Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 11d. 12:35

Kulautuva, Kačerginė ir Zapyškis pradeda pirmąjį bendrą kurortinį sezoną, kuriame daug naujienų

Į Zapyškį, kuriame šeštadienį bus paskelbtas Kauno rajono turizmo sezono startas, iš Kauno galima atplaukti laivu
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Į Zapyškį, kuriame šeštadienį bus paskelbtas Kauno rajono turizmo sezono startas, iš Kauno galima atplaukti laivu

Vieni gražiausių Kauno rajono miestelių – Kačerginė, Kulautuva ir Zapyškis – kviečia nepaisyti ne itin vasariško oro ir skelbia, kad turistinis sezonas prasideda. Gegužės 13 d. šalia Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios Kulautuvos, Kačerginės ir Zapyškio bendruomenės surengs šventę, kurioje bus pristatytas naujasis turizmo sezonas.

Į dangų pakils du tūkstančiai aitvarų, o Nemune tarp Zapyškio ir Kulautuvos pradės plaukioti keltas „Vytis“, rašo Kauno rajono savivaldybė.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Laivas „Vytis“
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Laivas „Vytis“

„Nuo šiol iš Kauno pro Kačerginę iki Zapyškio atmynę dviratininkai galės saugiai persikelti per Nemuną, papramogauti Kulautuvoje, po to dešiniuoju Nemuno krantu sugrįžti atgal. Bus galimas ir priešingos krypties maršrutas.

Nedidelis laivas vienu reisu galės perkelti iki 12 keleivių ir iki 6 dviračių. Bilietas kainuos vieną eurą, keleiviui su dviračiu – du eurus.

Ateityje Kauno rajono savivaldybė planuoja sujungti Zapyškį ir Kulautuvą lyno keltuvu arba pėsčiųjų-dviratininkų tiltu“, – sakė Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Aistė Plūkaitė.

Pasak Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, nors ir dabar Kulautuva, Kačerginė bei Zapyškis yra gausiai lankomi, siekiama, kad kurortinėje teritorijoje būtų daugiau galimybių aktyviai leisti laisvalaikį, pramogauti su draugais ir šeimomis.

Plėtoti turizmo infrastruktūrą bus lengviau, nes Vyriausybė 2017 m. vasarį Kulautuvai, Kačerginei ir daliai Zapyškio suteikė kurortinės teritorijos statusą.

Šiemet Kulautuvoje planuojama atidaryti vandenlenčių parką, sutvarkyti šalia Kačerginės esantį Pyplių piliakalnį, Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, atlikti kitus darbus.

Sezono startą skelbs aitvarai

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Šalia Zapyškio bažnyčios kiekvieną pavasarį vyksta didžiausias Lietuvoje aitvarų festivalis.
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Šalia Zapyškio bažnyčios kiekvieną pavasarį vyksta didžiausias Lietuvoje aitvarų festivalis.

Turizmo sezono atidarymo šventės ašimi bus vienuoliktasis aitvarų festivalis „Tarp Žemės ir Dangaus“. Zapyškio prieplaukoje tarpukario laikų drabužiais pasipuošusios damos ir Zapyškio bendruomenės nariai pasitiks Kulautuvos delegaciją. Kulautuviškiai ketina nuo kito kranto atplaukti laivu, su festivalio „Akacijų alėja“ simbolika ir dainomis.

Šventės dalyviai bus supažindinti su turizmo sezono naujienomis, bus atidengta kelto „Vytis“ tvarkaraščių lenta.

Renginyje dalyvausiantis kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius pasakos įdomiausias kelionių istorijas ir asmeniškai konsultuos šventės dalyvius. Visą dieną veiks aitvarų dirbtuvės, kur kiekvienas galės pasigaminti ir savaip papuošti aitvarą, o po to jį paleisti į dangų.

Aitvarų ir lėktuvėlių varžybose bus kovojama dėl festivalio globėjo Kauno rajono mero Valerijaus Makūno taurės bei rėmėjų prizų. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga iniciavo artėjančiam Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtą akciją, kurios metu į dangų pakils maždaug du tūkstančiai aitvarų. Savo jėgas išmėgins ir dronų savininkai.

Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje veiks pasaulinio garso fotomenininko, zapyškiečio Antano Sutkaus fotografijų paroda.

Festivalį vainikuos viešosios įstaigos „Ramios bitės“ didžiųjų aitvarų pasirodymas ir dainų autoriaus bei atlikėjo Vido Bareikio koncertas.

Į Zapyškį iš Kauno bus galima atplaukti laivu „Tolstojus“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje