Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 14d. 20:03

Pajūrio kurortų derlius: vien vairuotojai paliko šimtais tūkstančių eurų daugiau

Dar ne vasaros sezonas, o ties perkėla driekėsi ilgos spūstys.
Skaitytojos Gintarės nuotr. / Eilės Kuršių nerijoje
Pajūrio kurortai skaičiuoja vasaros derlių – parduota šimtai tūkstančių nakvynių, o į Palangą bei Kuršių neriją atvyko virtinės automobilių. Neringa jau suskaičiavo, kiek surinko rinkliavos už įvažiavimą į kurortą, o Palanga – kiek apytiksliai pardavė nakvynių. Vasaros derlius – tikrai gausus.

Neringos meras Darius Jasaitis vardija, kiekgi automobilių per tris vasaros mėnesius kirto postą ir mokėjo rinkliavą. Priskaičiuota daugiau kaip 132 tūkstančiai mašinų, iš jų 1 272 elektromobiliai. Vasaros mėnesiais vairuotojai sumokėjo beveik 2,1 mln. Eur rinkliavos.

Tiesa, pernai postą kirto dar daugiau mašinų – 139 tūkstančiai, tarp jų 728 elektromobiliai. Surinkta 1,7 mln. Eur rinkliavos.

„Suma didesnė, nes prailgintas 30 eurų rinkliavos už lengvąjį automobilį laikotarpis. Pernai buvo nuo birželio 20 iki rugpjūčio 20-osios, o dabar nuo birželio 1 iki rugsėjo 15 dienos, – sakė Neringos meras. – Kitas dalykas, kurio negaliu patikslinti, bet, panašu, kad labai smarkiai ilgėja poilsio trukmė. Poilsiautojai nuomojasi po mėnesį, du, į jų vietą niekas neatvažiuoja, dėl to per sezoną automobilių šiek tiek mažiau.“

Visgi, anot D.Jasaičio, skaičiai įspūdingi, turint mintyje, jog didžiausia Nidos automobilių stovėjimo aikštelė uždaryta, o ji talpindavo 150 mašinų.

„Šie skaičiai atspindi, kokia tragedija yra transportas Neringoje. Pasiskirsto po Pervalką, Juodkrantę, Nidą, bet esam vien automobilių statymo zona, visur automobiliai. Tai gadina tą romantišką nuotaiką. Tikimės, jei pavyks įrengti kitam sezonui 500 vietų aikštelę, tai labai pagerintų situaciją“, – sakė meras.

Šį sezoną nebūta ir autobusų, kurie atkeliaudavo su kruiziniais turistais iš Klaipėdos. Anksčiau būdavo dienų, kai autobusų atvykdavo ir po keliasdešimt.

Lėšas skiria tvarkai palaikyti

Surinktos lėšos už įvažiavimą į Neringą patenka į bendrą biudžetą ir skiriamos miesto tvarkymui – švarai, žolės pjovimui, šiukšlių išvežimui, tualetų priežiūrai, gelbėtojų išlaikymui. Skaičiuojama, kad miesto tvarkymo sritims per metus reikia apie poros milijonų eurų.

Įvažiavimo į Kuršių neriją mokestis anksčiau buvo kur kas mažesnis, tačiau, pasak mero, panašu, kad jis neturi labai didelės įtakos automobilių srautams.

„Filosofiškai žiūriu, kad iki tol didėjo, o dabar apstojo. Vien šis savaitgalis ką parodė – šeštadienį atvykt į Neringą reikėjo 40 minučių laukti kelto. Tas mokestis neturi tokios įtakos, kad žmonės nuspręstų nevažiuoti“, – sakė meras.

Neringos savivaldybės nuotr./Alksnynės kontrolės postas
Neringos savivaldybės nuotr./Alksnynės kontrolės postas

Šimtai tūkstančių nakvynių

Vasaros derlių skaičiuoja ir Palanga. Už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse per vasarą surinkta 741 tūkstantis eurų, o pernai per keturis mėnesius (mat rinkliava trunka iki rugsėjo vidurio) surinkta 661 tūkstantis eurų. Planuojama, jog šis sezonas atneš apie 200 tūkstančių eurų daugiau pajamų.

Kitaip nei Kuršių nerija, Palangos kurortas svečius apmokestina vadinamuoju pagalvės mokesčiu, tad kiek lengviau suskaičiuojamas ir parduotų nakvynių skaičius. Tiesa, jis dar tikslinamas.

Palangos savivaldybės duomenimis, apgyvendinimo sektorius per tris mėnesius svečius apnakvydino per pusę milijono kartų. Tiesa, šie skaičiai atspindi viešbučių ir kitų oficialių nakvynės teikėjų paslaugų apimtis, o kur dar viešnagės pas bičiulius, giminaičius, kelionės į privatų būstą ar privataus apgyvendinimo sektorių.

„Palangos komunalininkas“ dirbo išsijuosęs. Apie 150 darbuotojų rūpinosi, kad kurortas kasdien svečius pasitiktų švarus ir gražus, nenuvystų kaitros kepinamos gėlės.

Skaičiuojama, jog kasdien būdavo išgabenama apie 10–15 tūkstančių tonų atliekų.

Džiaugiamasi, jog vasara buvo sėkminga, nenuskendo nė vienas pramogautojas, o 19 išvengė tragedijos.

Nusikaltimų skaičius Palangoje šiemet sumažėjo apie 20 procentų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:08
00:29
25:23

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje