Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 2d. 10:24

Įdomiausios nakvynės Lietuvoje: ir tūkstančio žvaigždučių viešbutyje, ir tarp vilkų

Palapinė
Guodos Jucevičiūtės nuotr. / Palapinė

​​​​​​​Keliaujant po Lietuvą neverta skubėti grįžti namo arba karštligiškai ieškoti viešbučio, svečių namų ar kempingo. Gražiausių vasaros saulėtekių galima laukti ir labai neįprastose nakvynės vietose, rašoma Turizmo departamento pranešime spaudai.

 • Namelyje medyje

Praleidę dieną „Taurų nuotykių parke“ Tauragėje, jėgas atgauti gali... namelyje medyje. Į pačioje parko teritorijoje medžiuose 8 m aukštyje kabančius geltonšonius namukus galima užkopti aukštais stačiais laiptais. http://tauruparkas.lt/nakvyne-medyje.html Tiesa, viduje tik lova, o per vidury kambariuko – medžio kamienas. Nakvynė namelyje medyje su daugiau patogumų (dušu, virtuvėle ir net TV) siūloma ir Anykščiuose: https://www.infoanyksciai.lt/apgyvendinimas/sodyba-namelis-medyje/

 • Tūkstančio žvaigždučių viešbutyje

Į patraukliausios Lietuvos kultūrinio turizmo traukos vietovės EDEN 2017 titulą pretendavęs Adomynės dvaras (Kupiškio r.) garsėja ne tik mediniais bajoriškais statiniais, samdinių kastuvėliais iškastu didžiuliu šautuvo formos tvenkiniu, ypatingo skonio sertifikuotu Lietuvos kulinarinio paveldo produktu „Pagrabinėmis“ bandelėmis, bet ir galimybe įsikurti „1000 žvaigždučių viešbutyje“: senajame Adomynės dvaro parke yra aikštelė, kurioje galima įsikurti palapinių miestelį ar tiesiog praleisti naktį miegmaišyje po atviru dangumi: https://www.facebook.com/ado1555/

 • Konteineryje su vaizdu už milijoną

Jėgos aitvarų ir buriavimo centre Svencelėje (Klaipėdos r.) galima apsistoti su kemperiais ar palapinėmis, bet išskirtinis pasiūlymas – nakvoti konteineriuose ant Kuršių marių kranto. Konteineriai dviejų tipų – surf ir pimp. Pimp konteineris – antrame aukšte – sakoma, su vaizdu už milijoną. http://kitespot.lt/#nameliai

Jėgos aitvarų ir buriavimo centre Svencelėje
Jėgos aitvarų ir buriavimo centre Svencelėje
 • Indėnų palapinėje

Šiaurės Amerikos indėnų kaime „Vinetu kaimas“ (Klaipėdos r.) nakvynė galima mistinėje, tikroje indėnų palapinėje Tipi. Tipi palapinės yra gražiai dekoruotos iš vidaus ir iš išorės. Viduje yra staliukai, krėslai, suolai, taip pat vieta laužui kurti. Nakvoti tipi gali net 10 asmenų. (http://vinetukaimas.lt/paslaugos/nakvyne/ )

 • Vienuolio celėje arba bibliotekoje

Kražių M.K.Sarbievijaus kultūros centro nuomojamuose poilsio kambariuose – galimybė praleisti naktį miegant celėse dideliame pastate su vaiduokliais, buvusiame vienuolyne. Čia suteikiama galimybė atitrūkti nuo miesto šurmulio, pasilepinti ramybe didingame Kražių kolegijos pastate. http://www.kraziai.lt/sample-page/kur-apsistoti/ Basųjų Karmelitų vienuolyną Antalieptės miestelyje, Zarasų r., šiuo metu taip pat bando atgaivinti socialinio verslo šalininkai – jie kuria co-living’o erdvę, kur žmonės gali atvažiuoti kurti, gyventi ir dirbti kartu.

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras
Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras

Čia laukiami ir turistai (http://inovatoriuslenis.lt/coliving/). Marijampolėje galima ne tik pernakvoti Palaimintojo Jurgio Matulaičio piligrimų centre, buvusioje marijonų vienuolyno spaustuvėje, bet ir pasinaudoti turtinga vienuolių biblioteka (http://www.piligrimunamai.lt/).

 • Ant šieno

Kaimo turizmo sodyba Zervynų kaime (Varėnos r.), šalia Ūlos, siūlo nakvynę ne tik pirkioje ar svirne, bet ir kluone ant šieno – čia su miegmaišiais gali tilpti 20 žmonių. (https://meszervynose.jimdo.com/nakvynė/ )

 • Netradicinėse palapinėse

Norint išsitiesti palapinėje, nebūtina jos tempti ant kupros ir vargti surenkant. Dzūkijoje keliautojų laukia romantiška bungalo tipo šildoma palapinė ant privataus liepto (http://www.vilaula.lt/apgyvendinimas/oasis-dome/); kaimo turizmo sodyboje Molėtų r. – medinės palapinės (https://prielabanoro.eu/ ) arba įrengtos jaukiai kaip namai (https://www.infomoletai.lt/apgyvendinimas/glamping-club-buceliske/ ); Karklės kaime (Klaipėdos r.) prie jūros – Balio salos įkvėptos gazebos (https://www.karkelbeck.lt/gazebos ), o Palūšėje, pačioje Aukštaitijos nacionalinio parko širdyje – tarp medžių pakelti hamakai-palapinės (http://paluse.lt/place/tiki-inn/ ) .

Tiki Inn
Tiki Inn
 • Su malūno velniukais

Nuo seno malūnai laikomi mistiškomis vietomis, kur vyksta stebuklai, įvairūs neįprasti dalykai. Kasdienis miltuotas malūno gyvenimas, jo tamsios, paslaptingos naktys įkūnytos mituose, legendose, pasakose, patarlėse, mįslėse ir padavimuose. Kėdainių r. galima apsistoti sename, dar 1881 metais statytame vandens malūne http://senasmalunas.eu/ O garsiajame Ginučių malūne (Ignalinos r.) nakvojančius žmones, sakoma, kibina ten gyvenantis velnias – kutena papades, aplieja vandeniu (http://www.tpl.lt/ginuciu-vandens-maluno-sveciu-namu-pirtis-ignalinos-rajone/ ).

 • Japoniško stiliaus nameliuose

Ar žinojote, kad Žemaitijoje (Kretingos r.) yra didžiausias japoniškas sodas visoje Europoje? Žmonės, norintys pabėgti nuo didmiesčio šurmulio ir trokštantys atsidurti ramios gamtos prieglobstyje, gali apsistoti vieno aukšto su mansarda japoniško sodo nameliuose su japoniško stiliaus lovomis, ant kurių patiesti tradiciniai žolės čiužiniai Tatami. Vakaroti ir gėrėtis besileidžiančia saule poilsiautojai galės erdvioje namelio terasoje, nuo kurios atsiveria kerintis vaizdas į žydintį japonišką sodą. Japoniškame sode pailsėti galima ir žiemą – nameliuose įrengtas šildymas, o mėgstantys liepsnos šilumą gali užsikurti svetainėje esantį židinį. http://japangarden.lt/apgyvendinimas-2/

Japoniško stiliaus nameliuose
Japoniško stiliaus nameliuose
 • Sapnai ant vandens

Neringa – smėlio kraštas tarp dviejų vandenų – kviečia nakvynei ant vandens. Nepakartojami įspūdžiai ir romantika – nakvynė jachtoje su vaizdu į kopas. Jachtoje-viešbutyje yra dvi kajutės, kambuzas (laivo virtuvė), valgomasis, galjunas (tualetas). Jachtoje gali atostogauti ne daugiau penkių asmenų. (https://www.trumpam.lt/LT/object/nakvyne-jachtoje-dzaladuta-su-vaizdu-i-kopas/4098/). Kaimo turizmo sodyboje Plungės rajone siūloma neįprasta nakvynė namelyje ant vandens (http://www.poilsiszemaitijoje.lt/sodyba/povilo-leliugos-sodyba-senoliu-parkas/). Palūšės kaime siūloma valties su čiužiniu nuomos nakčiai paslauga, t.y., žmonės gali tiesiog stebėti žvaigždes arba ilsėtis valtyje ežero viduryje (http://www.senojipalusesvaltine.lt/ ).

 • Grafo miegamajame

Kadaise, kai grafas Stanislovas Kosakovskis savo Vaitkuškio dvare (Ukmergės r.) sulaukdavo svečių, suskubdavo nutapyti jų portretą, kurį paskui kabindavo ant dvaro sienos. Nuo šių metų pavasario grafo palikuonys tęsia svetingumo tradiciją ir svečiams siūlo ne tik apsilankyti dvare, bet ir likti nakvoti paties grafo miegamajame arba prie dvaro įrengtose palapinėse (http://ukmergesmuziejus.lt/2-2/virtualios-parodos/vaitkuskio-dvaro-istorija-senose-fotografijose-ir-prisiminimuose/ )

Namelis vilkų aptvare, kuriame galima pernakvoti
Namelis vilkų aptvare, kuriame galima pernakvoti
 • Tarp vilkų

Žvėrinčiaus, esančio netoli Telšių, įkūrėjas visiems, kam gyvenimas nemielas ir vargina bėdos, siūlo praleisti naktį viename specialiame narve, vilkų apsuptyje. Sakoma, po tokios nakties be telefono ir klausant vilkų staugimo, visos problemos kaipmat išgaruoja. Žvėrinčiuje galima susipažinti ir su kitais miškų gyvūnais – meška, šernais, lūšimis, šeškais ir kt. (http://www.telsiaitic.lt/1416/lankytinos-vietos/zverincius.html)

 • Pelkėje su laume

Ar išdrįstumėte miegoti Laumės palėpėje, kuri yra netoli Mūšos tyrelio pelkės (Joniškio r.)? Seni medžiai čia ošia piktai, o laumių vietovės aprašytos plačiai. Naktimis čia užklysta elniai, lapės, vilkai, o iš miško girdėti negirdėti balsai. Girdisi Laumių šnabždėjimas tvenkinio pusėj ir pirtelėje juokas duslus. Tik rytais čia gervės perspėja, kad jau laikas pabusti iš košmaro baisaus. Laumė Mūšos tyrelio pažintiniame take supažindina su unikalia, civilizacijos nepaliesta gamta, o turistus mielai priima Laumės sodyboje https://www.facebook.com/LaumesSodyba/ .

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje