Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 9d. 18:26

Anykščiai laukia besidominčių partizanų kovomis: čia įrengtas naujas pažintinis maršrutas

Pažintinis takas Anykščiuose nukels į partizaninių kovų laikus
Deimantės Piraitytės nuotr. / Pažintinis takas Anykščiuose nukels į partizaninių kovų laikus

Turistiniais objektais garsus Anykščių kraštas nuo šiol turės dar vieną traukos vietą – savaitgalį Šimonių girioje, netoli Priegodo ežero, atidarytas pirmasis pažintinis maršrutas, vedantis Algimanto apygardos partizanų kovos takais.

12,5 kilometrų pažintinis maršrutas pirmiausia skirtas besidomintiems Lietuvos resistencijos kovomis. Keliaujant juo bus galima apžiūrėti įvairias Algimanto apygardos slėptuves, Karaliaus Mindaugo vadavietę ir panašius objektus. Viskas atkurta taip, kaip buvo, todėl lankantis slėptuvėse bus galima pajusti, kaip tuo laikotarpiu gyveno partizanai, kovoję Algimanto apygardoje.

Papildomą informaciją apie pažintiniame take įrengtus objektus ir partizanų kovas bus galima rasti pasinaudojant išmaniosiomis technologijomis: pakeliui pastatyti keturi informaciniai stendai, kuriuose esantys QR kodai suteiks lankytojams galimybę prisijungti prie Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro svetainės puslapio, Anykščių rajono savivaldybės svetainės puslapio ir rasti išsamesnę informaciją.

Pasiekti kai kuriuos objektus bus galima tik pėsčiomis – apie tai lankytojus informuoja informacinės rodyklės.

Pažintinis takas įrengtas Šimonių girios masyve, kurio plotas 13 500 ha. Aplankyti šią vietą verta ne tik dėl partizanų pėdsakų. Girioje galima rasti medžių su išpjaustytomis indėniškomis strėlėmis. Šimonių girios masyvas yra išskirtinis ir dėl to, jog net 23 261 ha miško yra saugomas Šimonių girios biosferos poligonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje