Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 23d. 08:12

Anykščiuose jau gausu pramogų: laukia visų pasiilgusių kelionių ir įspūdžių

Anykščiai jau pasiruošę priimti visus pasiilgusius kelionių ir įspūdžių
Anykščiai jau pasiruošę priimti visus pasiilgusius kelionių ir įspūdžių

Pasiilgusiems pramogų labai pasisekė, nes Anykščiuose jų neįtikėtinai daug! Štai ką jau galima nuveikti.

Įdomios lankytinos vietos Lietuvoje – portale „We Love Lithuania“

Pramogų ir sporto centre „Kalita“ galėsite gaudyti veją ir adrenaliną leisdamiesi rogučių trasa net iki 40 km per valanda greičiu. Taip pat galėsite pasinerti į virtualią realybę ir išbandyti amerikietiškus kalnelius ar kitokias virtualias atrakcijas. Čia pat mažųjų lankytojų laukia smagūs maži atrakcionai – ekskavatorius, sunkvežimis, automobiliai bei puiki žaidimu aikštelė. O birželio mėnesį startuos didžioji naujiena – nusileidimas padangomis nuo Kalitos kalno.

 Raimundo Alešiūno nuotr./Kalitos kalno rogutės populiarios ir rudenį
Raimundo Alešiūno nuotr./Kalitos kalno rogutės populiarios ir rudenį

Jeigu Kalitos kalne pritruksite greičio, tai Anykščių kartodrome jo visada yra. Geriausias kartodromas Lietuvoje kviečia išbandyti skirtingų galingumų kartus ir surengti šeimos varžybas. Čia pat, šalia kartodromo įsikūręs gyvasis muziejus „Anūkis“, nepaliks abejingų ne tik vaikučių, bet ir suaugusiųjų.

Dar daugiau skirtingu gyvūnų galėsite pažinti Safari parke. Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų – čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji Afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos. Kviečiame pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje.

Safari parkas
Safari parkas

Pasiilgusių tradicijų bei besidominčių žirgais, laukia Arklio muziejus. Čia galėsite susipažinti su tradicine kultūra, amatais, Žirgų sportu, aplankysite etnografines sodybas ir žinoma galėsite jodinėti žirgais įspūdingomis Niūronių apylinkėmis.

Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr./Arklio muziejuje
Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr./Arklio muziejuje

Kokia kelionė be gražių nuotraukų? COSMOS Paukščių takas yra puiki vieta ne tik pasijusti tarsi tikrame kosmose, bet ir pasidaryti kosminių nuotraukų. COSMOS Paukščių takas įsikūręs Anykščių menų inkubatoriuje, kuriame dar yra ir virtualios realybės kambarys, čia reziduoja menininkai bei prekiaujama išskirtiniais, anykštėnų menininkų dirbiniais ir suvenyrais. www.pauksciutakas.lt www.ami.lt.

„Cosmos Paukščių takas“ nuotr./„Cosmos Paukščių takas“ įkurtas Anykščių menų inkubatoriuje
„Cosmos Paukščių takas“ nuotr./„Cosmos Paukščių takas“ įkurtas Anykščių menų inkubatoriuje

Daugybę nuotykių ir emocijų šį sezoną žada Labirintų parkas. Skirtingi labirintai, skrydis lynu virš labirintų parko, atrakcionai ir žaidimai, mini zoologijos sodas, šaudykla, apverstas namas ir dar niekur nematytas, naujasis paverstas namas.

Ištvermingiems ir drąsiems Daunuvos nuotykių slėnis laipynių parke paruošė parke skirtingo sudėtingumo trasas ir labai ekstremalias „Big swing“ supynes.

Savaitgalio keliones iki Rubikių ežero pradeda Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, o dar geriau pažinti šį stulbinantį technikos paveldą galėsite Siauruko muziejuje.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Anykščių siaurasis geležinkelis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Anykščių siaurasis geležinkelis

Anykščiuose gausu ir vandens pramogų. Jau veikia vandenlenčių parkas „Wakepond“ ir „Anykštietiškos vandens pramogos“(vandens slidės, padangos, skrydis parašiutu virš ežero). Anykščiuose taip pat veikia baidarių, valčių, irklenčių ir net elektrinio vandens transporto nuoma.

Šiek tiek sulėtinti kelionės tempą ir atrasti savo, angelą kviečia Angelų muziejus, o visai šalia, aukščiausioje bažnyčioje Lietuvoje, įrengta apžvalgos aikštelė atveria nepaprastą Anykščių miesto panoramą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte
Luko Balandžio / 15min nuotr./Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte

Viena geriausių naujienų vaikams – Istorijų dvarelis. Tai edukacinė erdvė Anykščiuose, skirta visiems vaikams ir ne vaikams, mėgstantiems istorijas ir paslaptis. Ši vieta atsirado iš didelio noro puoselėti kūrybiškumą, ugdyti meilę istorijai, istorijoms ir knygoms. Nieko panašaus nerasite Lietuvoje nerasite. Istorijų dvarelis pirmą kartą duris lankytojams atvers gegužės 30 dieną.

Panašu, kad šiemet ir toliau lankomumo rekordus muš Medžių lajų takas. Kompleksas pasipildė kabančių lynų tiltu per Šventąją. Tiltas sujungs abu Šventosios krantus, dviračių ir pėsčiųjų takus sujungs juos į žiedinį maršrutą. Netoli Medžių lajų tako įsikūręs „Anykščių šilelio pažintinis basų kojų ekotakas“ šią vasarą tikrai nustebins. Jau statomos milžiniškos iš medžio išdrožtos skulptūros – išnykusių gyvūnų skulptūrų parkas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Medžių lajų takas Anykščiuose
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Medžių lajų takas Anykščiuose

Dviračių takai šiemet Anykščiuose nustelbs net didžiųjų kurortų takus. Nuo šiol pėsčiomis, dviračiais ar elektrinėmis transporto priemonėmis galite keliauti po Anykščių abejais Šventosios upes krantais. Dar viena nauja vieta nuotraukoms – naujoji panoraminė apžvalgos aikštelė A. Vienuolio gatvėje.

Taip smagiai leidžiant laiką, būtina skaniai pavalgyti. Na, dėl to neverta nerimauti, nes pasirinkimas Anykščiuose yra didžiulis. Visi restoranai, kavines, gastrobarai ar užkandinės laukia svečių ir ruošia nepamirštamas skonių kelionės.

Gerai papramogavus ir išragavus skaniausių vietinių patiekalų reikia gerai pailsėti. Geriausias poilsis yra gamtos apsuptyje. Anykščių rajone yra virs 40 puikių kaimo turizmo sodybų, todėl Anykščiuose kiekviena šeima ras savo atostogų namą ar namelį. Jeigu kartais, nespėtumėte rezervuoti nakvynės kaime, tai mieste jau po truputį duris atveria viešbučiai ir apartamentai.

Dar daugiau lankytinų vietų ,pramogų, maitinimo ar nakvynės vietų rasite www.infoanyksciai.lt

Įdomios lankytinos vietos Lietuvoje – portale „We Love Lithuania“

„We love Lithuania“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:04
01:42
01:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje