Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 9d. 15:17 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 9d. 16:51

Klaipėda parodė paslaptyje laikytą unikalią Kalėdų eglę: ant šakų – ir šviečiantys namukai, ir „Meridianas“

Klaipėdos Paupių rajono bendruomenė kasmet geba nustebinti miestiečius unikalia šventine egle. Trečiadienį I.Simonaitytės bibliotekos kiemą papuošė originali eglė, pavadinta „Klaipėda“, mat tapo miesto atspindžiu. Ant jos šakų visas miesto gyvenimas – nuo autobusų stotelių, kelių, mašinų, namelių iki miesto simbolio „Meridiano“.

Į I.Simonaitytės bibliotekos kiemą trečiadienį priešpiet atkeliavo dvi bendruomenės žaliaskarės – pernai visus pakerėjusi eglė, puošta sagomis, ir ši, niekam nematyta, paslaptyje laikyta klaipėdietiška švenčių dvasia.

Pasak bendruomenės atstovės Reginos Baguckienės, ši eglė visiškai kitokia nei ankstesniais metais. Idėja gimė karantino metu, bene daugiausiai nuopelnų šio rajono gyventojai skiria bendruomenės narei Sandrai Ščavinskienei, kuri paskyrė gausybę valandų, kad ši klaipėdietiška žaliaskarė suspindėtų visu gražumu.

„Šiais metais mūsų eglutė bus visai kitokia nei ankstesniais metais, ji bus eglutė „Klaipėda“. Esame visi priversti likti namuose, užsidaryti, ir negalime išeiti į miestą, bendrauti, lankytis viešose vietose. Nusprendėm, kad būtų labai gražu, jog tai būtų staigmena ar dovana klaipėdiečiams – tarsi mini Klaipėda eglutėje.

Mūsų eglutę sudaro penki aukštai, kiekviename aukšte yra Klaipėdos miesto fragmentai. Pats didžiausias – apatinis – aukštas skirtas mūsų Paupių gyvenamajam rajonui, čia išsidėstę namai, yra ir išskirtinio pastatų komplekso Bachmano dvaro vienas iš elementų. Kituose aukštuose įkurdinti Klaipėdos miesto fragmentai – tai ir arka, ir Biržos tiltas, ir Danės upė, ir „Meridianas“. Labai sunku nupasakot šį grožį, turėtų pamatyti kiekvienas klaipėdietis, saugiai ateinant pasižiūrėti“, – kalbėjo R.Baguckienė.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Išskirtinė eglutė: ant šakų – Klaipėdos gyvenimas
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Išskirtinė eglutė: ant šakų – Klaipėdos gyvenimas

Anot jos, eglės karkasą suvirino bendruomenės vyrai, o šakos suformuotos iš natūralių medžiagų – samanų, medžio šakų, eglišakių, pakulų. Panaudoti net ir kavos tirščių likučiai, kavos pupelės, kuriomis suformuotos kalvelės, taip pat jomis imituoti akmenys.

„Stengėmės padaryti, kad ji nebijotų nei lietaus, nei vėjų, bet niekad nesi tikras, kaip gali nutikti. Namai padaryti iš tam tikros medžiagos, kuri nebijo lietaus. Namų stogai – iš popieriaus, bet jis apsuktas lipnia juosta, tad neturėtų sušlapti. Kiekviename name degs žiburiai, lemputės. Eglutė papuošta girliandomis“, – pasakojo bendruomenės atstovė.

Kiekviename name degs žiburiai, lemputės.

Anot R.Baguckienės, idėja bendruomenėje ėmė sklandyti dar pavasarį, kuomet suabejota, ar pavyks žiemos šventes pasitikti būryje žmonių. Ant eglės karkaso matomus fragmentus, namelius, kelius ir kitas dalis ėmėsi gaminti apie 15 bendruomenės narių, tiek pavienių, tiek šeimų.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Išskirtinė eglutė: ant šakų – Klaipėdos gyvenimas
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Išskirtinė eglutė: ant šakų – Klaipėdos gyvenimas

„Ir vyrai buvo aktyvūs, prisijungė. Vienas gamino mažus suoliukus, autobusų stoteles. Visa tai reikia pamatyti, nes yra maži fragmentai. Gyventojų prašėme mažų žaisliukų, jie įkurdinti mūsų eglėje – ir antytės vaikščiojančios, ir šuniukas, ir kačiukas, ir mašinos važiuos. Visas gyvenimas – Klaipėda eglutėje.

O mūsų eglė šiemet yra daugiau nei dviejų su puse metro aukščio, didžiulė. Jos skersmuo apie 1,6 metro, tokia yra apatinė dalis. Apkabint niekaip nepavyks, tik grožėtis“, – šypteli moteris.

Atskiruose namuose gimę miestą atspindintys fragmentai buvo sunešti į bendruomenės namus ir nugulė ant eglės. Šis darbas teko S.Ščavinskienei, kuri, pasak R.Baguckienės, negailėjo nei dienų, nei naktų kruopščiam darbui.

Pati Sandra, pagal specialybę interjero dizainerė, pasakoja diena iš dienos skaičiuojant dirbusį daugiau nei mėnesį. Pagrindą teko klijuoti ir lipalu, ir karštais klijais. Siekiant suformuoti natūraliai atrodančią dangą ši formuota iš samanų, arbatžolių, kavos tirščių, atspindinčių žemės lopinėlius.

„Ir rankų nebegaila, kad tik tiktų ir patiktų“, – rodydama nuo darbo nuvargusias rankas šypsojosi S.Ščavinskienė.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Išskirtinė eglutė: ant šakų – Klaipėdos gyvenimas
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Išskirtinė eglutė: ant šakų – Klaipėdos gyvenimas

„Didysis darbas buvo vieno-dviejų žmonių viską sukomponuoti. Sandra sujungė į vieną visumą, į didelę eglutę. Užtruko ir nebuvo taip, kad kelias valandas darytume. Ypač Sandra, kuri dirbo ne tik valandomis, bet ir dienomis, naktimis. Didžiulis darbas visa tai sudėti, suklijuoti, kad būtų ir tvaru, ir akiai gražu, ir vėjui papūtus neišsilakstytų, nesušlaptų. Jai teko ir kalveles, ir takelius, ir visa kita formuoti į visumą. Gaila, dėl karantino negalėjome kartu su bendruomene dirbti“, – kalbėjo moteris.

Pernai I.Simonaitytės kiemą papuošė išskirtinė bendruomenės eglė, kuri buvo padabinta šimtais sagų, o 2018-iais nagingi šio rajono gyventojai sustatė eglę iš nertų skiaučių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

36:34
38:58
01:33

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje