Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2019 birželio 20d. 08:00

Pamatyk Lietuvoje: didybe pribloškianti „Milžinų paunksmė“

Milžinų paunksmės maršrutu
Milžinų paunksmės maršrutu

Jei jautiesi apmiręs nuo urbanizacijos – šis maršrutas tave atgaivins. Šakotasis maršrutas „Milžinų paunksmė“ kviečia pažinti medžių karalystę ir pajusti jų stebuklingą galią. Dubravos arboretume nustebins neįprasti rudenį pražystantys krūmai, miške – paslaptingieji galiūnai ir neišskiriami įsimylėjėliai, o žalieji Kadagių slėnio „daktarai“ išdezinfekuos ne tik plaučius, bet ir mintis.

Suprasti akimirksniu

  • Automobiliu, Dviračiu
  • 6 objektai
  • 1 diena
  • 45 km

Žemėlapį ir visų objektų tikslias koordinates galite rasti čia.

Daugiau maršrutų kelionėms rasite čia.

1. Kauno marių regioninio parko lankytojų centras

Daugiau informacijos rasite čia

Lankytojų centro ekspozicijoje pristatomos unikalios parko vertybės ir lankymo galimybės. Nemuno virsmas mariomis – pagrindinė tema, jungianti turtingą ir dramatišką iškeltų kaimų istoriją ir ryškiausius XX a. Lietuvos kraštovaizdžio pokyčius. Apsilankykite ir sužinokite, ką slepia žalios marių akys, kodėl fortai alsuoja gyvybe, kas yra „dugniečiai“, kaip atrodo miegapelės pėdsakas, ką pakrikštijo Nemunas, o marios nuglostė...

2. Dubravos arboretumas

Daugiau informacijos rasite čia

Tai vienas iš botanikos sodų, kuriuose auginami sumedėję augalai (lot. arbor – medis). 49,8 ha plote sukaupta apie 900 taksonominių vienetų (rūšių, porūšių, formų ir kultivarų) sumedėjusių augalų.

Pavasarį, kai prasideda žydėjimas, vaikštant arboretumo takais galima ne tik susipažinti su medžių bei krūmų įvairove, bet ir pasigėrėti nepakartojama žiedų spalvų simfonija, karštą vasarą smagu tiesiog pagulėti katalpos – medžio su lapais it dramblio ausys – pavėsy, o rudenį gėrėtis ryškiomis amūrinio kamštenio uogomis ar žydinčiu raganos lazdynu – hamameliu.

3. Dubravos medžiai dvyniai

Aplink marias/Sauliaus Jankausko nuotr./Dubravos medžiai dvyniai
Aplink marias/Sauliaus Jankausko nuotr./Dubravos medžiai dvyniai

Daugiau informacijos rasite čia

Dubravos miško įžymybės – ąžuolas ir pušis, žavi ne tik formom ir ūgiu, bet ir vietos energetika. Tikima, jog jei dvi artimos sielos apsikabina šiuos medžius – jų, kaip ir šių milžinų, nebeišskirs jokios negandos. O norintiems atrasti kitą pusę, reikia apkabinti vieną iš dvynių: moteriai – ąžuolą, vyrui – pušį.

4. Arlaviškių kadagių slėnis

Daugiau informacijos rasite čia

Kadagių slėnis – ryškiausias Arlaviškių botaninio draustinio akcentas. Šlaito viršumi vingiuoja takas, nuo kurio atsiveria unikali kadagių prismaigstyta panorama su mariose išnirusia Dabintos sala. Pažintis su draustiniu nesibaigia ties lentiniu taku – toliau galima žygiuoti miško takeliu ir laiptais nusileisti iki pat įlankėlės prie marių.

5. Poilsiavietė Duobakalnis

kaunomarios.lt nuotr./Poilsiavietė Duobakalnis
kaunomarios.lt nuotr./Poilsiavietė Duobakalnis

Daugiau informacijos rasite čia

Stovyklavietė įkurta šalia Kauno marių. Čia galite apsistoti tiek trumpam, tiek ilgesniam poilsiui: kurti laužus, statyti palapines. Nuo krantų atsiveria erdvus vaizdas į Dovainonių piliakalnį, Mergakalnį, Paukščių salas bei Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę. Pakrantėje rasite stogastulpį rašytojui Jonui Aisčiui ir iš marių „dugno“ iškeltam jo gimtajam Kampiškių kaimui atminti.

6. Žiglos pakrančių maumedžiai

„Wikimedia Commons“ nuotr./Žiglos pakrančių maumedžiai
„Wikimedia Commons“ nuotr./Žiglos pakrančių maumedžiai

Daugiau informacijos rasite čia

Žiglos upelio pakrantėje savo ūgiu ir stotu iš kitų medžių išsiskiria 7 įspūdingi europiniai maumedžiai. Žiglos maumedis – aukščiausias parko medis, paskelbtas gamtos paveldo objektu. Jo aukštis siekia 32 m, o pagal storį (1 m) – jis vienas iš storiausių maumedžių Lietuvoje. Mistišką atmosferą miške kuriantiems gamtos milžinams jau apie 160 metų. Ieškantiems ekstremalesnių pojūčių būtina nusileisti į Žiglos upelio slėnį – pasijusite tarsi džiunglėse.

Daugiau maršrutų kelionėms rasite čia.

Pamatyk Lietuvoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje