Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 12d. 11:39

Atnaujintas Akmenų muziejaus parkas atveriamas lankytojams

Atnaujintas Akmenų muziejaus parkas atsiveria lankytojams
Aplinkos ministerijos nuotr. / Atnaujintas Akmenų muziejaus parkas atsiveria lankytojams

Ketvirtadienį atidaromas atnaujintas Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus parkas Mosėdyje. Apie tai pranešime žiniasklaidai informuoja Aplinkos ministerija.

Nauji arba visiškai atnaujinti lankytojams skirtos infrastruktūros objektai yra patrauklūs ir patogūs. Tai takai, pėsčiųjų tilteliai per Bartuvos upę, riedulių laiptai, Akmenų lopšys, informaciniai stendai, vaikų žaidimo aikštelė ir kt. Stovint ant naujojo apžvalgos tako-tilto, matyti ne tik visa parko, bet ir dalies Mosėdžio miestelio panorama.

Projektas šio muziejaus infrastruktūrai, skirtai visuomenės informavimui ir švietimui, sukurti ir atnaujinti finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto lėšomis. Bendra jo vertė – 1,5 mln. eurų.

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus su parku yra įkurtas Skuodo rajone, Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės, vaizdingame 14,5 ha slėnyje. Šiame slėnyje – akmenų lauko ekspozicija su retų medžių ir augalų kolekcija bei nedidelėmis poilsio aikštelėmis. Kalnelyje – akmeninių skulptūrų skveras.

Muziejuje galima susipažinti su nemaža uolienų, ledynmečiu atneštų į Mosėdį ir kitas šalies vietas, kolekcija, taip pat su Lietuvos iškasenų, mineralų (brangakmenių, pusbrangių akmenų) kolekcijomis.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje