Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 24d. 10:17

Savaitgalį – į Anykščius, kur vyks turizmo dienai skirti nemokami renginiai

Anykščių šilelio medžių lajų takas
Edvardo Zavacko nuotr. / Anykščių šilelio medžių lajų takas

Šią vasarą rekordinio lankytojų skaičiaus sulaukę anykštiečiai kviečia kelio į jų miestą nepamiršti ir rudenį. Rugsėjo 26-ąją Anykščių svečių lauks ypatingas renginių maratonas, skirtas pažymėti Pasaulinę turizmo dieną.

Rudens sutemose atsiveriančios svarbiausios miesto kultūros erdvės nakties tamsoje vilios jas atrasti garsais, kvapais ar kitokiais potyriais.

Tik vieną vieną vakarą nuo 19 iki 24 val. mieste vakarojantiems anykštėnams ir jų svečiams visose atvertose muziejų ekspozicijose ir renginiuose bus galima lankytis nemokamai, skelbia Anykščių turizmo informacijos centras.

Norintiems praleisti vakarą gryname ore ir atrasti kitokį miestą, nematomą dienomis, bus siūloma sudalyvauti dviejų valandų nakties ekskursijose.

Iki vidurnakčio bus atviros ir Šv. Mato bažnyčios bokšto durys, o užkopusieji į apžvalgos aikštelę, jei tik bus geras oras, pro monoklį galės pasigrožėti žvaigždėtu dangum.

Ieškančius ramybės oazių Rašytojų kalnelyje pasitiks specialiai apšviesta Antano Baranausko klėtelė ir iliuminuotas Antano Žukausko-Vienuolio memorialinis namas-muziejus, muziejaus erdvėje visą vakarą skambės Antano Baranausko „Anykščių šilelio“ eilės, poemos tekstai įvairiomis pasaulio kalbomis.

Mėgstančių praleisti vakarą vandenyje iki pusiaunakčio lauks Anykščių plaukimo baseinas „Bangenis“: čia bus galima ne tik paplaukioti, bet ir išmėginti keturias skirtingas pirtis bei pasilepinti sūkurinėje vonioje.

Poezijos ir muzikos garsų spektaklis „Dar penkios minutės nakties“ 20 val. pakvies į Sakralinio meno centrą, kur specialią programą atliks šeimyninis duetas – aktorius Giedrius Arbačiauskas ir violončelininkė Agnė Arbačiauskienė.

21 val. Anykščių menų inkubatoriuje menų studijoje treneris Dainius Mykolaitis mokys Cigun Tai-či gimnastikos paslapčių. 

Edvardo Zavacko nuotr./Rasti atokią vietelę, kur nebūtų žmonių, tikrai galima
Edvardo Zavacko nuotr./Anykščiai lankytojų laukia ir rudenį.

Iki pusiaunakčio tęsis programa ant Šventosios kranto, miesto kempinge, nuo vasaros stovinčiame „Teku Taku“ tipyje. Šioje stoginėje bus kuriamas jaukus mistinis vakaras, gyvai gros grupė-projektas „Sovijus“ iš Kauno, pasklis egzotiškos Chai arbatos kvapas, veiks runų ir šviestuvų gamybos, mandalų pynimo dirbtuvės.

Šalia, kempinge prie Šventosios, įsikūręs kavos namelis iki 2 val. nakties vilios kavos kvapais, kviesdamas pasimėgauti juoda arba balta kava. Sušilti ir išgerti gardžios kavos su šiltomis anykštietiškomis bandelėmis visą vakarą kvies ir kavinukė „Paukštukas Pūga“ miesto centre, A.Baranausko aikštėje.

„Nepraleiskite progos pamatyti Anykščius būtent sutemus – ypač jei jau esate matę svarbiausias miesto vietas dieną. Naktį patirsite visai kitokių įspūdžių, susidursite su paslaptingu miestu, slepiančiu jaudinančias istorijas.

Praleiskite vakarą mieste su visa šeima ar draugais – čia kelias valandas bus smagu ir mažiems, ir dideliems“, – sakė Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas. 

Kurortą pristato, kaip laimingų žmonių miestą

Ši vasara Anykščiams buvo rekordinė: Anykščių turizmo informacijos centro duomenimis, rugpjūčio mėnesį čia apsilankė 10 815 lietuvių ir užsieniečių. Pernai rugpjūtį anykštėnai sulaukė gerokai mažiau – 2325 – lankytojų.

Svarbiausias traukos objektas buvo Anykščių šilelio medžių lajų takas. Tačiau jau nuo vasaros pradžios poilsiautojų gausą pajuto ir kitos lankomos vietos, esančios kurorte ir jo apylinkėse.

Kviesdami užsukti į Anykščius šio Aukštaitijos miesto gyventojai save pristato kaip ypač laimingus žmones – tai atskleidžia ir Anykščių rajono savivaldybės užsakymu sukurtas nuotaikingas filmukas „Laimingi, kad esame iš Anykščių“ (angl. HAPPY we are from Anykščiai).

VIDEO: Laimingi, kad esame iš Anykščių, taip prisistato anykštėnai, kviesdami turistus į savo miestą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje