius keliausite maždaug pusantros valandos, iš Kauno – beveik dvi valandas, na, o pajūrio gyventojai turės keliauti beveik per visą šalį – kelionė automobiliu užtruks pusketvirtos valandos.

Informacijai. Anykščių turizmo informacijos centras. http://www.antour.lt/

4. Šilutė

Gintarės Rakickaitės nuotr./Šilutės uostas
Gintarės Rakickaitės nuotr./Šilutės uostas

Kelionių portalas Theculturetrip.com praėjusiais metais Šilutę įvardino kaip vieną gražiausių Lietuvos miestų. Išties – jei dar nebuvote ar tik pravažiavote, tai laikas kiek ilgiau stabtelėti įdomios architektūros pamario mieste.

Miesto puošmena – Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia, kurios bokštas šviečia iš tolo. Teigiama, kad ji buvo laikoma viena gražiausių Rytų Prūsijos evangelikų liuteronų bažnyčių. Čia pamatysite ir didžiausią Lietuvoje laikrodį. Miesto priklausymas Vokietijai paliko neišdildomą žymę – mieste stovi vokiečių valdymą menantis Hugo Šojaus dvaras, pašto pastatas, buvęs kalėjimas, kuriame dabar veikia mokomasis viešbutis.

Šiemet miestas minės 501-ąjį gimtadienį. Jis tradiciškai švenčiamas paskutinį gegužės savaitgalį – žadama renginių. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Šilutėje – žvejų mieste (miestas turi mažų laivų uostą) organizuojama kulinarinė fiesta – žuvienės virimo čempionatas. Švėkšnoje vyksta tradicinė moliūgų šventė.

Jei norite atitrūkti nuo miesto šurmulio, tai iš Šilutės ranka pasiekiamos Kuršių marios, Ventė, Rusnės sala ir Nemuno delta. Čia galėsite išsinuomoti kad ir laivą. Birželį Rusnėje vyksta ir kantri muzikos festivalis, tada gamtos šauksmą galite suderinti su muzika. Muzikinis festivalis liepą vyksta ir Kintuose – į jį traukia klasikinės muzikos gerbėjai.

Kur apsigyventi. Šilutės regione yra išvystytas apgyvendinimo tinklas – pačiame mieste yra keturi viešbučiai, prie turistinių objektų dar keli. Ypač gausu kaimo sodybų Rusnės ir Kintų apylinkėse. Pigesnis variantas vasarą – poilsiavietės (jų penkios), kur galima išsinuomoti namelį ar pasistatyti kemperį ar palapinę.

Maistas. Kraštas garsėja žuvimi ir žuvies patiekalais. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį čia vyksta žuvienės virimo čempionatas. Mieste rasite ne vieną restoraną, taip pat kavinių, picerijų, valgyklų.

Atstumai. Nuo Vilniaus iki Šilutės – kiek daugiau nei 300 km, vadinasi, teks važiuoti daugiau nei tris valandas. Kauniečiai Šilutę pasieks per dvi su puse valandos, na, o klaipėdiečiams ji ranka pasiekiama – vos 50 km.

Informacijai. Šilutės turizmo informacijos centras http://siluteinfo.lt/

5. Zarasai

Justinos Butkutės nuotr./Zarasuose atidarytas didžiausias Lietuvoje vandenlenčių pramogų parkas
Justinos Butkutės nuotr./Zarasuose atidarytas didžiausias Lietuvoje vandenlenčių pramogų parkas

Nors Zarasai yra kurortinis miestas, bet būtent žiemą (šiemet vasario 6 d.) Zarasų krašte vyksta turbūt daugiausiai žmonių pritraukiantis renginys – Sartų lenktynės. Jau išlietas ledo takas laukia važnyčiotojų ir juos palaikančių žiūrovų.

Turistams siūlomi dviračių žygiai po Gražutės, Sartų regioninius parkus, pasižvalgyti nuo 2011 m. atidaryto 17 metrų aukščio apžvalgos rato, esančio ant Zarasų ežero kranto, ar tiesiog išsirinkti vieną iš septynių pažintinių takų.

Stipriausia Zarasų korta – krašto grožis ir aktyvus poilsis. Vos septynių tūkstančių gyventojų miestas gerai žinomas vandens pramogų mėgėjams – ne veltui kraštas vadinamas ežerų. Čia yra daugiau nei trys šimtai šių vandens telkinių.

Todėl atvykus reikėtų išbandyti žygį vandens transporto priemone – baidare, katamaranu ar valtimi.

Kitas rajono gamtos akcentas – miškai. Jie užima trečdalį teritorijos. Turistams siūlomi dviračių žygiai po Gražutės, Sartų regioninius parkus, pasižvalgyti nuo 2011 m. atidaryto 17 metrų aukščio apžvalgos rato, esančio ant Zarasų ežero kranto, ar tiesiog išsirinkti vieną iš septynių pažintinių takų.

Jei domina senovės lietuvių gyvenimas, tai smalsumą galėsite numalšinti Šlyninkos vandens malūne – čia rodoma, kaip veikia malūnas, galėsite paragauti patiekalų.

Kur apsistoti. Zarasuose ir apylinkėse yra ne vieni svečių namai, tačiau viešbučio čia nerasite. Jei lankysitės mieste šiltuoju metų laiku, galėsite apsistoti kempinge „Zarasai“. Rajone veikia apie dešimt stovyklaviečių. Vis dėlto, krašte didžiausias kaimo sodybų pasirinkimas – jų suskaičiuosite apie penkias dešimtis.

Maistas. Zarasų krašte galėsite susipažinti su Aukštaitijos virtuve – Dusetose veikia užkandinė „Prie bravoro“, o Bikėnų kaime – „Bikėnų“ užeiga, kurios įtrauktos į kulinarinio paveldo sąrašą.

Atstumai. Zarasai nuo Vilniaus nutolę apie 150 km, tad teks važiuoti apie dvi valandas, kauniečiams pasiekti Zarasus užtruks apie tris valandas, o važiuojant iš pajūrio reikėtų planuoti išvyką ne vienai dienai – kelionė į vieną pusę be sustojimų užtruks puspenktos valandos.

Informacijai. Zarasų rajono turizmo informacijos centras http://www.zarasai.lt/tic/

Norintiems sužinoti daugiau apie aktyvų poilsį bei keliavimo galimybes, siūlome apsilankyti sausio 22–24 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose organizuojamoje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „ADVENTUR 2016“, kur bus galima susipažinti su Lietuvos ir užsienio turizmo ir poilsio galimybėmis.

Šiemet parodos tema – miestų turizmas. Jūsų laukia 44 miestų stendai ir daugiau nei 200 dalyvių iš 20 pasaulio šalių – ateikite, pasisemkite minčių ateities kelionėms. 

Remiamas turinys
Temos: 1 „Adventur“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Prošvaistė „Brexit“ aklavietėje: Britaniją išgelbės muitų sąjungos su ES sukūrimas?

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Dakaro podiumas: po įtemptų dešimties lenktynininkai džiaugiasi finišu

Gyvenimas

Ieškomas priešnuodis savižudybėms: nusižudžiusiųjų artimieji kviečiami dalyvauti tyrime

Gazas

Užsispyrėlis Balys Bardauskas važiuoti toliau bandė net ir lūžusiomis rankomis

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ – juoko pliūpsnis: tokių išsigandusių Anželos ir Žygio Gečų dar nematėte

Verslas

Nei juoktis, nei verkti: ekonominė krizė Turkijoje žlugdo pilių projektą

Aktualu

„Žirkles“ padaręs vilkikas kelyje Leipalingis-Serijai nulėkė į griovį

Sportas

Dominavusi „Barcelona“ pateko į Karaliaus taurės ketvirtfinalį

Gazas

Pirmoji moteris, finišavusi sunkiausioje Dakaro ralio klasėje: „Turėsiu susirasti kažką įdomesnio“

24sek

Šarūnas Jasikevičius įvertino ir PAO, ir Luko Lekavičiaus pokyčius

24sek

Stambulo „Fenerbahče“ tęsia dominavimą Eurolygoje

Aktualu

Narystės ES siekiančią Serbiją V.Putinas kalbina dėtis prie Eurazijos sąjungos

Aktualu

Dėl besitęsiančio dalies vyriausybės uždarymo D.Trumpas atšaukė N.Pelosi kelionę į užsienį

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių. Žiema be kalorijų. Artišokas žydiškai, kalafioras – itališkai

Pasaulis kišenėje

Kaip nemokamai išgyventi Filipinuose dvi savaites

Klaipėdoje – gausus snygis

Aktualu

Dėl švaistymosi peiliu policijos Kaune peršautam vyrui teismas jau buvo taikęs gydymą

Verslas

Europarlamentarai siūlo Ignalinos AE uždarymui skirti tiek, kiek prašo Lietuva

Aktualu

Vilniuje nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje mirtinai partrenkta moteris

Gazas

Maistas Peru: Dakaro dalyvių pietūs ir keisčiausi perujiečių delikatesai

Aktualu

Prezidento posto sieksiantis S.Skvernelis apie G.Nausėdą ir I.Šimonytę: paskirti prezidentės įpėdiniai

15min iš Dakaro Gazas

Paskutinis Dakaro etapas: lietuvių ekipažai – finiše, B.Vanago rezultatas – rekordinis

Aktualu

Rusijos parlamentas nusprendė ir toliau nemokėti įmokų Europos Tarybai

24sek

Eurolyga: tris kėlinius atsilikusi CSKA triumfavo po galingo finišo

Aktualu

Politologai: sprendimas kandidatuoti rodo dideles Sauliaus Skvernelio ambicijas

Naujienos

Aktualu

Prošvaistė „Brexit“ aklavietėje: Britaniją išgelbės muitų sąjungos su ES sukūrimas?

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Dakaro podiumas: po įtemptų dešimties lenktynininkai džiaugiasi finišu

Gyvenimas

Ieškomas priešnuodis savižudybėms: nusižudžiusiųjų artimieji kviečiami dalyvauti tyrime

Gazas

Užsispyrėlis Balys Bardauskas važiuoti toliau bandė net ir lūžusiomis rankomis

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ – juoko pliūpsnis: tokių išsigandusių Anželos ir Žygio Gečų dar nematėte

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: šįkart ir prieš, ir už Saulių Skvernelį

Aktualu

Įvertino S.Skvernelio galimybes: užsipuldamas žiniasklaidą gali užlipti ant grėblio

15min tema Aktualu

Zelandų pora išvyko be mergaitės: teismas neleido įvaikinti devynmetės ir dėl tarnybos klaidos

Gazas

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį

„Eurolygos diena“: ypatingas treneris Kaune – NCAA legenda, nudegusi sekso skandale (2/4)

Mokslas.IT

Paaiškėjo, kad Saturno žiedai „labai jauni“

Vardai

Internete kaip virusas plinta dešimties metų iššūkis: neatsispyrė ir Lietuvos garsenybės

Aktualu

Sukilusių respublikonų neužteko: sankcijų O.Deripaskos kompanijoms nebeliks

Aktualu

Švedijoje dingo lietuvis: pareigūnai prašo pagalbos

Gyvenimas

Kaunietė pasidalijo nemalonia patirtimi Kauno ligoninėje: „Mama kenčia baisią smarvę“

Kultūra

Andrius Jakučiūnas: Neišmindžiotais rašytojų takais, arba Kur sugauti senąją literatūros dvasią (II)

Aktualu

Nufilmuota, kaip Tauragėje policija elektrošoku tramdė prieš „Luminor“ protestavusį vyrą

24sek

„Panathinaikos“ trenerio susižavėjimas nustebino L.Lekavičių: „Galvojau, visai nežaisiu“

24sek

Eurolygoje – „Olympiakos“ pergalė ir parblokšta „Barcelona“

24sek

Tylenį L.Lekavičių bandantis prakalbinti R.Pitino: „Norėčiau turėti 13 tokių kaip jis“

Vardai

Karalienės Elizabeth II vyras, 97-erių princas Philipas pateko į avariją

Aktualu

Vilniuje netyčia pragręžtas vandentiekis: Žemaitės gatvė liks uždaryta per naktį, troleibusai važinės aplinkui

Verslas

Nei juoktis, nei verkti: ekonominė krizė Turkijoje žlugdo pilių projektą

Aktualu

„Žirkles“ padaręs vilkikas kelyje Leipalingis-Serijai nulėkė į griovį

Sportas

Dominavusi „Barcelona“ pateko į Karaliaus taurės ketvirtfinalį

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:27
00:29
01:11
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje