Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 19d. 13:41 , Atnaujinta: 2019 gruodžio 19d. 14:02

Prieškalėdinė dovana: įvažiavimas į Neringą kainuos 30 eurų

Alksnynės kontrolės postas
Neringos savivaldybės nuotr. / Alksnynės kontrolės poste įvažiuojant į Neringą kitą vasarą reikės susimokėti 30 eurų.

30 eurų – tiek už įvažiavimą į Neringą jau kitą sezoną turės mokėti šio kurorto svečiai. Ketvirtadienį tokį sprendimą patvirtino Neringos savivaldybės taryba. Korekcijų numatyta ir daugiau.

Šiuo metu už įvažiavimą į Neringą imamas 5 eurų vadinamasis ekologinis mokestis, nuo birželio 20 dienos iki vasaros pabaigos šis mokestis pernai siekė 20 eurų. Nuo ateinančio sezono, birželio 20–rugpjūčio 20 dienomis, jis padidintas dešimčia eurų – iki 30 eurų. Taip savivaldybė sako kovosianti su nevaldomais automobilių srautais.

Praėjusią vasarą Neringos svečiai turėjo galimybę per penkias dienas nuo mokesčio sumokėjimo apsilankyti Jūrų muziejuje ir delfinariume ir sugrįžti atgal į kurortą antrą kartą nebemokant 20 eurų mokesčio. Ši lengvata panaikinta.

Anot savivaldybės atstovės Sandros Vaišvilaitės, vasarą būta daug automobilių statymo problemų.

„Smiltynė buvo užversta automobiliais, žmonės į muziejų nepatekdavo, tada apsilankymo kortelės negalėdavo pristatyti ir reikėdavo susimokėti antrą kartą. Taryba nusprendė, kad jei mažinami automobilių srautai, žmonės turi būti skatinami į muziejų vykti viešuoju transportu arba organizuoti pavėžėjimą į Klaipėdos jūrų muziejų ir delfinariumą tam tikromis pasirodymų valandomis“, – sakė S.Vaišvilaitė.

Sprendimui padidinti mokestį pritarė socialdemokratai, kurie sudaro daugumą taryboje kartu su Neringos meru Dariumi Jasaičiu priešaky. Tarybos posėdyje opozicija juokavo, jog Neringoje galiausiai bus įvestos vizos ir čia galės patekti tik pageidaujami asmenys.

Anot opozicijos atstovo Andriaus Bagdono, savivaldybė pirmiausia turi pasidaryti namų darbus – pasiūlyti vietų automobilių statymui ir alternatyvų atvykti į kurortą.

„Pats automobilių sureguliavimo srautų klausimas nespręstas. Katerio iš Klaipėdos į Nidą neliko, kuris atplukdydavo svečius. Autobusai kursuoja kas valandą, bet būna perpildyti, žmonės net ir stovėdami važiuoja, raketos nepavyko paleisti iš Kauno. Tai darė įtaką dideliam automobilių srautui. Pats lengviausias būdas yra padidinti mokestį miesto svečiams. Mūsų svečiai nenusipelnė, kad patuštintume jų pinigines. Kiekvienoje gyvenvietėje stovi po apleistą aikštelę, kuri neteikia paslaugų. Diskutavome, kad turime padaryti savo darbus, kad mūsų svečiai, kurie atveža pinigus, gautų tinkamas paslaugas“, – sakė A.Bagdonas.

Šiemet Neringos savivaldybė surinko 2 mln. eurų šių rinkliavų. Praėjusiais metais savivaldybės taryba padidino ekologinį mokestį autobusams. Dydis išaugo dukart – iki 70 eurų.

Automobiliams mokestis pastarąjį kartą buvo padidintas 2016 metais. Iki tol įvažiavimas kainavo 10 eurų.

Įvesta naujų lengvatų

Tarybos sprendimu įvesta lengvata visos šalies mokykliniams „Geltoniesiems autobusams“, paženklintiems užrašu „MOKYKLINIS“. Lengvata galios nuo birželio 1 d. iki birželio 19 d. imtinai ir nuo spalio 21 d. iki spalio 31 d. imtinai. Šia lengvata norima paskatinti visos Lietuvos moksleivių apsilankymą Neringoje ir palengvinti ugdymo įstaigų finansines išlaidas, organizuojant edukacines veiklas, ekskursijas kurorte.

Nuo vietinės rinkliavos nuo šiol visada bus atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į Pasaulinės turizmo dienos minėjimo renginius rugsėjo paskutinio savaitgalio penktadienį nuo 10 valandos iki kitos dienos 10 valandos.

Nuo vietinės rinkliavos taip pat atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į tradicinius renginius – „Stintapūkį“ vasario mėnesio savaitgalį ir „Žiobrines“ balandžio mėnesio savaitgalį. Atsižvelgiant į tai, kad šių renginių dienos siejamos su savaitgaliais, konkreti diena, kada bus taikomos lengvatos, bus nustatytos Administracijos direktoriaus įsakymu.

Srautai auga

Savivaldybės duomenimis, atlikus statistinę analizę, matyti automobilių transporto srautų į Neringą didėjimo tendencijos. Per šių metų aštuonis mėnesius atvyko 161 877 (2018 m. 8 mėn. – 150 231) automobiliai, mokėję vietinę rinkliavą, neskaitant Neringoje gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų ir kitus leidimus turinčių transporto priemonių.

Per vasaros sezono laikotarpį, nuo gegužės 1 dienos iki rugpjūčio 31 dienos, šios tendencijos dar ryškesnės – šiemet įvažiavo 128 267 transporto priemonės (2018 m. vasaros sezono metu 111 569), t.y. 16 698 automobiliais daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje