Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2020 11 03, 15:46

Finišavo žygis „Už švarią Lietuvą!“: surinktos šiukšlės bus pristatytos meninėje instaliacijoje „Vartojimo dėlionė“

Pirmąkart organizuotas atliekų rinkimo ir rūšiavimo žygis „Už švarią Lietuvą!“, įveikęs 1363 kilometrus, po 77 dienų ėjimo savaitgalį finišavo Palangoje. Finalinis žygio renginys vyks lapkričio 7 d., šį šeštadienį, Kauno santakoje. Žygio sumanytojas Giedrius Bučas vaizdo reportaže ir nuotraukose apibendrina žygį. Kviečiame žiūrėti!

Kuriama „Vartojimo dėlionė“

Žygis prasidėjo rugpjūčio 16 d., kai iš Palangos pajudėjo žygeiviai aplink Lietuvą, kur iš pakelių ir pamiškių rinko šiukšles. Viso ėjimo metu jie šiukšles rūšiavo – pagal tai bus sudarytas Lietuvos vartotojo portretas. Iš viso surinkta bei išrūšiuota 1 t 133 kg atliekų. Skirtinguose žygio etapuose iš viso dalyvavo apie 200 žygeivių, prie žygio organizavimo prisidėjo 40 savanorių, o naujienų portale 15min buvo galima sekti žygeivių dienoraštį.

Žygio sumanytojas ir vadovas Giedrius Bučas dalinasi įspūdžiais apie tai, ką pavyko pasiekti:

Daugiausia surinkta plastikinių depozitinių butelių bei transporto atliekų. Taip pat surinkta cigarečių pakelių, žiebtuvėlių, vienkartinių puodelių, sulčių pakelių ir maisto pakuočių.

„Už švarią Lietuvą!“ – tai pirmasis pėsčiųjų žygis aplink Lietuvą, kurio metu buvo ne tik renkamos, bet ir kasdien rūšiuojamos randamos šiukšlės. Dalis išrūšiuotų atliekų pateko į Kauno santakoje įrengtą meninę instaliaciją – čia yra kuriama „Vartojimo dėlionė“. Pagal tai, kokios šiukšlės yra sudėtos į specialius kubus, galima nustatyti, kokios atliekos labiausiai teršia Lietuvos gamtą. Likusios išrūšiuotos atliekos tiesiog išmestos į joms skirtus konteinerius.

Kiekvieną vakarą žygeivius priimdavo vis kitoje vietoje – nakvynei juos įleisdavo bendruomenių, kultūros centrai, mokyklos, kaimo turizmo sodybos, privatūs asmenys. Tai padėjo kurti bendrystę, skleisti žygio idėjas, ieškoti bendrų sprendimų. Buvo organizuojami ir renginiai didesniuose miestuose, vyko ekologinės dirbtuvės.

Žygio sumanytojas – socialinės iniciatyvos Kūrybos kampas 360° vadovas, visuomenininkas Giedrius Bučas. Jis praėjo visą žygį nuo pradžios iki pabaigos. „Kai kurie žmonės man sakė, kad vienas žmogus nieko nepadarys. Esą tas pats yra ir su atliekų rūšiavimu, vartojimo mažinimu. Bet aš parodžiau, kad ir vienas žmogus daug ką gali, o jo idėja daug ką gali įkvėpti. Bendrystę nėra lengva sukurti, bet ties šiuo tikslu mes dirbsime ir toliau“, – teigia G. Bučas.

Aplinkos ministerijai neįdomu

Žygis sulaukė įvairių žmonių dėmesio – prie jo jungėsi visuomeninių, ekologinių iniciatyvų atstovai, verslininkai, lietuviai ir užsieniečiai, tačiau dėmesio nesulaukta, nors ir buvo informuota, nei iš vietos savivaldos, nei iš Aplinkos ministerijos.

Daugiau nei du mėnesius su G. Buču ir kitais žygeiviais kartu ėjo ir 21-erių vilnietė studentė Dovilė Jadenkutė. „Po žygio, atrodo, nesijaučia euforijos. Bet, manau, kad taip ir turi būti. Šis žygis – tai pokyčių kiekviename iš mūsų pradžia“, – įsitikinusi D. Jadenkutė.

Žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai bei mūsų sveikatai. Su žygio rezultatais bus supažindinta visuomenė, verslas, mokslininkai ir valstybinės institucijos, visi bus pakviesti drauge ieškoti atliekų prevencijos sprendimų.

Daugiau informacijos: +37065520929 Giedrius Bučas, zygis@kuryboskampas360.lt, FB grupė „Už švarią Lietuvą!”

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje