Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 13d. 18:00

„Surink Lietuvą“: apie Laimą, kuri renka magnetukus keliaudama po Lietuvą motociklu

Laimos kelionės
Asm.archyvo nuotr. / Laimos kelionės

Niekas nesitikėjo, kad prieš du metus įgyvendintas projektas „Surink Lietuvą“ taps tikra manija ne tik Lietuvos, bet ir užsienio keliautojams. Norą surinkti Lietuvos žemėlapį iš magnetukų kiekvienas įgyvendina savaip: kas prašo keliaujančių draugų parvežti trūkstamą dalį, kas įsigyja trūkstamą dalį mainų pagalba, na o kiti sąžiningai aplanko kiekvieną Lietuvos savivaldybę, paverčiant kiekvieną kelionę didžiausiu nuotykiu. Tokia yra ir Laima, moteris keliaujanti ir „renkanti Lietuvą“ motociklu.

Daugiau gerų žinių apie Lietuvą – portale „We Love Lithuania“

– Projektas „Surink Lietuvą“ apima visas 60 Lietuvos savivaldybių, kaip jūs dėliojatės savo maršrutą? Galbūt užsibrėžiate aplankyti po vieną etnografinį regioną atskirai, ar pradedate kiekvieną kelionę nuo tolimiausio taško?

– Magnetukų rinkimas man yra papildoma veikla, keliaujant iš taško A į tašką B, arba, galvojant, ką aplankyti Lietuvoje laisvalaikiu. Viskas prasidėjo nuo to, kai išsilaikiau motociklo vairavimo egzaminą ir nedrįsau kažkur toli keliauti. Kaip tik visai atsitiktinai socialiniuose tinkluose pamačiau „Surink Lietuvą“ projektą ir pradėjau mažas keliones po aplinkinius rajonus. Dabar, tai dažniau papildomai prasukami keliasdešimt kilometrų dėl magnetuko, važiuojant kažkur kitu tikslu, o ne planuojant išvyką specialiai dėl jo.

– Esate moteris, aplink Lietuvą keliaujanti motociklu, ar į keliones leidžiatės viena? Ar tenka susidurti su tam tikrais sunkumais būtent dėl transporto priemonės?

– Aš labiausiai mėgstu važinėti viena, tai kaip terapija nuo darbo ir kitų kasdieniškų problemų. Manau, kaip ir dauguma moterų, vairuojančių motociklus, jau iš anksto bandau numatyti maršrutą, kaip ir kur sustoti, pailsėti. Aišku pasitaiko nenumatytų atvejų, tokių kaip kelio remontas, klampios, po lietaus suplūktos stovėjimo aikštelės. Tačiau čia Lietuva… visur yra žmonių, kurie mielai padės, tad didesnių sunkumų nėra dar pasitaikę.

Tiesa, magnetukus teko įsigyti važiuojant ir ne vienai. Teko dalyvauti „Women Riders World Relay“ renginyje, kurio metu su merginomis keliavome per visą Lietuvą „nešdamos“ Pasaulio motociklininkių estafetę. Šio renginio metu aplankėme Klaipėdą ir Nidą, tad ir pasitaikė proga įsigyti šių miestų magnetukus. Taip pat turėjau galimybę dalyvauti renginyje „Ryterna modul Mototourism rally 2019“, kurio metu įsigijau magnetuką Kelmėje.

Asm.archyvo nuotr./Laimos kelionės
Asm.archyvo nuotr./Laimos kelionės

– Kas labiausiai paskatino leistis į pažintinę kelionę aplink Lietuvą ir surinkti visą Lietuvos magnetukų žemėlapį?

– Turbūt ne vienam keliautojui iškyla klausimas ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Man projektas „Surink Lietuvą“, tai būdas keliauti ir sužinoti daugiau apie savo kraštą. Renkant magnetukus atsiranda tikslas aplankyti tam tikras vietoves, bendrauti su to rajono žmonėmis. Galiu drąsiai teigti, kad nuostabiausios vietos Lietuvoje, yra ne miestų centrinės aikštės, o atokus kampelis su vietine kavinuke. Būtent ten galima išgirsti nuoširdžiausias istorijas ir pajausti vietinių gyvenimo ritmą.

– Kas paliko didžiausią įspūdį jau aplankytose vietose? O galbūt kažkas maloniai nustebino?

– Vieną, praeitos vasaros karštą dieną, važiavau motociklu iš Vilniaus į Skuodą, pasiryžusį aplankyti nemažai rajonų pakeliui ir tuo pačiu papildyti „Surink Lietuvą“ magnetukų žemėlapį. Jau įpusėjus kelionei Šakiuose susidūriau su „Pietų pertrauka“ užrašu ant Šakių turizmo informacijos centro durų. Saulė kepino, oro temperatūra kiek virš 30 laipsnių, pagalvojau, kad teks palaukti, nes kažin ar dar kada užsuksiu į šį kraštą. Šiek tiek „išsipakavau“ iš savo moto aprangos ir leidausi į „ledų paieškas“. Vos po kelių minučių, skanaujant ledus, jau buvau kalbinama: kur važinėju ir kodėl esu čia, kviečiama užsukti kavos į šalia esančią telefonų taisyklą.

Asm.archyvo nuotr./Laimos kelionės
Asm.archyvo nuotr./Laimos kelionės

Toji pietų pertraukos valanda neprailgo, nors ir kava nesusigundžiau. Atvėrus Šakių turizmo informacijos centro duris, mane pasitiko šypsena ir geranoriškumu trykštanti darbuotoja, kuri ne tik pasakojo apie tai, ką galiu dar pamatyti šiame rajone, bet dar ir dovanėlių įteikė. Mažai miestų ar miestelių teko sutikti tokius nuoširdžiai bendraujančius, draugiškus žmones.

– Ar atradote kažką naujo Lietuvoje, būtent šio projekto dėka?

– Labiausiai įsiminė „Pilies Malūnas, Dailės Galerija, Arbatinė“ Rietave. Galbūt prie susidariusio įspūdžio prisidėjo pačios kelionės aplinkybės ir oro sąlygos, bet tai prisiminsiu dar ilga ir tikiuosi šį sezoną sugrįšiu į šią vietą šiek tiek ilgesniam laikui.

– Šiemet žiema aplenkė Lietuvą, kada ketinate atidaryti kelionių sezoną ir pratęsti įpusėjusią kelionę? Kur ketinate traukti pirmiausia?

– Taip, žiema šiais metais tikrai mus aplenkė ir dabar jau kalendorinis pavasaris, todėl tikiuosi, kad žiema ir nebeužsuks. Deja, dar nesu nieko tiksliai suplanavusi, kur trauksiu pirmiausia, yra dar keletą rajonų, kuriuos reikia aplankyti skirtingose Lietuvos pusėse, tad kas čia žino kur pasuksiu pirmiau.

Asm.archyvo nuotr./Laimos kelionės
Asm.archyvo nuotr./Laimos kelionės

– Kiek vietų dar liko aplankyti ir kada planuojate finišuoti su pilnu Lietuvos magnetukų žemėlapiu?

– Atrodo taip nedaug trūksta, bet dar reikia net 18 vienetų iki pilno žemėlapio. Labai tikiuosi, kad per šiuos metus pavyks užbaigti „Surink Lietuvą“ žemėlapį.

– Kurios savivaldybės magnetuką žadate pasilikti pabaigai? Ar Jums šis taškas yra kažkuo ypatingas?

Neišskiriu vietovių. Niekada nežinosi, kaip seksis „rinkti“, nes buvo vietovių, kuriuose magnetuką pavyko įsigyti tik iš antro karto. Džiaugiuosi, kad neteko magnetuko siųstis ar prašyt, kad kiti jį nupirktų ir perduotų man. Tikslas ne tik surinkti visą žemėlapį, bet ir pamatyti visus regionus, pabendrauti su ten gyvenančiais žmonėmis.

– Ko palinkėtumėte ir ką patartumėte dar tik žadantiems pradėti rinkti savo Lietuvos žemėlapį?

– Palinkėčiau pajausti malonumą surenkant Lietuvos magnetukų žemėlapį patiems. Apsilankyti ir pamatyti vietoves, kurias aplankyti gal kitomis aplinkybėmis neprisiruoštumėte.

Daugiau gerų žinių apie Lietuvą – portale „We Love Lithuania“

„We love Lithuania“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

16:30
01:11
00:56

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje