Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 8d. 11:22

Nuo Vilniaus iki Kernavės – balti plukių kilimai ir gyvybe pulsuojantis piliakalnis

Iškylų erdvė prie Dukštos upelio
„SielojRamu“ nuotr. / Iškylų erdvė prie Dukštos upelio

Ar kada pavasarį keliavote nuo Vilniaus Kernavės link? Šioje atkarpoje tarp dvejų sostinių įsikūrusiame Neries regioniniame parke balandžio mėnesį audžiasi ištisi kilimai baltažiedžių plukių, o šalia gyva žaluma atsiveria Lietuvos praeities liudininkai – piliakalniai.

Tokioje įspūdingoje aplinkoje balandžio 18 d., šeštadienį, Neries regioniniame parke vyks nemokamas renginys „2RATU: plukių žydėjimas“, praneša organizatoriai.

Ant plokščiaviršūnio, Neries slėnyje iškilusio Ąžuolų kalno skambės akustinis Eglės Sirvydytės koncertas, o „Atviro rato“ teatro laboratorija prakalbins mūsų tautos praeitį spektakliu „Lietaus žemė“. Šalia stūksantis Karmazinų piliakalnis iš žiemos miego bus žadinamas aplinkos meno instaliacija „Pulsas“ (E.Plytnikaitė ir L.Dovydėnaitė).

Neries regioninio parko nuotr./Eglė Sirvydytė
Neries regioninio parko nuotr./Eglė Sirvydytė

Žaliajame Neries ir Dūkštos upių slėnyje taip pat veiks iškylų erdvė bei vietos prekybininkų ir amatininkų mini prekyvietė. O Neries regioninio parko gidai dalyvius pakvies į nemokamas ekskursijas – pasivaikčioti piliakalnių keteromis, upelio slėnio labirintais ir baltomis plukėmis žydinčiais, didžiausio Lietuvos ąžuolyno takais.

Renginio „2RATU: plukių žydėjimas“ veiklos vilios miesto gyventojus ne tik įžengti į naują metų ciklą pradedančią gamtą, bet ir apmąstyti įvarias mus ir paveldą jungiančias gijas. Ką šiandien mums reiškia šios kadaise supiltos kalvos? Ar daug apie jas žinome? Kiek gyva mums šiandien yra tai, ką vadiname kultūros paveldu? Kiek artima ir suprantama mums yra mūsų istorija? Ar, pelenus prasklaidžius, ją reikia prikelti naujam gyvenimui, ar bandyti pajusti, kokiu ritmu jis sau tyliai pulsuoja? Ir šiandien, ir mumyse.

NRPD arch. nuotr./Karmazinų piliakalnis
NRPD arch. nuotr./Karmazinų piliakalnis

Balandžio 18 d. prie Karmazinų piliakalnio (Vilniaus raj., Dūkštų sen.) vyksiantis renginys – tai pirmoji projekto „2RATU“ dalis. Plukių žydėjimu įprasminus pavasarį, pabudimą ir naujo ciklo pradžią, rudeniop, prasidedant vėlių metui, Neries regioninio parko direkcija pakvies į antrąjį renginį. Įspūdingais kinetiniais šviesos objektais ir gyvais laužais nušviestame Karmazinų pilkapyne skambės muzikinė-mitologinė drama „Dūšelės“, o su ramia Neries upės tėkme kalbėsis aktoriaus P.Venslovos skaitomos eilės.      

Primename, jog visos projekto „2RATU“ veiklos – nemokamos! Norintys galės prisidėti auka Neries regioniniam parkui – šios teritorijos kultūros paveldo išsaugojimui ir priežiūrai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje