Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 22d. 23:38

Per Palangą drieksis tarptautinė dviračių trasa

Dviratis
Vida Press nuotr. / Dviratis

Rugpjūčio 30–31 d. Palangoje lankysis Europos Komisijos Transporto ir turizmo komiteto pirmininkas, Europos Parlamento (EP) narys Michaelis Crameris, kuris pristatys „EuroVelo Geležinės uždangos“ („EuroVelo 13“) tarptautinę dviračių trasą.

„EuroVelo 13“ projekto pristatymas vyks rugpjūčio 30 d. Kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga), o rugpjūčio 31 d. 11 val. Palangos oro uoste bus surengta spaudos konferencija.

Europarlamentaras taip pat susitiks su savivaldybių, per kurių teritorijas numatyta ši trasa, ir institucijų, atsakingų už dviračių infrastruktūros plėtrą Lietuvoje, atstovais. Susitikimo metu bus diskutuojama apie „EuroVelo13“ ir dviračių infrastruktūros plėtros galimybes.

EP narys M. Crameris pastarąjį kartą Lietuvoje viešėjo 2011 m. ir šią tarptautinę dviračių trasą pristatė Susisiekimo ministerijoje.

„Geležinės uždangos“ dviračių trasa tęsiasi 6800 km. Ji žymi po Antrojo pasaulinio karo padalintos Europos ribas.

Trasa prasideda prie Barenco jūros Norvegijoje, eina palei Suomijos ir Rusijos valstybių sieną iki Baltijos jūros, toliau – Estijos, Latvijos, Lietuvos, Kaliningrado srities, Lenkijos pajūriu iki Liubeko miesto Vokietijoje. Buvusią
„Geležinę uždangą“ žyminti dviračių trasa tęsiasi palei Rytų ir Vakarų Vokietijas skyrusią sieną, Čekijos sieną su Vokietija ir Austrija, Austrijos sienas su Slovakija ir Vengrija, pasiekia buvusią Jugoslaviją, Rumuniją ir Bulgariją. Trasos pabaiga – Carevo miestas Bulgarijoje, prie Juodosios jūros.

Ši trasa veda per daugybę nacionalinių parkų, leidžia pamatyti unikalius gamtovaizdžius, kurie išliko nepaliesti dėl anksčiau šalia buvusių draudžiamų zonų. Pakeliui kviečiama stabtelti prie paminklų, aplankyti muziejus, pamatyti po atviru dangumi išlikusias pastatų ar įtvirtinimų liekanas, primenančias buvusį politinį Europos padalijimą.

Lietuvoje „Geležinės uždangos“ trasa driekiasi išskirtinėmis vietomis – pajūriu, per Kuršių neriją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje