Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 12d. 18:41

Ekspedicija „Baidarė upėje“: 1858 kilometrai Lietuvos upėmis

Ekspedicijos „Baidarė upėje“ akimirkos
„Active Trips“nuotr. / Ekspedicijos „Baidarė upėje“ akimirkos

1858 kilometrai baidare plaukiant Lietuvos upėmis, siekiant įrodyti, kad neišnaudojamos Lietuvos upių turizmo galimybės, taip pat norint populiarinti plaukimą baidarėmis bei atskleisti ne visiems matytą Lietuvos gamtos grožį, kuris atsiskleidžia žvelgiant iš upės. Būtent tokius tikslus sau buvo išsikėlę vasaros pabaigoje vykusios ekspedicijos „Baidarė upėje“ dalyviai.

Į baidares sėdę aktyvaus turizmo profesionalas Edgaras Vaškaitis, Lietuvos Karinių jūrų pajėgų seržantas Darius Auškelis ir rekreacijos ir turizmo studijų magistrantė Aida Varanauskaitė savo kelionę įamžino video laidose, kurias netrukus bus galima išvysti jau netrukus 15min kelionių rubrikoje „Pasaulis kišenėje“.

„Active Trips“nuotr./Ekspedicijos „Baidarė upėje“ akimirkos
„Active Trips“nuotr./Ekspedicijos „Baidarė upėje“ akimirkos

„Žmonės plaukimą baidare įsivaizduoja kaip patogų, gal net šiek tiek nuobodų komfortišką poilsį, kai plaukiama su draugų kompanija palengva patogia, sraunia upe. Tikrai žinau, kad po šios ekspedicijos reportažų visi iki vieno pakeis savo nuomonę“, – sako A.Varanauskaitė, vienintelė ekspedicijos mergina, šią vasarą baidare įveikusi visas tris upes.

„Active Trips“nuotr./Ekspedicijos „Baidarė upėje“ akimirkos
„Active Trips“nuotr./Ekspedicijos „Baidarė upėje“ akimirkos

Tiek ji, tiek kiti ekspedicijos dalyviai įsitikinę, kad Lietuvos upės galėtų būti patrauklios ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistams, jeigu būtų pritaikytos turizmui.

„Tai numato dar 2009 m. Ūkio ministro įsakymu patvirtintas Nacionalinių vandens turizmo specialusis planas, kuriame nurodyta, kad iki 2017 metų, t.y. jau kitąmet, aštuonios prioritetinės Lietuvos upės (Nemunas, Merkys, Neris, Žeimena, Šventoji, Minija, Jūra ir Dubysa) turėtų atsiskleisti visu savo grožiu. Tai reiškia, kad jos turi būti pritaikytos turizmui: įrengtos stovyklavietės, patogios vietos išlipti į krantą, pastatyti „kelio ženklai“ plaukiantiems baidare ar kitomis vandens transporto priemonėmis. Šiuo metu šis planas labiau žinomas teoriškai, nei tikslingai pritaikomas praktikoje“, – sako ekspedicijos „Baidarė upėje“ vadovas ir „Active trips“ įkūrėjas E.Vaškaitis.

Kartu su A.Varanauskaite ir D.Auškeliu šią vasarą jie leidosi į ekspedicijas baidarėmis trimis Lietuvos upėmis – Minija, Jūra ir Dubysa ir iš viso nuplaukė 426 kilometrus: Minijos upe – 180 km, Jūros – 146 km, Dubysos – 100 km.

„Visos trys ekspedicijos truko po tris dienas. Kasdien baidare įveikdavome maždaug apie 50 kilometrų“, – vardija E.Vaškaitis.

„Active Trips“nuotr./Ekspedicijos „Baidarė upėje“ akimirkos
„Active Trips“nuotr./Ekspedicijos „Baidarė upėje“ akimirkos

Apie kiekvieną šių ekspedicijų 15min skaitytojams parengtos penkios nuotaikingos ir įtraukiančios laidos, stebinančios nuotykiais, Lietuvos gamtos grožiu ir vasaros žavesiu bei naujomis žiniomis bei besikeičiančiu požiūriu apie neišnaudotas Lietuvos vandens turizmo galimybes.

Planuojama, kad projektas „Baidarė upėje“ tęsis dar dvejus metus: vandens turizmo entuziastų planuose – 1426 turistiniai kilometrai likusiomis 5 Lietuvos upėmis: Nemunu, Merkiu, Nerimi, Žeimena, Šventosios upe. Tikslas bus pasiektas 2018 metų vasaros pabaigoje.

Kuo nustebino Minijos upė?

Pirmoji upė, kurią išbandė ekspedicijos „Baidarė upėje“ dalyviai, buvo Minija. Ši, Lietuvos vakaruose tekanti upė, ekspedicijos dalyvius stebino nuo pirmosios plaukimo valandos.

Kodėl plaukdami Minijos upe ekspedicijos dalyviai jautėsi lyg Amazonės džiunglėse? Kodėl plaukiant nepavyko sutikti nė vieno žmogaus? Kokios ne itin malonios kliūtys laukė nuotykių ieškojusių baidarininkų? Kokie stebuklai turėjo įvykti, kad Minijos turistinė trasa tapo ilgesnė nei pati upė? Kaip galima išvesti baidares pasivaikščioti? Kodėl pirmą kartą į krantą baidarininkai išlipo tik po 3 valandų plaukimo?

Visa tai matysite pirmojoje ekspedicijos laidoje, kurią išvysti 15min bus galima spalio 15 d. O kol kas dalinamės laidos anonsu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:58
00:28
00:53

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje