Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 29d. 15:04

Moliūgų paroda ir šiemet nušvies Užupį

Moliūgai
Užupio meno inkubatoriaus nuotr. / Moliūgai

Milžiniško susidomėjimo pernai sulaukusi šviečiančių moliūgų paroda Jono Meko Skersvėjyje šiemet vėl sugrįžta į Užupį, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Renginio organizatorius „Užupio MekaS“ kviečia visus – mažus ir didelius, užupiečius ir vilniečius, spalio 31–lapkričio 2 d. bet kuriuo paros metu atnešti savo išskaptuotą moliūgą su žvakute ir drauge sukurti nuotaikingą instaliaciją „HELLOMoliūgai“.

Užupio meno inkubatoriaus nuotr./Moliūgai
Užupio meno inkubatoriaus nuotr./Moliūgai

Kol J.Meko Skersvėjyje vyksta rekonstrukcija, renginio vieta keliasi prie Vilnelės. Gąsdinančiai įspūdinga šviečiančių moliūgų trasa šiemet drieksis nuo Malūnų gatvės tilto iki Užupio tilto, nuo Tibeto Skvero iki pat Užupio Kavinės terasos!

Užupio meno inkubatoriaus nuotr./Moliūgų būsimas takas
Užupio meno inkubatoriaus nuotr./Moliūgų būsimas takas

Jei išskaptuoto moliūgo dar neturite, savo instaliaciją galite sukurti organizatorių bičiulio – Užupio meno inkubatoriaus – rengiamose moliūgų skaptavimo dirbtuvėse, kurios vyks spalio 31 d. 14–17 val. „Galeroje“ (Užupio g. 2A). Tereikia atsinešti savo moliūgą ir įrankius, o jaukia erdve, muzika bei arbatėle su sausainiais pasirūpins dirbtuvių rengėjai.

Užupio meno inkubatoriaus nuotr./Moliūgai
Užupio meno inkubatoriaus nuotr./Moliūgai

„Paroda „HELLOMoliūgai“ gimė iš noro sutelkti užupiečių bendruomenę, drauge papuošti Užupį. Pernai mums puikiai pavyko – eksponatų daugėjo kasdien, kol pasiekė įspūdingą skaičių – net 200 moliūgų! Žmonės džiaugėsi įsimintinu reginiu, dėkojo už šią idėją ir ne vienas išreiškė norą, kad tai taptų gražia tradicija“, – sėkmingą pradžią prisimena projekto Užupio MekaS kūrybos vadovė Miglė Rusteikaitė.

Užupio meno inkubatoriaus nuotr./Moliūgai
Užupio meno inkubatoriaus nuotr./Moliūgai

„Tad šiemet vėl inicijuojame ir visus raginame prisidėti prie šviečiančių moliūgų parodos. Tik šįkart susitikime ne Jono Meko Skersvėjyje, nes ten vyksta rekonstrukcija, bet prie Vilnelės, tarp abiejų tiltų“, – sudalyvauti bendruomeninėje instaliacijoje kviečia M. Rusteikaitė.

Praėjusiais metais daugybę dalyvių ir žiūrovų subūrusi smagi bei interaktyvi paroda, tikimasi, sulauks ne mažesnio dėmesio ir šiemet. Pasak rengėjų, tokiu metu moliūgų karšinė apima kone visus – instaliacijų autoriai varžosi, kuris atneš šiurpesnį ar originalesnį eksponatą, praeiviai ar vietiniai geranoriškai uždega užgesusius žibintus, o tyčia ar netyčia užklydę žiūrovai negali atsigrožėti šiuo šviesos taku.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje