Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugsėjo 3d. 11:42

Pusdienis Šilutėje – ką pamatyti ir aplankyti?

Šilutė
„Myliu keliones“ nuotr. / Šilutė
Šilutė – vienas iš tų Lietuvos miestelių, kurį yra tekę lankyti ne kartą, ir kaskart atvykus, vis rasdavome kažką naujo. Šį kartą mūsų kelionės plane miestas atsirado dėl „Šilutės sekretų“, apie kuriuos sužinojome šiemet, tad nusprendėme pakeliui iš pajūrio į Vilnių trumpam užsukti. Planas pabūti „trumpam“ virto beveik pusdieniu, kurio vis tiek buvo per mažai. Žemiau – mūsų aplankytos vietos ir tai, kas dar liko „kitiems kartams“.

Daugiau pasakojimų apie keliones rasite tinklaraštyje „Myliu keliones“

1 stotelė – Šilutės siena

Ar žinote, kad:

  • nuo 16 a. Šilutėje vyko tokie turgūs, apie kuriuos kunigai skelbė: „Prieš patekant saulei prasideda šėtoniškas turgus, kur keikti, melagingai prisiekinėti, ėsti, lakti nebėra nuodėmė…“;
  • turgais žinomas kraštas dar labiau garsėjo kontrobandinėmis prekėmis. Pagrindinė šmugelininkų prekė – anodija (eteris), specifinis jos kvapas turgaus dieną pasklisdavo po visą Šilokarčemos (Šilutės) gyvenvietę;
  • 1944 rudenį Šilutėje buvo likę tik 7 gyventojai (85-90 proc. gyventojų buvo priverstinai evakuoti vokiečių karinės valdžios įsakymu);

Šiuos ir daug istorijos faktų perskaitėme ant „Šilutės sienos“ – tai 500 m. ilgio siena, ant kurios atsispindi svarbiausi miesto istoriniai įvykiai ir reikšmingiausios krašto asmenybės. Siena atsirado Šilutės meno mokyklos ir „Šilutės baldų“ iniciatyva 2016 m. Piešinių eskizus kūrė mokiniai, o į šio projekto įgyvendinimą buvo įtraukta beveik 3000 bendruomenės narių.

„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė
„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė

Gaila, kad šio objekto taip lengvai neradome internete skelbiamo tarp lankomų vietų Šilutėje, ir negalime atsidžiaugti, kad į jį „atsitrenkėme“ visiškai netyčia, važiuodami iš Klaipėdos pusės. Tiesiog pamatę sieną stabtelėjome netoliese ir buvome maloniai nustebinti idėjos bei netikėtai sužinojome daug įdomių faktų apie miestą.

Kur rasti: ant „Šilutės baldų“ sienos iš Klaipėdos g. pusės.

2 stotelė – „Šilutės sekretai“

Toliau keliavome į Lietuvininkų g., kur radome Šilutės sekretus. Turizmo informacijos centre gavome žemėlapį, jame pažymėti sekretai ir kiekvieno jų aprašymas.

„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė
„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė

Sekretai – tai uždengti stiklu ir įmontuoti šaligatvyje unikalūs kambarėliai, kuriuose atkurtas gyvenimas, vykęs istoriniuose Šilutės namuose 19-20 a. Girdėjome, kad naktį jie yra apšviečiami, įspūdinga!

Sekretų iš viso yra 20, ir visi jie kas tam tikrą atstumą išsidėstę Lietuvininkų g. Nors juos tikriausiai rastumėte ir be žemėlapio, vis dėlto patariame jį turėti, nes žemėlapyje yra itin įtraukiantis aprašymas. Toks jausmas, kad sekretus jums pristato vietinis gyventojas, einantis šalia.

„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė
„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė

Kad būtų dar įdomiau, kai rasdavome sekretą, aš iš pradžių spėdavau, kas čia per pastatas, o tada Aurimas paskaitydavo aprašymą. Tikiu, kad tokia pramoga būtų itin įdomi keliaujant su vaikais.

Beje, ieškodami sekretų ant žemės, būtinai pakelkite galvas ir apžiūrėkite šalia esančius pastatus, kurių nemaža dalis Lietuvininkų g. yra architektūros paminklai.

3 stotelė – H. Šojaus dvaras-muziejus

„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė
„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė

Suradę visus 20 sekretų, užsukome H.Šojaus dvarą-muziejų, esantį šalia Šilutės turizmo informacijos centro (tiesą sakant, tame pačiame pastate). Kadangi laikas spaudė (nes juk planavome į Šilutę tik „trumpam“...), į dvaro vidų nėjome, o pasivaikščiojome po labai gražiai sutvarkytą teritoriją. Dvaro viduje veikė paroda, iš kitų keliautojų girdėjome, kad jiems patiko, tad turint daugiau laiko arba lankantis vėsesniu oru, tikrai pasidomėtume tuo metu vykstančia paroda ir pasiplanuotume papildomo laiko dvaro lankymui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Skonių ir vaizdų kelionė Pamario link: karštas maistas prie Nemuno, kosmosas Tauragėje ir vėduoklių kalba Šilutėje

4 stotelė – Šilutės mažųjų laivų uostas

„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė
„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė

Aplankę muziejų, patraukėme iki Šilutės mažųjų laivų uosto, kur atsipūtėme ir suvalgėme ledų. Net nežinojome, kad iš Šilutės galima keltis ir į Nidą (daugiau informacijos uosto FB puslapyje , svetainėje arba Šilutės turizmo informacijos centro svetainėje), taip pat kartais ten vyksta koncertai (matėme plakatus uoste).

Papietauti užsukome į kavinę Kitchen INN, kurioje patiko ir maistas, ir aplinka.

„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė
„Myliu keliones“ nuotr./Šilutė

Rodos, tik kelis objektus apžiūrėjome, bet laikas praskriejo kaip akimirka, tad šį kartą pažintį su Šilute baigėme ir sutarėme, kad atgimstantiems Lietuvos miesteliams laiko skirti verta daugiau. Kitam kartui liko:

  • Užsukti į Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią, nes girdėjome, kad viduje yra įspūdingas tapytas altorius;
  • Apžiūrėti Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčią;
  • Apžiūrėti Šilutės geležinkelio stotį, kuri buvo statyta 19 a. ir iki šiol yra išlikusi nepakitusi;
  • Apžiūrėti buvusius Šilutės teismo rūmus bei kalėjimą, pastatytus 1845–1848 m., kurie nuo 1954 m. yra pritaikyti visuomenės reikmėms, šiandien pastatuose įkurta Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla

Daugiau pasakojimų apie keliones rasite tinklaraštyje „Myliu keliones“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Myliu Keliones

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje