Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 29d. 11:04

Kadagių tako remontui rasta lėšų

Uždaromas Kadagių slėnio takas: kaip atrodė prieš 5 metus ir kaip dabar
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Uždaromas Kadagių slėnio takas: kaip atrodė prieš 5 metus ir kaip dabar
Kadagių slėnis – viena žinomiausių Kauno rajono vietų, kasmet sulaukianti tūkstančių lankytojų, tačiau vasaros pradžioje jame esantis Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas buvo uždarytas dėl avarinės būklės. Kauno rajono savivaldybė pranešė, kad pinigų jo remontui rasta – juos skirs tiek savivaldybė, tiek Aplinkos ministerija.

Kauno marių regioninio parko direkcija gegužės pabaigoje paskelbė, kad nuo birželio 7 d. lankytinas objektas uždaromas dėl avarinės būklės, pūvančių ir lūžtančių lentų, išsikišusių tvirtinimo varžtų. Esant tokioms sąlygoms lankytis jame nesaugu. Šis sprendimas galios iki tol, kol bus stabilizuota avarinė tako būklė.

Kaip pažintinis takas atrodė 2016 m.:

Kadagių slėnio pažintinis takas 2021 m. gegužės 29 d.:

Arlaviškių pažintinį taką prižiūri ir administruoja Aplinkos ministerijai pavaldus Kauno marių regioninis parkas, tačiau parko direkcija neturi pakankamai lėšų jam sutvarkyti. Direkcija stengėsi taką remontuoti dalimis. Siekdama surinkti reikiamas lėšas inicijavo vardinių lentų įsigijimo akciją, platino paramos magnetukus ir savanoriškus lankytojų bilietus, už kuriuos surinkti pinigai buvo skiriami takui remontuoti. Tačiau šios priemonės yra nepakankamos ir laikinos.

„Savivaldybė taip pat padeda organizuoti Arlaviškių kadagyno teritorijoje esančių atliekų išvežimą, teritoriją prižiūri ir Taurakiemio seniūnija“, – teigė mero pavaduotojas Antanas Nesteckis. 2019 m. metalo konstrukcijų įrengimui savivaldybės administracija skyrė 20 tūkst. eurų.

Takui tapus avarinės būklės, Kauno rajono savivaldybė birželio 3 d. pakartotinai kreipėsi į Aplinkos ministeriją siūlydama kartu spręsti iškilusią Arlaviškių botaninio draustinio pažintinio tako tvarkymo problemą.

Savivaldybė pasirengusi skirti tako sutvarkymui 50 tūkst. eurų. Šių lėšų nepakanka pilnam pažintinio tako sutvarkymui ir saugumo užtikrinimui, todėl LR Aplinkos ministerijai buvo išsiųstas raštas su prašymu prisidėti prie darbų finansavimo.

Ministerija priėmė sprendimą skirti dalį sutaupytų lėšų iš įgyvendinamo projekto „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I)“.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba teigė, kad gavusi pritarimą naujos veiklos įtraukimui, organizuos partnerystės sutarties pasirašymą su Kauno rajono savivaldybės administracija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:21:38
24:31
02:39

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje