Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 9d. 18:40

Ketvirtasis žygis Nemuno kilpomis: keturi keltai, masažo rekordas ir aukščiausias apžvalgos bokštas

Ketvirtasis žygis Nemuno kilpomis: keturi keltai, masažo rekordas ir aukščiausias apžvalgos bokštas
TrenkTuras nuotr. / Ketvirtasis žygis Nemuno kilpomis: keturi keltai, masažo rekordas ir aukščiausias apžvalgos bokštas

Vanduo, žemė, dangus, istorija, aukštis, rekordas. Visi šie raktažodžiai puikiai tinka jau šį savaitgalį Prienų ir Birštono apylinkėse vyksiančiam vienam populiariausių pėsčiųjų žygių „Nemuno kilpomis su Gjensidige 2019“. Atnaujintos trasos, aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas, persikėlimas per Nemuną – tai tik keli žygio akcentai.

Aktyviam laisvalaikiui palankus ir oras. Pasibaigus itin karštoms dienoms ir sugrįžus lietuviškai vasarai, žmonės vėl ėmė ieškoti sveikų ir aktyvių veiklų savaitgaliui. Kai nei per karšta, nei per šalta, vidurvasaris yra pats geriausias metas priimti aktyvų iššūkį.

Per Nemuną – keturi keltai

Liepos 13 dieną vyksiantis žygis šiemet bus dosnus ne tik dėl lankytinų gamtos objektų bei atnaujintų maršrutų, kviečiančių atrasti dar nepažintas Nemuno kilpas.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai galės išvysti ir ką tik baigtą statyti aukščiausią Lietuvoje – net 45 metrų – apžvalgos bokštą ir galbūt net patys pirmieji užlipti į jį. Bokštas savo dydžiu prilygsta 13 aukštų namui ir net 9 metrais lenkia iki šiol aukščiausią 36 metrų Mindūnų (Molėtų r.) apžvalgos bokštą.

Specialiai žygio dieną Nemunu kursuos keturi skirtingo pajėgumo keltai, o vienu galės persikelti nuo keliolikos iki keliasdešimt žmonių.

Žygio organizatoriai atsigręžia ir į gilias tradicijas Lietuvoje turinčią laivybą. Žygeiviai keltais kelsis per Nemuną į Birštoną, kuriame praeis garsią buvusią Birštono turizmo bazę. Ji įkurta 1959 metais ir veikė iki 1992 metų, o per metus joje poilsiaudavo nuo 12 iki 15 tūkstančių žmonių.

Specialiai žygio dieną Nemunu kursuos keturi skirtingo pajėgumo keltai, o vienu galės persikelti nuo keliolikos iki keliasdešimt žmonių.

Greta miškų ir atodangų – aerodromas

Nemuno kilpų regioninis parkas, kuriame drieksis žygio trasos, garsus ne tik savo trimis didžiosiomis kilpomis, sudarančiomis net 60 kilometrų vingius, bet ir ypatingos botaninės vertės miškais, Punios šilu, upės skardžiais, atodangomis, čia – net 20 po regioną išsibarsčiusių įvairių piliakalnių.

Greta Prienų esančiose Nemuno salose įsikūrusi didžiulė kirų ir žuvėdrų kolonija, o paukščių migraciją galima stebėti nuo Nemuno krantų.

Pasirinkusieji ilgiausią maršrutą galės stabtelėti prie Alksniakiemio pradžios mokyklos, kurioje mokėsi poetas Justinas Marcinkevičius.

Žygeiviai pamatys ir Pociūnų aerodromą, kuriame 2017 metais vyko pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas. Jo erdves atranda ir kultūrininkai – lėktuvų angare organizuojami Pažaislio muzikos festivalio koncertai.

Paties ilgiausio maršruto dalyviai taip pat praeis Kalvių mišką, kur sovietų laikais veikė 250 hektarų teritoriją užimantis tankodromas, išvys vaizdingą panoramą, atsiveriančią nuo Pagaršvio piliakalnio.

TrenkTuras nuotr./Ketvirtasis žygis Nemuno kilpomis: keturi keltai, masažo rekordas ir aukščiausias apžvalgos bokštas
TrenkTuras nuotr./Ketvirtasis žygis Nemuno kilpomis: keturi keltai, masažo rekordas ir aukščiausias apžvalgos bokštas

Bus siekiamas neregėtas masiškiausio masažo rekordas

Žygio metu visi, sustoję „Eglės sanatorijos“ poilsio ir pagalbos punkte 13 val., turės galimybę tapti pirmą kartą Lietuvoje siekiamo masiškiausio masažo rekordo dalyviais ir liudininkais. Būtent „Eglės sanatorijos“ ilgametė patirtis padėjo vienoje vietoje, vienu metu surinkti daugiau nei 100 masažuotojų bei kineziterapeutų iš visos Lietuvos. Rekordas bus filmuojamas, o jį stebės paskirti nepriklausomi ekspertai.

Organizatoriai kviečia nepraleisti progos tapti šio rekordo dalimi ir yra įsitikinę, kad dalyvavimas dar niekada nebus toks atpalaiduojantis ir malonus.

Tai – jau antrasis šio žygio metu fiksuojamas rekordas. Prieš dvejus metus „Nemuno kilpomis“ vilnietė Sandra Valančauskaitė pasiekė ėjimo atbulomis rekordą, taip nužingsniuodama net 55 kilometrus.

Galima rinktis iš penkių maršrutų

„Nemuno kilpomis“ šiemet vyks jau ketvirtąjį kartą, žygyje laukiama daugiau nei 4 tūkst. dalyvių. Tai – antrasis pagal populiarumą „TrenkTuro“ organizuojamas žygis, dalyvių skaičiumi nusileidžiantis tik žygiui pajūriu.

Šiemet dalyviai gali rinktis iš penkių skirtingų trasų pagal savo galimybes – 15 kilometrų pradedančiųjų, 20 kilometrų sveikatingumo, 27 kilometrų turistų, 40 kilometrų atradėjų arba 53 kilometrų ištvermės.

Kaip ir įprastai, kiekvienas žygio dalyvis gali pasinaudoti „Gjensidige“ paruoštu nemokamu žygeivio draudimo paketu.

Įdomūs faktai apie „Nemuno kilpomis su Gjensidige 2018“

  • Liepos 14 dieną pernai žygyje dalyvavo beveik 5 000 dalyvių iš 11 skirtingų šalių ir visi kartu nuėjo apie 120 tūkst. kilometrų.

  • Nemuno kilpomis žygiavo beveik 250 vaikų iki 12 metų, kurie bendrai kartu įveikė beveik 4 tūkst. kilometrų; taip pat ėjo beveik 90 senjorų žygeivių, jie bendroje sumoje įveikė virš 1 600 kilometrų.

  • Populiariausias renginio dalyvių vyriškas vardas – Tomas (54), merginų – Lina (70).

    VIDEO: Labas rytas, Lietuva I Ėjimo atbulomis rekordas
Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje