Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 12 05, 09:58

Rokiškio Kalėdų eglė – unikali ir nieko miestui nekainavusi

Rokiškis šiemet eglę susikalė, ir miestui tai nieko nekainavo. Prie Rokiškio krašto muziejaus šeštadienį bus įžiebta originali – iš medinių lentų padaryta – Kalėdų eglė, kurios aukštis sieks 15 metrų. Ji sukurta XIX amžiaus dievdirbio Liongino Šepkos kūrinių motyvais. Bet negalima sakyti, kad tai netikra eglė, nes lentos – eglinės.
Kalėdų eglė Rokiškyje
Kalėdų eglė Rokiškyje / 15min skaitytojo nuotr.

Pagal Šiaulių universiteto docento dailininko Arūno Uoginto eskizus ir maketą rokiškiečiai eglę sukalė iš ką tik išpjautų lentelių, tebekvepiančių medžiu.

Kaip pranešė LNK žinios, lentas eglei nupirko verslininkai, o metalinės konstrukcijos taip pat nereikėjo pirkti – ji sena. Originali eglė ir puošiama originaliai. Ant jos tautodailininkai, mokiniai, kiti rokiškėnai kabino medinius ir veidrodinius papuošimus.

Šiemetinę eglę–instaliaciją sumanė dailininkų klubas „Roda“. Jo vadovas Arūnas Augutis LNK sakė, kad Rokiškio verslininkų klubas paruošė 15 kubinių metrų lentų, tačiau ne visos jos buvo sunaudotos eglės kūrimui. Likusios po įžiebimo šventės taip pat atras paskirtį kur nors muziejuje.

Nors eglė jau dabar traukia žmonių dėmesį, kūrėjai tikina, kad visas jos grožis pasimatys ją įžiebus. Eglė bus apšviesta ir iš viršaus, ir iš vidaus. „Tikrai gražus ažūrinis vaizdas“, – sakė A.Augutis.

„Kasmet miesto dailininkai nustebina lankytojus originalumu. Jų dėka „Kalėdų rezidencija“ prieš porą metų išgarsėjo egle, sukurta iš spalvotų virvių, praėjusiais metais akį džiugino eglišakių pynėmis puošta žaliaskarė, o šiais metais pagrindinis artėjančių švenčių simbolis dvelks natūralumu ir kvepės medžiu. Tikrai verta atvykti pamatyti itin kruopščiai, iš daugybės medinių lentelių suformuotos Rokiškio miesto eglės, kurią papuoš žinomo mūsų krašto skulptoriaus Liongino Šepkos kūrinių motyvais išdrožti mediniai paukšteliai“, – pasakojo Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irena Matelienė.

Tiesa, ne visi eglę gyrė. LNK žinių kalbinta praeivė svarstė, kad pasnigus šviesios eglės visai nesimatys. Anot jos, sniegui ją uždengus, beliks tik įsivaizduoti, kad Kalėdų eglė stovi. Medžio drožėjas Romualdas Kaminskas taip pat sakė, kad kiti laido komentarus, neva buvo gailima pinigų lentoms nudažyti.

„Gimtasis Rokiškis“/R. Keliuotytės nuotr./Kalėdų eglė Rokiškyje
„Gimtasis Rokiškis“/R. Keliuotytės nuotr./Kalėdų eglė Rokiškyje

„Tai juk būtų sudarkę visą Šepkos įvaizdį“, – tikino jis. Rokiškio eglė skiriama šio krašto medžio drožėjui Lionginui Šepkai prisiminti. Visa eglės stilistika atkartoja jo kūrybą.

Nors atsiranda kritikų, bet dauguma egle žavisi – giria jos originalumą, viena gyventoja net siūlė, kad reikėtų ją išlaikyti iš vasarą.

Eglę Rokiškis įžiebs šeštadienio vakarą. Bus atidaryta „Kalėdų rezidencija“, taip pat miestas oficialiai perims Lietuvos kultūros sostinės regalijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje