Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 06, 22:22

Pajūryje nuskambėjo Lietuvos himnas: Palangoje ir Klaipėdoje susirinko minios žmonių

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga Lietuvos pajūryje nuskambėjo Lietuvos valstybės himnas.
Tautiškos Giesmės giedojimas Klaipėdoje, Teatro aikštėje
Tautiškos giesmės giedojimas Klaipėdoje, Teatro aikštėje / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Klaipėdoje ir Palangoje trečiadienį vyko įvairūs renginiai, kuriuose dalyvavo daug šių miestų gyventojų ir svečių.

Tiek Klaipėdoje, tiek Palangoje „Tautiška giesmė“ buvo giedama bent keliose vietose.

Palangoje 21 val. himnas skambėjo Jūratės ir Kastyčio skvere, ant Birutės kalno, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje; Klaipėdoje: Teatro aikštėje, Jono kalnelio saloje, Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno bažnyčios kiemelyje, kelte „Nida“, uosto pietiniame ir šiauriniame moluose.

Palangos Jūratės ir Kastyčio skvere šįvakar lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos nariai, kurie dalyviams pristatė savo veiklą, ginkluotę ir ekipuotę. Šauliai bendravo su visuomene, papasakojo apie šaulių „Motobūrio“ žygį per Lietuvą.

Palangoje dienos metu vyko šventė-piknikas, kuris pritraukė būrį šeimų. Vėliau Palangos koncertų salėje buvo parodytas vienintelis dramos ir šokio spektaklis Lietuvoje „Mindaugas“.

Klaipėdoje šiandien ant šiaurinio molo buvo išskleista 77 metrų ilgio specialiai miesto jubiliejui pasiūta Klaipėdos vėliava. Dangės upėje ir Dangės skvere vyko vandens sporto šakų festivalis. Vakare Jono kalnelyje prasidėjo tarptautinis festivalis „Tautinių šokių pynė“. Mieste organizuota ir daugiau tradicinių bei specialių renginių. O vakare, žinoma, daug kur nuskambėjo „Tautiškos giesmės“ žodžiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje