Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 10:03

Būsimieji jūrininkai vėl kels „Meridiano“ bures

Gegužės 18 d., trečiadienį, 18 val., Klaipėdos miesto simbolis burlaivis „Meridianas“ tradiciškai pakels bures ir paskelbs naujo jūrinio sezono pradžią.
Trečiadienį „Merdianas“ pasipuoš burėmis.
Trečiadienį „Merdianas“ pasipuoš burėmis. / Bendrovės nuotr.

Istoriniu jūrinio paveldo eksponatu po atviru dangumi tapęs „Meridianas“ po laivo rekonstrukcijos 2012-2013 metais savo burėmis uostamiestį papuoš devintą vasarą iš eilės.

Burių pakėlimo ceremonija taps įžanga ir į kitus jūrinius renginius, kurie vyks Klaipėdoje.

Žinia, gegužės 20 d. yra minima Europos jūros diena, o kartu su ja sugrįžta pramoginės navigacijos sezoną atidarantis Klaipėdos laivų paradas.

Bedrovės nuotr./„Meridiano“ burės
Bedrovės nuotr./„Meridiano“ burės

1948 metais Suomijoje pastatyta barkentina „Meridianas“ pagal savo pirminę paskirtį buvo Klaipėdos jūreivystės mokyklos mokomasis laivas, kuriame jūrinės praktikos sėmėsi daugybė Lietuvos jūrininkų ir kapitonų. Šis ryšys išlaikomas ir burlaiviui stovint prie krantinės. Kasmet „Meridiano“ bures kelia Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) studentai. Taip bus ir šiemet, ceremonijoje planuoja dalyvauti ir LAJM vadovai.

Pasak „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio, tvirti ryšiai yra palaikomi ir su Jūrų kapitonų asociacija, dalis kurios narių pirmąją jūrinę praktiką įgijo būtent „Meridiane“.

Beje, trečiadienį, gegužės 18 d., rengiama burių pakėlimo ceremonija nebus vienintelė šį sezoną. Klaipėdai minint 770 metų sukaktį, šiuo metu yra ruošiamas naujas burių komplektas, skirtas įamžinti šį miesto jubiliejų. Jos bus pakeltos vasarą. Tad klaipėdiečiai ir miesto svečiai šiemet turės progą net du kartus stebėti, kaip miesto simbolis skleidžia bures.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje