Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 7d. 08:22

Jaunimui – pigiausia nakvynė Palangoje, kaimynams – nesibaigiantis galvos skausmas

Pigiausią nakvynę Palangoje siūlančios poilsinės
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pigiausią nakvynę Palangoje siūlančios poilsinės

„Nuo 5 eurų už naktį“, – gundo Palangoje, Sporto gatvėje, įsikūrusios poilsinės skelbimas internete. Iš tiesų čia galima ir dar pasiderėti, jei ieškote nakvynės ilgesniam terminui. Yra Palangoje ir tokių kambarių, kuriuose už lovą nakčiai tereiks 4 monetų po eurą. Dažniausiai pigiausiuose nakvynės namuose įsikuria uždarbiauti į pajūrį atvykstantis jaunimas. Ne paslaptis, kad po darbo jis mėgsta trankiai atsipalaiduoti, todėl pigiausius kambarius siūlančių poilsinių kaimynai neišsiverčia be raminamųjų.

Prie poilsinės Sporto gatvėje pasitinka nedraugiškai nusiteikę jaunuoliai. Tik išgirdę, kad „šeimininkas“ leido mums fotografuoti, jie šiek tiek atlyžta ir pradeda pasakoti, kad šis pastatas – toli gražu ne prasčiausias Palangoje.

Esą XIX a. menančios Palangos Senosios vaistinės palėpėje vyksta tokie vakarėliai, kad norinčiam miegoti daugiau nei po tris valandas per parą jaunuoliui ten nėra ką veikti.

Tiesa, trečiadienio popietę šioje niekur nesireklamuojančioje poilsinėje tylu it kopose saulei tekant. Akivaizdu, kad dieną palėpės gyventojai arba miega, arba dirba.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Senosios vaistinės palėpėje šeimininkauja vasarą Palangoje uždarbiaujantis jaunimas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Senosios vaistinės palėpėje šeimininkauja vasarą Palangoje uždarbiaujantis jaunimas.

Kambarių Senosios vaistinės palėpėje nuoma užsiimantis Andrius nepanoro detaliau aprodyti, kaip įsikuria jaunimas, už lovą temokantis po 4 eurus. Anot jo, patalpose nėra taip gražu, kad būtų, ką rodyti, o ir klientų netrūksta – suplūstantys uždarbiauti jaunuoliai iš lūpų į lūpas susižino, kur pigiausia įsikurti.

Jis nenoriai pripažįsta, kad jaunimas atvyksta ne tik dirbti, o ir šėlti. „Būna visko“, – numykia nuomotojas, o ant durų prikabinti prašymai nerūkyti pro langus ir nepalikti atdarų durų leidžia suprasti, kad gandai apie naktinius „Senosios vaistinės“ vakarėlius greičiausiai nėra laužti iš piršto.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Senosios vaistinės palėpėje šeimininkauja vasarą Palangoje uždarbiaujantis jaunimas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Senosios vaistinės palėpėje šeimininkauja vasarą Palangoje uždarbiaujantis jaunimas.

Kaimynai turi, ką papasakoti

Poilsinės Sporto gatvėje kaimynai irgi turi ką papasakoti. Štai gretimo namo šeimininkas Aleksandras Benius guodžiasi, kad policiją jaunimui kviesti tenka vos ne kas savaitę.

Man tokiais žodžiais suvertė, o aš turiu jam ranką paduoti. Nesąmonė kažkokia, – skundžiasi A.Benius.

„Čia jie gėrė, gėrė, aš grįžau irgi padaręs gramą. Sėdžiu, rūkau savo kieme prie savo staliuko, o išbėgęs tas vyrukas, kur toks jau „kas aš“, prie skydinės puola, nes jiems užgeso šviesa. „Pi**re, man šviesą įjunk“, sako. Jis puolė mane, atseit primuš. Aš rankų nekėliau, iškviečiau policiją“, – praėjusios savaitės nuotykius pasakojo vyras.

Pasak jo, atvykę pareigūnai tik pasiūlė taikytis. „Man tokiais žodžiais suvertė, o aš turiu jam ranką paduoti. Nesąmonė kažkokia“, – teigė A.Benius.

Pasak kaimyno, Sporto gatvės poilsinė pareigūnams labai gerai žinoma. Pernai esą policijai čia teko raminti šaudyti pradėjusį vyruką.

„Čia baisu. Atvažiuoja pas mus užsieniečiai apsistoti, tai žiūri kaip į kokius dyvus. Pernai rašėme pareiškimą, kai buvo susišaudymas, kai iškoneveikė mus po langais. Darbininkės iš ten pas mus slėptis atbėgo išsigandusios. Mes parašėme pareiškimą tada, išvežė tą veikėją. Kaip ten baigėsi, nežinau, mes atsakymo jokio negavome“, – skundėsi kaimynas.

Jam pritaria ir netoliese įsikūrusios vilos „Romantika“ savininkė Birutė. Pasak jos, triukšmas iš pigiosios poilsinės naktimis ataidi ir už keliasdešimt metrų esančio jos kiemo.

Didžiausia problema su šitais kaimynais, kad jie užkliudo atsipalaidavusius poilsiautojus. O, kai užkliudai atsipalaidavusį poilsiautoją, tai iš tikrųjų nemandagu, – aiškino Šarūnas.

„Kartais „Xanax“ išgeriu, kad užmigčiau, juk reikia dirbti ryte. Prieš poilsiautojus tik nepatogu. Inteligentiški žmonės suvažiuoja, su kūdikiais, o jiems tokia kaimynystė. Į Sporto universiteto bazę irgi, kai suvažiuoja jaunimėlis, tai baisu. Kas gali į tokias sąlygas eiti gyventi? Tikrai ne padorūs žmonės. Vienas tualetas visam aukštui, lovos ir patalai nuo 1971 m. nekeisti. Kažkada nežinodami užsieniečiai atvažiavo ten, tai iš tolo girdėjosi „O, Jesus, smell, smell (O, Jėzau, kvapas, kvapas – anglų k.)“, – pasakojo moteris.

Ji stebisi, kai nuomotojai gali priimti žmones higienos normų neatitinkančiose avarinės būklės patalpose ir jų niekas nepriverčia susitvarkyti.

Nuomotojas Šarūnas: „Puikūs kambariukai“

Sporto gatvėje dviaukštę poilsinę nuomojantis Šarūnas mielai sutiko 15min parodyti, kokias sąlygas poilsiautojai gali rasti Palangoje už nakvynę sumokėję vos 5 eurus.

„Dabar nuo 5 iki 10 eurų imu. Savaitgaliais daugiau, savaitės pradžioje mažiau. Va, matot, koks kambarys. Ką blogas kambarys? Puikus kambarys“, – giria siūlomą būstą Šarūnas, aprodydamas kambarį su keliomis sovietinėmis lovomis ir palaikiu staliuku.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Poilsinė Sporto gatvėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Poilsinė Sporto gatvėje

Pasak Šarūno, šiemet poilsinė užpildyta maždaug 50–60 proc, mat poilsiautojų Palangoje apskritai sumažėję. Svečių jo nuomojamoje poilsinėje esą sumažėjo dar ir dėl to, kad „labai pigiai kainuoja liuksai“.

„Liuksai su dušais, tvarkingesni kambariai jau kainuoja po 8–9 euriukus, visi kainas nuleidę. Tai, kai pas mus 5–6 euriukai, yra žmonių, kurie geriau moka šiek tiek brangiau ir daugiau nori. Tiems, kurie neturi pinigų, čia geriau. Jaunimas čia daugiausia apsistoja. Čia jaunimo namai, galima sakyti. Šeimos su vaikais čia jau negyvena. Už 5–7 euriukus dabar atiduodu, savaitgalį jau bus 10“, – vis kartoja, lyg priimdamas naujus gyventojus ir derėdamasis, Šarūnas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Poilsinė Sporto gatvėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Poilsinė Sporto gatvėje

Jis pripažįsta, kad kontingentas Sporto gatvės poilsinėje ne puikus, todėl norėtų ir kaimynų supratingumo, kad aplink ne visi ponai.

„Ne visi gali mokėti po 8–9 eurus. Mes nesipykstam su kaimynais, nebent jie pyksta. Jie čia jau tuos parašus penkerius metus rankioja, bet rankioti galima, o mes esame geriečiai. Jei norite pamatyti blogį, visur jo rasite“, – į kaimynų skundus atsako Šarūnas.

Jis pripažįsta, kad pasitaiko ir tokių poilsiautojų, kurie nustebina net ir visko mačiusį nuomotoją.

„Buvo toks žmogus, prisigėręs savo mašinai pats padangas supjaustė, kad niekur nevažiuotų. Būna, persigeria žmonės. O čia didžiausia problema su šitais kaimynais, kad jie užkliudo atsipalaidavusius poilsiautojus. O, kai užkliudai atsipalaidavusį poilsiautoją, tai iš tikrųjų nemandagu. Žmonės kieme ką nori, tą daro. Jei apkalbinėji žmogų, išeina konfliktas. Su blaiviu dar gali susitarti, o, kai neblaivus, tai tenka tvoras aukštesnes statytis, kad negautum į nosį“, – pasakojo Šarūnas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Poilsinė Sporto gatvėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Poilsinė Sporto gatvėje

Kitais metais nebebus

Nors Šarūnas žurnalistams prisistatė esantis šio namo savininkas, iš tikrųjų dviaukštis pastatas priklauso ne jam.

Viena iš šio namo savininkių Genutė Auštrevičienė pripažino Šarūnui pastatą išnuomojusi pernuomojimui ir girdėjusi, kad šis tvarkosi nelabai tvarkingai.

„Daugmaž žinau, kad tas žmogus, kuris dirba, yra nesukalbamas, kad kaimynams sunku. Aš atvažiuoju pasižiūrėti, jis vis sako, kad viskas gerai. Pagal sąlygas ten tikrai pigiausia nuoma. Žmonės ateina, pamato tas sąlygas, gali juk ir neapsistoti, eiti kitur“, – aiškino savininkė.

Tiesa, kaimynus ji ramina, kad ši vasara paskutinė, kai jiems tenka kęsti lėbaujančio jaunimo kaimynystę.

„Yra jau projektai statybai, griausime šitą pastatą, sulyginsime su žeme ir statysime du kotedžus. Nebegalime tokio laikyti. Jau kitais metais bus ramu“, – 15min žadėjo G.Auštrevičienė.

Temos: 3 Nuoma Vasara Palanga

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Dviguba pilietybė: skautas Aivaras lietuviškai kalba jau su čekišku akcentu (1)

Gyvenimas

„Lanvin“ vyriausioji dizainerė E.Čekanavičiūtė – apie modelių išnaudojimą, greitąją madą ir paryžietes

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Duokite tikrų atsivertimo vaisių!

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Verslas

Dirbęs Londono metro emigrantas grįžo su stuburo trauma: bent jau gydymas Lietuvoje nekainavo

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Sportas

Bokso vakarėlis – daugiausiai uždirbantis kovotojas C.Alvarezas sudorojo britą

Gyvenimas

S.Petrunina apie atsakingą vartojimą ir Kalėdas be išlaidų: „Papuošti namus paprasta“

Sportas

Super ketvertas: Lietuvos estafetė pagerino šalies rekordą ir plauks finale

Aktualu

Veterinarijos institute bakterijų turinti mėsa už kyšius virsdavo švaria

Gyvenimas

Gyvenimas ant ribos: „dovana“, kurią gauna alkoholikų vaikai

Vardai

Saulius Prūsaitis surengė finalinį „39“ šou – publika jį vadina metų koncertu

Pasaulis kišenėje

Butanas – valstybė, kurioje keliauti „paviršiumi“ – neįmanoma

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Maistas

Kepame duoną: nuo tradicinės ruginės iki greitai kildytos šviesios. 20 receptų

Gyvenimas

Išgirdusi Parkinsono ligos diagnozę, moteris atrado antrą kvėpavimą: žmonės dažnai mūsų nesupranta

Gazas

Dabar viskas aišku: trinktelėsite automobilio durelėmis – pildysite deklaraciją

Aktualu

Strasbūro atakos įtariamasis buvo stebimųjų sąraše: ką reiškia kategorija „S“?

Aktualu

Orai.lt: Į Lietuvą skuba sniego banga

Gyvenimas

Darius sukūrė filmuką ir pasipiršo kino teatre: slapta kamera užfiksavo merginos reakciją

Naujienos

Aktualu

Dviguba pilietybė: skautas Aivaras lietuviškai kalba jau su čekišku akcentu (1)

Gyvenimas

„Lanvin“ vyriausioji dizainerė E.Čekanavičiūtė – apie modelių išnaudojimą, greitąją madą ir paryžietes

Aktualu

Sinoptikas perspėja vairuotojus ir pėsčiuosius: formuosis ledas, jį paslėps sniegas

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Duokite tikrų atsivertimo vaisių!

Verslas

Dirbęs Londono metro emigrantas grįžo su stuburo trauma: bent jau gydymas Lietuvoje nekainavo

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Sportas

Bokso vakarėlis – daugiausiai uždirbantis kovotojas C.Alvarezas sudorojo britą

Gyvenimas

S.Petrunina apie atsakingą vartojimą ir Kalėdas be išlaidų: „Papuošti namus paprasta“

Sportas

Super ketvertas: Lietuvos estafetė pagerino šalies rekordą ir plauks finale

Aktualu

Veterinarijos institute bakterijų turinti mėsa už kyšius virsdavo švaria

Gyvenimas

Gyvenimas ant ribos: „dovana“, kurią gauna alkoholikų vaikai

Vardai

Saulius Prūsaitis surengė finalinį „39“ šou – publika jį vadina metų koncertu

Pasaulis kišenėje

Butanas – valstybė, kurioje keliauti „paviršiumi“ – neįmanoma

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Maistas

Kepame duoną: nuo tradicinės ruginės iki greitai kildytos šviesios. 20 receptų

Vardai

Ramūnas Rudokas pirmame interviu apie šeimą: „Tikiuosi, ši santuoka man paskutinė“

Gyvenimas

Išgirdusi Parkinsono ligos diagnozę, moteris atrado antrą kvėpavimą: žmonės dažnai mūsų nesupranta

Gazas

Dabar viskas aišku: trinktelėsite automobilio durelėmis – pildysite deklaraciją

Aktualu

Strasbūro atakos įtariamasis buvo stebimųjų sąraše: ką reiškia kategorija „S“?

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje