Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 5d. 18:31

Pasaulio žurnalistai vienas po kito lanko ir populiarina Lietuvą tarp užsienio turistų

Žurnalistai iš įvairių pasaulio šalių lanko ir aprašo Lietuvą
123rf.com nuotr. / Žurnalistai iš įvairių pasaulio šalių lanko ir aprašo Lietuvą

„Ar kada nors atkreipėte dėmesį, kad Lietuvos forma panašį į Afrikos?“, - „Ramblers Worldwide Holidays“ tinklaraštyje žavisi Kinga Sobiak. Ir priduria, kad Lietuva yra fenomenas, o kelionė po ją – patirtis, kurios privalai nepraleisti.

„Nebespėjame fiksuoti visų tarptautinėje žiniasklaidoje pasirodančių atsiliepimų apie Lietuvos turistines galimybes, o norinčius dalyvauti mūsų organizuojamuose pažintiniuose turuose jau turime įspėti, kad šios vasaros grafikas perpildytas – beveik kiekvieną savaitę priimame žurnalistų grupes, ruošiame joms individualias programas. Tai, kad daugėja žurnalistų, turinčių išsamių žinių apie Lietuvą ir net pageidaujančių susitikimų su konkrečiais asmenimis ar apsilankymų konkrečiose vietose, rodo, kad Lietuva išties jau pripažįstama kaip turistinė destinacija, ir vis mažėja žmonių, dar nežinančių, kur ji yra,“  – pasakoja Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. R.Balnienė.   

Šiandien Lietuvoje vizitą pradeda „China Daily“ žurnalistai. Be oficialių susitikimų ir dalyvavimo Lietuvos pirmininkavimo ES renginiuose, jie pageidavo išmokti kepti tradicinį lietuvišką pyragą – šakotį ir daugiau sužinoti apie Baltijos gintaro apdirbimą. Birželio mėnesio pabaigoje reportažus Lietuvoje kūrusi „France 2“ televizijos laidos „Telematin“ kūrybinės grupės prašymu į turo programą buvo įtrauktas dalyvavimas Joninių šventėje Kernavėje, plaukimas baidare Vilnele, kopimas į Trijų Kryžių kalną. Kitą savaitę Grūto parką aplankys ir su jo įkūrėju specialiai susitiks Australijos dienraščio „Herald Sun“ atstovas.

Žinią apie Viduržiemio atmosferą Lietuvos pajūryje paskleidė vokiečių žurnalistai, dalyvavę VTD organizuotame pažintiniame ture – itin palankios jų publikacijos pasirodė „BizTravel“, „Südwest Presse“ leidiniuose. Dėmesys į Lietuvos turistines galimybes atkreiptas ir didžiausiame Izraelio kelionių portale lametayel.co.il, itališkame „VOGUE“, JAV kelionių žurnalistų tinklaraščiuose, švedų portale insiderplus.se ir kt.

Šiuo metu planuojamos Taivano, Islandijos, Rusijos, Kazachstano, Portugalijos, Lenkijos žurnalistų pažintinių turų po Lietuvą programos. Rugpjūtį Lietuvoje lankysis „The Daily Telegraph“ žurnalistas, Italijos kelionių žurnalo „Dove“ atstovas su fotografu, „Food and Travel“ žurnalistai iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos avialinijų žurnalo „N by Norwegian“ žurnalistai.

Šiemet pažintiniuose turuose po Lietuvą jau sudalyvavo apie 150 užsienio žiniasklaidos atstovų (perpus daugiau, nei 2012 m. tuo pačiu laikotarpiu) iš įvairių pasaulio šalių: Prancūzijos, Kinijos, JAV, Švedijos, Belgijos, Rusijos, Vokietijos, Kroatijos, Japonijos, Danijos, Ukrainos, Airijos, kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje